Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten - Hvar (Stari Grad) 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011
Primosten - Hvar (Stari Grad) 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 09.07.2012 01:04

W zeszłym roku razem z żoną wybraliśmy się w podróż poślubną do Chorwacji. Wybraliśmy ją trochę przypadkowo, a po części z braku funduszy na jakąś lepszą wycieczkę z biura podróży. Równie przypadkowo trafiłem na forum Cro.pl, dzięki czemu reszta wyborów była już bardziej świadoma, a dzięki wielu radom i relacjom plan zwiedzania był dość trafny. Zeszłoroczny urlop spędziliśmy głównie w Primosten plus jeden dzień nad Jeziorami Plitvickimi oraz jeden dzień wyjazdowy do Dubrovnika. Czas spędzony nad Adriatykiem pozostawił wiele pięknych wspomnień...ale jeszcze większy niedosyt...i to duży :D

Przez dalszą część roku zastanawiałem się jaki cel obrać. Ustaliliśmy z żoną, że chcemy choćby na jeden, czy dwa dni wpaść do Primosten...zobaczyć stare kąty...zjeść smażone kalmary i napić się wina, w znanej wielu forumowiczom winiarni. Długo zastanawiałem się nad dalszą częścią urlopu. Kusiło mnie, aby wybrać się dalej na południe. Rozważałem wiele opcji...a im więcej myślałem tym wybór był trudniejszy. Powoli w głowie rodziła mi się nurtująca myśl...mianowicie wyspa :D Może to kwestia przeczytanych w młodości książek, może chęć pewnego "odizolowania" się od świata i codzienności, ale pobyt na wyspie był bardzo kuszący. Wtedy trafiłem na relację forumowicza Krzychooo i jego opis wyspy Hvar. Potem jeszcze kilka wizyt w Klubie Miłośników Wyspy Hvar, przestudiowanie cennych wskazówek Pani Kasi ze Stari Gradu (nie znam odmiany, za błędy przepraszam) i wybór padł na miasto Stari Grad na wyspie Hvar.

Termin: 24.06-04.07.2012
Trasa: Białystok-Warszawa-Kraków-Chyżne-Sahy-Budapeszt-Primosten.
Trasa przebiegła w miarę sprawnie i zgodnie z planem. Przez Słowację przejeżdżaliśmy w nocy, ruch nie był zbyt duży, ale drogi kręte. Niewiele miejsca na szybsza jazdę. Mijaliśmy tylko jeden patrol Policji, zajęci byli Tirem. Budapeszt przejeżdżaliśmy ok. 3, dalszą trasę już znałem z zeszłego roku.

Ujęcia z podróży:
Obrazek

Obrazek

W tym momencie muszę napisać parę słów na temat składu naszej wyprawy. Mianowicie zdecydowaliśmy się na wyjazd ze znajomymi i ich 4-miesięczną córką Oliwką. Miałem delikatne obawy, ale doszedłem do wniosku, że podróż z małym dzieckiem jest możliwa, tylko wymaga trochę organizacji. Cała podróż była podporządkowana Oliwce, ona śpi - jedziemy ile się da, Oliwka wstaje - postój na karmienie, przewijanie. Oliwka okazała się dobrym towarzyszem podróży i w miarę bezboleśnie dotarliśmy do celu.
A to wspomniana wcześniej, jedna z młodszych Cro-maniaczek :D

Obrazek
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 09.07.2012 07:27

pierwsza:)

Ciesze się, ze zajechaliście do Primosten. My tak robimy co roku:)winko w knajpce musi być:)
J4ROMIR
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 19.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) J4ROMIR » 09.07.2012 08:26

Już za 9 dni wyjazd do Primosten, tak więc z ciekawością czekam na relację;-)
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 09.07.2012 08:42

Śledzę i czekam na c.d.
PZDR.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.07.2012 09:15

BraveSirRobin napisał(a):
Ujęcia z podróży:
Obrazek


To się nazywa nowatorskie podejście do przewozu dzieci :D :wink:
lapasca
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lapasca » 09.07.2012 09:21

BraveSirRobin napisał(a): Potem jeszcze kilka wizyt w Klubie Miłośników Wyspy Hvar, przestudiowanie cennych wskazówek Pani Kasi ze Stari Gradu (nie znam odmiany, za błędy przepraszam) i wybór padł na miasto Stari Grad na wyspie Hvar.




W razie wątpliwości najlepiej odmieniać intuicyjnie :-)
czyli przy nazwach tak podobnych do polskich sugeruję "panią Kasię ze Starego Gradu"
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14782
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.07.2012 10:39

Włączam śledzenie ;)

Może wreszcie dojedziemy do Primosten, a póki co, pooglądam sobie to miasteczko u Ciebie :)
jeremijo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 17.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jeremijo » 09.07.2012 11:28

I JA zasiadam z ciekawością za 18 dni Dalmacja ale jeszcze niema decyzji gdzie dokładni :oops: :oops:
Mi$iek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 22.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mi$iek » 09.07.2012 13:08

a więc zasiadam i ja! :)
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 09.07.2012 14:28

I ja załapię się do pierwszego rzędu.
Fajnie że zaczynasz od Primosten'u, nie ukrywam że liczę na dużo fotek z pobytu. 8O
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 09.07.2012 17:56

Witam wszystkich serdecznie:)


ARTUR_KOLNICA napisał(a):I ja załapię się do pierwszego rzędu.
Fajnie że zaczynasz od Primosten'u, nie ukrywam że liczę na dużo fotek z pobytu. 8O


Z samego Primosten w tym roku za dużo fotek nie mam. Więcej zdjęć z zeszłego roku, zapraszam do mojej poprzedniej relacji.
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 09.07.2012 17:59

Do Primosten dotarliśmy około godziny 12 w poniedziałek. temperatura ok. 32, więc niewiele się zmieniło od naszej ostatniej wizyty ;D Teraz trzeba jeszcze znaleźć kwaterę. Ze względu na Oliwkę i jej środek transportu musieliśmy znaleźć coś w miarę blisko starówki. Śmiganie z wózkiem pod górkę do kwater powyżej drogi krajowej w takim upale raczej odpada. Wiem z doświadczenia, że mają one piękne widoki z tarasów, ale nie można mieć wszystkiego na raz.

Po wizycie w pierwszej agencji nie byłem zbyt pocieszony...ceny nie na naszą kieszeń :( W drugiej agencji było już lepiej. Wybraliśmy do obejrzenia dwie kwatery. Po zobaczeniu pierwszej od razu wiedzieliśmy, że to to czego szukamy. Drugą poszliśmy obejrzeć dla zasady, ale zanim już tam dotarliśmy, decyzja była już podjęta...zdecydowanie za daleko. Cena trochę niższa, ale różnica 10 E za kwaterę jest do zniesienia.

Wróciliśmy do wcześniejszej, mieszczącej się prawie przy samym rondzie, przy ulicy Zagrebackiej. Nasz apartament mieścił się na ostatnim piętrze, taras pokaźnych rozmiarów, widok również bardzo przyjemny...starówkę widać. Cena 80 E za 4 osoby...dwie oddzielne sypialnie, spora kuchnia, wyjście na taras z każdego pomieszczenia. Klimatyzacja w cenie. Cena trochę wyższa niż zakładałem, ale to tylko dwie noce.

Po rozpakowaniu kierunek oczywisty, czyli plaża :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 09.07.2012 22:24

z ciekawością się przyłączę tymbardziej, że już za 3 dni wyjazd na Hvar... :D :D :D
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 09.07.2012 23:04

Jeszcze jedno ujęcie z plaży
Obrazek

a wieczorem oczywiście na pizzę obok przystani
Obrazek

Obrazek

oraz na deser winko i smażone kalmary we wspomnianej już winiarni :D
Obrazek
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 09.07.2012 23:26

Pierwszy poranek w Chorwacji zapowiadał dość pochmurny dzień
Obrazek

Obrazek

jednak szybko zaczęło się przejaśniać, a jak się później okazało były to jedyne chmury jakich doświadczyliśmy podczas 10-dniowego pobytu
Obrazek

P.S. to widoki z tarasu kwatery
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Primosten - Hvar (Stari Grad) 2012
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone