Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten - Hvar (Stari Grad) 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 22.07.2012 21:49

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 25.07.2012 23:05

Po powrocie z Hvaru zażyliśmy szybkiej kąpieli w morzu, a potem wybraliśmy się na kolację do Eremitaża. Dobre jedzenie, domowe wino...i taki widok, cóż chcieć więcej :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 25.07.2012 23:40

Na następny dzień, czyli bodajże 30 czerwca, zaplanowana była wycieczka trochę bardziej terenowa :) czyli na początek Sv.Nikola. Oliwka tą wycieczkę sobie odpuściła, więc jedziemy w mocno okrojonym składzie. Droga jest całkiem znośna, tylko trzeba uważnie jechać. Zdarzają się większe kamienie i drobne nierówności. Jest to droga gruntowa, na ostrzejszych podjazdach i zakrętach jest wybetonowana. A tak wyglądają widoki ze szczytu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 26.07.2012 00:04

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gdyby nie skwar panujący na szczycie, mógłbym tam siedzieć i gapić się w tą przestrzeń. Trapiące na co dzień problemy robią się taaakie malutkie ;)
Obrazek

A to kaplica na szczycie w całej okazałości
Obrazek

I moja skromna osoba :) Sv.Nikola to nie K-2, ale zawsze to jakiś sukces ;)
Obrazek
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 26.07.2012 00:17

Drzewa nie mają tu łatwych warunków, ale pomimo tego wyglądają dumnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Parking pod szczytem

Obrazek

A tak wygląda droga dojazdowa

Obrazek

Obrazek
marciajn
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marciajn » 28.07.2012 11:00

Piękne widoki!
Jak się tam dostać? Gdzie należy wjechać na tę drogę prowadzącą na szczyt?
bo na mapie nie widzę :(
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 28.07.2012 14:25

marciajn napisał(a):Piękne widoki!
Jak się tam dostać? Gdzie należy wjechać na tę drogę prowadzącą na szczyt?
bo na mapie nie widzę :(


Jadąc ze Stari Gradu do Hvaru nową drogą, tuż za tunelem pierwsza droga w lewo. Oznaczona jest tabliczką Konoba Kolumbić (bodajże :)) Jest to droga szutrowa. Wyjeżdżając z tunelu skręt w lewo jest dość ryzykowny przy dużym ruchu, więc lepiej podjechać kawałek dalej i zawrócić, a wtedy to będzie w prawo tuż przed tunelem. Trochę zamieszałem, ale mam nadzieję że zrozumiałe. Po wjechaniu na drogę szutrową trzymamy się bardziej wyjeżdżonej drogi.
Pozdrawiam
marciajn
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marciajn » 28.07.2012 14:37

Dzięki!
wszystko jasne :)
za 5h ruszam w drogę do Cro!
a na Hvarze będę 3.-10.08. i Sv.Nikolę na pewno odwiedzimy!!!
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 28.07.2012 15:24

Zazdroszczę...udanego wypoczynku :)!
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 28.07.2012 18:56

jestem pod wrażeniem...( jak mawiał wielki brat) 8)
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 29.07.2012 20:37

Po zjechaniu z Sv.Nikoli naszym kolejnym celem była "zatunelowa" część wyspy. Kierowaliśmy się do miejscowości Pitve i dalej słynnym tunalem. Niestety samego Pitve nie zwiedziliśmy zbyt uważnie, jedynie tyle co z samochodu. Na górze słońce tak grzało, że jedyne o czym marzyliśmy to ochłoda w morzu. Przejazd tunelem to dość ciekawe przeżycie. Szczególnie jak się jedzie pierwszy raz. Na początku byłem zaskoczony, że nic nie widzę, ale z tego wrażenia zapomniałem, że na nosie mam okulary przeciwsłoneczne :)

Po kilku minutach jazdy w ciemności wyjazd na światło dzienne może mocno zaskoczyć :) No i ten widok na Jadran, zaraz po wyjeździe...:) Czasem żałuję, że jestem kierowcą. Nie ma czasu na delektowanie się widokami.

Po dojechaniu do Sv.Nedjelja skierowaliśmy się do portu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najwyższy czas na kąpiel. Niestety spóźniliśmy się na skoki do wody. Kilku śmiałków było już po kąpieli :)
Obrazek

Samo miejsce jest bardzo urokliwe, jednak żeby się ochłodzić trzeba umieć pływać, gdyż schodzi się po drabince do głębokiej wody.

Obrazek

Obrazek
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 29.07.2012 20:50

Zdjęcia piękne, Sv. N. nie zapomnę do końca życia niestety :( szkoda, że nie było nam dane jechać częścią drogi na sv. Nikole od 1 skrętu za tunelem, a był taki plan, życie go zweryfikowało, natomiast jechaliśmy od 2 skrętu za tunelem aż do Gromin Dolac.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 29.07.2012 20:57

te ostatnie zdjęcia wiele mi mówią... dziś wróciłem z Hvaru... 2 tygodnie w Sv.Nedelia... cudowna miejscowość, co do kąpieli to 300m w przeciwną stronę od śmiałków skaczących do wody jest piękna zatoczka i miła plażyczka :D polecam na kąpiele nawet dla nieumiejących pływać :)
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 29.07.2012 21:00

Od momentu dotarcia w to miejsce w głowie zrodziła się myśl o skoku ze skały. Nawet orzeźwiająca kąpiel nie przegoniła tego dylematu. Jednak łatwiej się zdecydować, gdy widzisz jak ktoś inny to robi. Jeden z obecnych powiedział, że był tu cztery lata temu i nie zdecydował się na skok. Gnębiło go to tak długo, aż wrócił i skoczył...argumentacja słuszna, ale obawy pozostały :) W końcu jednak zdecydowali się i zaraz potem lecieli jeden po drugim do wody. Teraz to już nie miałem wyjścia....pierwszy krok to wejście na murek i ostatnie spojrzenie w dół.
Obrazek

Nogi robią się trochę miękkie, ale odwrotu nie ma ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Relaks po skoku :)
Obrazek
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 29.07.2012 21:09

mariusz_77 napisał(a):te ostatnie zdjęcia wiele mi mówią... dziś wróciłem z Hvaru... 2 tygodnie w Sv.Nedelia... cudowna miejscowość, co do kąpieli to 300m w przeciwną stronę od śmiałków skaczących do wody jest piękna zatoczka i miła plażyczka :D polecam na kąpiele nawet dla nieumiejących pływać :)


Tylko pozazdrościć :) W Sv.Nedjelji plaż nie szukaliśmy, gdyż naszym celem była zatoka Lucisce. A do Sv.Nedjelji na pewno wrócimy, na dłuższy pobyt.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Primosten - Hvar (Stari Grad) 2012 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone