Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bulinko
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bulinko » 03.07.2016 20:22

Jak wyjeżdżałem w 29 czerwca, to ludzie ustawiali się z kartami ,,apartamenti'' ale trzeba liczyć się z tym że sezon już się zaczął.
Na lody do Trogiru nie będe jechał:P, ale te w Primo to kaszana.

Dokańczając poprzednią myśl,
Jadąc 20 czerwca w Primo spotkałem się z małą ilością wolnych apartamentów. Nikogo na ulicach nie spotkałem by zachęcał do apartamentu(we wrześniu w poprzednich latach niemogłem się opędzić od zaganiaczy)
Nachodziłem się 3 godziny zanim coś znalazłem.
Cena 40 E na 4 osoby. 3 sypialnie, kuchnia nowe łaznienki 200 metrów na plaże.
Po rozmowie z jednym z właścicieli, powiedział że nie chcą wynajmować pokoi chwile przed sezonem bo to szkoda czasu i pieniędzy jak ktoś coś popsuje i pokój niebędzie gotowy to niebędzie $. Więc mówił wprost, że woli przeczekać 10 dni ;)
Plaże są takie sobie, niby ok bo drobny kamyczek i dla małych dzieci w sam raz+smażenie się na plaży, ale wole bardziej naturalne środowisko.
Osobiście chodziłem na kamienie naprzeciwko Dużej Raduca, lepszy teren do nurkowania ;)
Do knajp coś zjeść chodziłem na mala Reduce na promenadzie, na tym cyplu ceny w restauracjach były chyba wyższe.
Jedzenie ogólnie na plus, niewiem jak cenowo do innych miejscowości, ale w poprzednim roku w baska voda było taniej.
Jedyny minus, że nie znalazłem nigdzie Rakij i innych trunków( tylko orechowice)
Pomimo dość wygórowanych cen i gównianych lodów Primostan jest dobrym wyborem.
Fajna starówka,ładne widoki, wieczorem jest gdzie pospacerować i napić się piwka na plaży.
Patryk.292k
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.07.2016
Primošten

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patryk.292k » 06.07.2016 17:56

Witam
W ten weekend wybieram się z rodziną (rodzice i trójka dzieci 7-14 lat ) do miejscowości Primošten. Chciałbym się dowiedzieć od osób które były jak tam wygląda z plażami restauracjami i samym miasteczkiem :) Jest co zwiedzać?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Primošten

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2016 18:16

Patryk.292k napisał(a):Witam
W ten weekend wybieram się z rodziną (rodzice i trójka dzieci 7-14 lat ) do miejscowości Primošten. Chciałbym się dowiedzieć od osób które były jak tam wygląda z plażami restauracjami i samym miasteczkiem :) Jest co zwiedzać?

Witam.
informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html#p707558

Szukaj i czytaj relacje z Primošten
spis-tresci-t25746.html
Patryk.292k
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patryk.292k » 06.07.2016 18:33

Dzięki za informacje :)
TabalugaPL
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) TabalugaPL » 16.07.2016 23:09

Ładna plaża w Primosten? Nazwy plaż jeśli można :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.07.2016 23:56

TabalugaPL napisał(a):Ładna plaża w Primosten? Nazwy plaż jeśli można :D

http://www.primosten-riviera.eu/pl/txt_ ... olicy.html
ghost41
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ghost41 » 20.07.2016 11:37

jest sens jechać w ciemno ? przeglądam oferty i cieżko o kwaterę z netu albo ceny mnie niszczą. Co roku jeździmy do Chorwacji w ciemno i zawsze spokojnie do 50 Euro za dwójke sie znajduje, ale patrząc na dostępność w internecie to cięęęężko. Już jedną wizytę w tym pięknym miasteczku mam za sobą i chciałbym w tym roku też je odwiedzić. Wyjazd z końcem lipca...
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 20.07.2016 12:35

ghost41 napisał(a):jest sens jechać w ciemno ? przeglądam oferty i cieżko o kwaterę z netu albo ceny mnie niszczą. Co roku jeździmy do Chorwacji w ciemno i zawsze spokojnie do 50 Euro za dwójke sie znajduje, ale patrząc na dostępność w internecie to cięęęężko. Już jedną wizytę w tym pięknym miasteczku mam za sobą i chciałbym w tym roku też je odwiedzić. Wyjazd z końcem lipca...


Szansa zawsze jest, można spróbować, ale akurat w Primosten w sezonie może być ciężko. Parę lat temu szukałem tam kwatery na jedną noc przejazdem - po kilku godzinach szukania odpuściłem (wiadomo, że na jedną noc nikt nie chce wynająć). W zeszłym roku miałem już (też w sezonie) rezerwację przez internet i to była dobra decyzja. Spotykałem sporo osób błąkających się po mieście i bezskutecznie szukających i pytających o lokum. Było trochę wolnych, ale bardzo daleko od morza. Ceny atrakcyjnych kwater w Primosten też są raczej z tych wyższych.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.07.2016 15:46

bulinko napisał(a):Też wróciłem z tej miejscowości.
Na szybko parę minusów i plusów
Pieniądze najlepiej wypłacać z bankomatów euronet, bardzo dobry przelicznik z PLN na KN. Mi wychodziło gdzieś koło 50-55gr.
Gdzie w innych bankowych bankomatach i kantorach po 65 gr.
Lody w tych wszystkich stoiskach są okropne, najgorsze ścierwo jakie jadłem chyba dotąd w Chorwacji smakują jak zamrożna woda z sokiem. Lepiej iść na lody do sklepu i kupić coś na patyku.
W Konzumach drogo jak nigdy dotąd wszystko chyba +50% ceny. Omijać szerokim łukiem. Ja podjechałem do kauflanda i tam po normalnych cenach zrobiłem najpotrzebniejsze zakupy. Można też podejść do Sudentaca czy jakoś tak.
Omijać szerokim łukiem cafe menego koło piekarni. Szejki owocowe robią z proszku i ma się po nich później problemy żołądkowe. A drinki trącą wodą. Obsługa tylko zagląda czy ktoś się niezczaił.

c.d.n


Drogi bulinko.
Na szybko. Lodami Primosten masakruje Rogoźnicę.
Może trafiłeś na jedno jakieś skitrane w ciemnej uliczce.
Na środku placyku, przy wejściu do wysepkowej części (przepięknej swoją drogą) jedliśmy największe lody w Chorwacji. Miękkie, śmietanowe. Gdy poprosiłem o dwie kugle to w pierwszym momencie myślałem ze mi dziewczyna ładuje dwie w jeden rożek. Zdziwiłem się bo za 8kn jedna kulka/gałka to były po prostu dwie na jednego loda. Pierwszy raz takie coś spotkałem w Chorwacji.
Nawet Dubrownickie, jedne z największych za 10kn się chowają.
Primosten na pewno wygrywa z Rogoźnicą pod względem plaż.

PS. Konzumy wszędzie mają takie same ceny.
Grzywa777
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 30.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzywa777 » 26.07.2016 06:27

Hej.
Wczoraj udało nam sie dotrzeć do Primošten. Wypad spontaniczny i szukanie kwatery na "pałe". Przyjechaliśmy ok. godz. 16:30. Od strzału znaleźliśmy wolne miejsce, ale jak wszedłem do apartamentu to myślałem, że puszczę pawia - jak wogle można coś takiego wynajmować ? Z zewnątrz budynek ładny i wogle, ale jak otworzyła drzwi to niee… dziękujemy. Szukaliśmy dalej... zeszło nam trochę, ale żadne biuro nie proponowało nic lepszego… zajechaliśmy po raz kolejny do tego samego biura. Męczyłem, męczyłem te dziewczyny, aż nie pokazały mi dwóch fajnych apartamentów. Jeden bez klimy, a drugi z klimatyzacją. Decyzja padła na ten bez. Po pierwszej nocy uznaje, ze bez problemu da sie przeżyć, a waruneczki fajne i szczególnie widoczki z tarasu mega :) 50E za noc 2 os. Szczerze. Myśle, ze cena normalna, bo nie było domów z "free".
Pytanie… co tu zobaczyć ? Gdzie pójść cos zjeść, gdzie pojechać i gdzie sie rozłożyć z leżaczkiem ?
Doszedłem do w wniosku, że to mały Dybrownik, bo ludzi w trzy i trochę i nawet mały zamek mają.
Wczoraj przyjechaliśmy i dzisiaj wypada gdzieś sie przejść, bo po podróży padliśmy :)
Pozdrawiamy
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 26.07.2016 07:58

Proponuję spacer na starówkę na Małej Raducy, Jest też fajna ścieżka naokoło Małej Raducy. Co do leżakowania to polecam plaże przy dużej Raducy- okolice niedokończonego hotelu. :papa:
nitomen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitomen » 04.08.2016 10:32

Jak byłem w Primosten to spora grupka polakow klocila sie na srodku drogi o nocleg, ze 1 euro od glowy musza dolozyc...ja zarezerwowalem nocleg juz wiosna na bookingu, blisko stacji paliw i piekarni z konzumem (jakies 200 metrow). Ladnie , czysto , klima, aneks kuchenny , czysta lazienka, tarasik, duuze wyro..wyszlo 2900zl za 12 nocy. ..

Miasteczko bardzo nam sie spodobalo,moze za rok tam wroce. Duza szeroka plaza ,jak zobaczylem Makarska i ludzi jak sledzie, to odechciało sie ciśnienia w tym tlumie.

Dojazd z Polski problematyczny..wyliczylem ze przelot w 2 strony i wypozyczenie auta na 14 dni, wyjdzie niewiele drożej od kosztow paliwa i winiet.

Lody w Primosten tragedia..ale tylko w 1 miejscu kupilem galkowe , a sa 2 miejsca z lodami na deptaku.

Za miastem jest supermarket TOM , ceny o polowe nizsze niz w mieście.
ghost41
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ghost41 » 06.08.2016 08:13

nitomen napisał(a):Lody w Primosten tragedia..ale tylko w 1 miejscu kupilem galkowe , a sa 2 miejsca z lodami na deptaku.
ja właśnie jestem w Primošten, stoiska z lodami na gałki są wszędzie co 50 m, bardzo dobre i duży wybór, 8kn.
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 06.08.2016 10:35

Byłem w połowie lipca w Rogoźnicy, ale na plaże jeździliśmy do Primosten. Plaża szeroka, można znaleźć cień. Kwater w Primosten było mało, a wolne tylko praktycznie te o niskim standardzie (pamiętają lata 80-te). W restauracjach ceny bardzo wysokie, np. ryba 150kn. Zupa 20-30 kn. Obiad dla 4 osób 500-600 kn. Za tą cenę oczekiwałoby się naprawdę dobrego jedzenia, a tu rosół z kostki a rybka trochę gumowata. Przez 6 dni udało się nam tylko raz zjeść naprawdę smaczny obiad. Polecam odwiedzić Togir, tylko 45 minut jazdy. Piękne stare miasto.
pawel999p
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel999p » 11.08.2016 09:16

Byłem z narzeczoną rok temu we wrześniu. Pojechaliśmy w ciemno. Na miejscu szukanie kwatery zajęło nam może z 20 minut... Za 35 euro/noc mieliśmy 2 pokojowy apartament z kuchnią. Spokojnie mogły tam spać 4 osoby. Było to praktycznie przy głównej drodze, na wzniesieniu, dzięki czemu mieliśmy ładny widok na morze i "cypel". Ceny w sklepach i restauracjach znośne. Polecam fajną miejscówkę na starówce, gdzie sprzedają wino "na kubeczki". Primosten to również dobra baza wypadowa: Trogir, Split, Krk... wiele możliwości. Polecam w 100%
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone