Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Próba oszustwa przy zakupie viniety AUS

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011
Próba oszustwa przy zakupie viniety AUS

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 05.09.2013 10:32

Kilka dni temu wracałem z HR przez Słowenię/ przejście autostradowe Spielfeld.
Zaraz za przejściem granicznym, już na terenie Austrii zatrzymałem się w celu kupienia viniety Austriackiej - tej najkrótszej, na 10 dni.
W małym sklepiku ze wszystkim viniety kupuje się przy kasie.
Był trochę tłok, wycieczka emerytek ze Słowenii kupowała spore ilości papierosów i było zamieszanie, bo babcie gadały jak najęte.
Podszedłem, poprosiłem o najkrótszą vinietę na Austrię i podałem kartę.
Kasjerka - kobieta około 55 lat, Słowenka (na pewno nie Austriaczka), powiedziała "Kesz only" - czyli, że za gotówkę.
Ok, wyjąłem 10EUR i jej podaję.
A Ona na to, że 15EUR.
Trochę się zdziwiłem, bo pamiętałem, że kiedyś było 7EUR, potem jakoś podnieśli, ale żeby aż 2 razy?
Przez kilka ostatnich lat kupowałem dwu-miesięczną i nie pamiętałem ceny tej krótszej.

W każdym razie dałem jej 20 EUR, wydała mi 5 reszty i dała vinietę.
Odchodząc poprosiłem o rachunek, żeby mieć do późniejszego rozliczenia kosztów.
Coś burknęła, bo już kasowała babcie z kartonami papierosów, ale wydrukowała paragon fiskalny i poszedłem.
Przy aucie nie dało mi to spokoju, podzieliłem się wątpliwościami, że chyba w tamtą stronę było jakoś taniej i sprawdziłem wydruk z kasy fiskalnej.
A na wydruku kwota 8.30EUR!!!
No to się wróciłem do sklepu, podszedłem do kasy.
Kobieta, jak tylko mnie zobaczyła, bez słowa podała mi 7EUR.
Wziąłem i wróciłem do auta.

No i tak sobie myślę, że chyba próbowała mnie naciągnąć, bo jakby się pomyliła, to zatrzymała by mnie w sklepie i od razu zwróciła resztę, albo zażądała dopłaty 30 centów, bo w sumie z 20 wydała mi 12, czyli sprzedała vinietę za 8 zamiast 8.30EUR.
No i następna vinieta kosztuje 24EUR, więc ni jak to się nie ma do żądanej kwoty 15EUR.
Może wolała dołożyć i się mnie jak najszybciej pozbyć ze sklepu, żebym nie zrobił rabanu, że próbowała mnie oszukać.

Piszę to ku przestrodze dla ludzi, którzy w pośpiechu mogą zostać podobnie potraktowani.
Chyba pierwszym ostrzeżeniem powinno być "Kesz only" - nie ma potwierdzeń takich transakcji.
No i trzeba żądać paragonu fiskalnego na zapłaconą kwotę.
I pewnie czytać co na nim widnieje ;-)

Wiele lat jeżdżę do Chorwacji i pierwszy raz ktoś próbował mnie oszukać.
Ale w sumie to nie Chorwaci, tylko Słowenka.

Cóz, trzeba "czujnym być i basta"!
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 05.09.2013 10:42

Wszędzie trafić się może jakaś franca.
Turysta= dojna krowa. Albo "zakręcony frajer".
Taka...okazja.

Patrzeć na łapy, wydruki, paragony i domagać się swego. Jak trzeba- to nawet opieprzyć i to porządnie!
Klient jest gościem a gości się mile podejmuje a nie robi w ciu....!
Niektórych trzeba tego widocznie dopiero nauczyć, bo nikt im jeszcze nie wytłumaczył.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Próba oszustwa przy zakupie viniety AUS
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone