Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten - Hvar (Stari Grad) 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 15.07.2012 12:53

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak oto docieramy do restauracji Pharia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potwierdzam wszystkie pochlebne opinie na temat tego miejsca...klimatycznie, smacznie, miło :) Polecam

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 15.07.2012 14:33

czekam na więcej... :D
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 15.07.2012 22:04

A tak oto wyglądało moje żarełko :)
Obrazek

Muszę przyznać, że do niektórych składników tej potrawy miałem dystans, ale zjadłem :D Potrawę wybrałem trochę przypadkowo...i do dziś nie wiem, czy naprawdę to zamówiłem, czy nastąpiła mała pomyłka (bo ja zamawiałem jakiś filet z ziemniakami, których tam nie było :)) Nie mniej jednak obiad zjadłem i byłem z siebie dumny ;)

Nie wiedząc kiedy nastał zmierzch :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miasto Stari Grad to dokładnie to czego szukałem. Można w nim naprawdę poczuć klimat Dalmacji, zatracić się w tej plątaninie kamiennych uliczek. Pomimo tego, że turystów jest tam dość dużo, nie jest tak nachalnie nastawione na turystykę. Restauracji jest sporo, ale są kameralne. Stragany z pamiątkami i zabawkami wszelkiej maści są, ale ulokowane w jednym miejscu, a nie ustawione na każdym kroku. Jeśli jakieś reklamy na starówce są umieszczane, to są one stonowane i wykonane ręcznie. Nawet fastfood, w którym też zdarzyło mi się jeść, wtapia się dyskretnie w otoczenie. Ja tam czułem się świetnie, bo to miasteczko po prostu żyje własnym życiem, a nie tylko udaje na okres sezonu. Tego mi trochę brakowało w Primosten, który jest uroczy, ale sprawia trochę wrażenie jakby po sezonie miał opustoszeć.

Ale to tylko moja subiektywna ocena ;)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 17.07.2012 18:05

Witam ja mam mieszane uczucia odnośnie restauracji Galija i nikomu bym jej nie polecił, jedliśmy tam obiadek w południe pizza nie była smaczna a za domówioną wodę dla dziecka 0,2l skasowano nas drożej niż za kawę - 15 kun!! to już rozbój, bo nawet w centrum Hvaru taka woda to najwyżej 12 kun... Za to sam Stari Grad przeuroczy i zrekompensował wszelkie niedogodności
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 17.07.2012 19:47

Mi tam smakowało :) Pizzę też jedliśmy dwa razy i była niezła. Nie ma oczywiście porównania do pizzy którą jadłem rok temu w Primosten, ale była smaczna. No i cevapcici mi tam bardzo smakowało, a i grappę dostaliśmy na trawienie :)
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 17.07.2012 20:18

Po jednym dniu spędzonym na zwiedzaniu na miejscu, nadszedł czas na zwiedzanie bardziej mobilne :) Sugerując się oczywiście wskazówkami pani Kasi na pierwszy ogień wybraliśmy się starą drogą do Hvaru. Droga jest bardzo malownicza, rozciąga się piękny widok na Brać, Korćulę i Vis. Ponadto można podziwiać panoramę Stari Gradu i małych miejscowości położonych wewnątrz wyspy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 17.07.2012 20:29

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 17.07.2012 20:59

Niewątpliwą zaletą tej trasy są oczywiście pola lawendy...i kolejny hvarowy standardzik, czyli sesja z lawendą ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W ramach edukacji międzykulturowej pobraliśmy kilka eksponatów, oczywiście w celach naukowych..."granaciki" zrobione ze zbiorów cały czas wydzielają piękną woń w naszym domu :D

Obrazek
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 17.07.2012 21:09

Jeszcze tylko szybka sesja po drodze

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i tak oto dotarliśmy do miasta Hvar
marciajn
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marciajn » 17.07.2012 22:20

Już za 2 tygodnie będę przemierzał te same ścieżki :D
A do tego czasu będę uważnie śledził Twoją relację... i czerpał inspiracje :wink:
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 19.07.2012 13:19

lawenda super :wink: ja dostałam na pamiątkę od naszej gospodyni, szafa "pachnie Chorwacją" :wink: czekam na więcej zdjęc pięknego Hvaru, tam nas jeszcze nie było
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 19.07.2012 19:04

Pięknie, pięknie aż żal się przyznać, że w tym roku nie będę zażywał kąpieli słonecznych i morskich w Chorwacji....
Gratuluję wspaniałych zdjęć i udanego pobytu! 8)
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 22.07.2012 20:07

No dobra....to jedziemy dalej :) Jak już wcześniej wspomniałem dotarliśmy do Hvaru

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 22.07.2012 20:36

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 22.07.2012 21:07

Obrazek

Obrazek

Miasto Hvar jest niewątpliwie bardzo piękne i ma swój urok. Jednocześnie jest gwarne i tłoczne. Brakowało mi takiego klimatu "rozleniwienia", jakby tam się żyło trochę szybciej.

Podstawowym punktem zwiedzania Hvaru jest wyprawa do twierdzy Spanjol. Na samą górę można wjechać samochodem i zaparkować za darmo. Ja jednak polecam przejść się pieszo. Nie jest to zbyt wysoko, a widoki po drodze są rewelacyjne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Primosten - Hvar (Stari Grad) 2012 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone