Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Problem z samochodem VW Jetta 1.6 benzyna

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
daszma2
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 02.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) daszma2 » 04.07.2013 11:06

Bez podłączenia auta do kompa to tylko gdybanie co mogło się stać. Zapalił się check engine i on może wskazywać na różne nieprawidłowości w silniku. Troszkę mało danych podałeś, ale podejrzewam że to jest silnik 1.6 102km i tak jak pisałeś są tam dwie sondy lambda. Polecam to forum http://www.forum.vwgolf.pl/ tam być może coś znajdziesz.
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 04.07.2013 11:20

Zdecydowanie podłączenie pod komputer pokaże konkretny błąd. A pojawiające się nowe błędy po odłączeniu aku znikają po przejechaniu kilkuset metrów. U mnie te tak jest.
Andrzej50
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej50 » 05.07.2013 16:01

Witam wszystkich i dzieki za słowa otuchy i podpowiedzi. Błąd układu kierowniczego faktycznie zniknął po przejechaniu kilku metrów.
Udało mi sie załatwić przez Generali że podjechał laweciarz z Kompem który odczytał błąd przez który zapaliła się ta pierwsza kontrolka ale musiałem na to czekac dwa dni i właśnie przed chwilą odjechał. Błąd miał nr 19058 - oznaczał jak mi się udało dobrze przetłumaczyć z chorwackiego "odcięte zasilanie bloku 1 czujnik1" (nie stały)- został skasowany i po kilku odpaleniach auta nie pojawił sie ponownie - zobaczymy po jazdach. Będę dzwonił do serwisów w Polsce co ten błąd oznacza i czy jeśli się pojawi znowu czy mogę na tym wrócić do Polski bo auto pali i jeżdzi normalnie spalanie w normie.
Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków a tak poza tym, w mojej okolicy pogoda wspaniała ale Jadran zimny - nawet bardzo. Kąpiel tylko dla zahartowanych.
autolicznik
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) autolicznik » 05.07.2013 21:39

Z tego co widzę miałeś problem z pierwszą sondą lambda ( to ta przed katalizatorem )- na 90% zalałeś słabszej jakości paliwo i po dłuższej jeździe sterownik zapisał błąd.
Przed powrotem do kraju dolej lepszego paliwa i jedź śmiało. Szerokości :)
pitekar
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 29.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitekar » 06.07.2013 11:22

W autach po 2001r zapalanie się kontrolki check to powszechna sprawa w każdej marce, proponuje kupić sobie kabel Viaken OBD2, koszt to zaledwie 32,50zł (grupa aut Fiat). Ja bez kabla w dłuższe trasy nigdzie się nie ruszam. Głupie błędy czujników ze względu na złą jakość paliwa lub innych ustrojstw powodują tylko niepotrzebny stres podczas wyjazdów na upragnione wczasy Jazda dłuższy czas na trybie serwisowym nie jest też czymś pozytywnym.
Andrzej50
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej50 » 14.07.2013 08:11

Witam u moich gospodarzy internet do kitu. Jetta dojechała już do domu bez komplikacji chociaż check znowu się zapalił niemal w tym samym miejscu trasy. Do następnej trasy trzeba się będzie zaopatrzyć w kabel o którym pisze pitekar. Temat można zamknąć, chociaż interesujące jest zachowanie firmy w której miałem assistance, - oni są nastawieni tylko na holowanie mimo że w warunkach ubezpieczenia mówi się o drobnych naprawach- to jest tylko na papierze.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Problem z samochodem VW Jetta 1.6 benzyna - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone