Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten - Hvar (Stari Grad) 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 12.07.2012 20:15

Po zwiedzeniu Trogiru w planie mieliśmy Park Narodowy Krka. W tym miejscu muszę się przyznać, że niedostatecznie przestudiowałem wskazówki forumowiczów :( Po dojechaniu do Skradina okazało się, że jest już trochę za późno. Nie wziąłem pod uwagę, że do wodospadu Skradinski Buk trzeba dopłynąć promem. Myślałem, że pod sam wodospad można dojechać samochodem, a dalsze wycieczki są pieszo-promowe. Pozostało nam tylko zwiedzanie rzeki Krk z poziomu punktu widokowego przy autostradzie...swoją drogą bardzo malowniczego.

Rzeka Krka
Obrazek

oraz widok na Skradin
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 12.07.2012 20:51 przez BraveSirRobin, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2012 20:32

Witam.

Fajnie się czyta.
Na przyszłość, to możesz pojechać ze Skradinu w górę rzeki, przejechać mostem na drugą stronę i podjechać do drugiego wejścia do parku. Tam do wodospadu jest bliżej i kursują tam autobusy zwożące turystów w kanion.

Mała korekta :wink: rzeka nazywa się Krka nie Krk.
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 12.07.2012 20:49

Wieczorem oczywiście wyszliśmy na wino i kalmary. W tym roku mieli w sprzedaży również Prosek, poprzednim razem było tylko białe i czerwone. Chorwackie wino Prosek jest na prawdę świetne, bardzo mi smakuje...choć inne wina również :)

Następnego dnia udaliśmy się w kierunku Drvenika, po drodze zwiedzając Riwierę Makarską. Pierwszy raz jechałem tą drogą. Miejscami jest tłoczna, ale za to bardzo malownicza. Miasteczka po drodze i plaże nad którymi są położone są bardzo kuszące, ale my obraliśmy inny cel.

Po dotarciu do Drvenika ustawiliśmy się w kolejkę, kupiliśmy bilet i poszliśmy na kawę i jakąś dziwną, odgrzewaną mini pizzę :) Czułem ją jak mi gdzieś zalegała jeszcze długo po konsumpcji.

Na prom czekała również para motocyklistów, bodajże z Niemiec. Prawdziwi Rockersi.
Obrazek

Marzę o tym, żebym w ich wieku miał tyle zapału i chęci (oraz pieniędzy :)), aby nadal podróżować, szczególnie na takich motorach
Obrazek
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 12.07.2012 20:53

Interseal napisał(a):Witam.

Fajnie się czyta.
Na przyszłość, to możesz pojechać ze Skradinu w górę rzeki, przejechać mostem na drugą stronę i podjechać do drugiego wejścia do parku. Tam do wodospadu jest bliżej i kursują tam autobusy zwożące turystów w kanion.

Mała korekta :wink: rzeka nazywa się Krka nie Krk.


Racja, mój błąd...już poprawione :D
Dziękuję za wskazówki.
Pozdrawiam
KRIS_B
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 04.05.2008
Primosten

Nieprzeczytany postnapisał(a) KRIS_B » 12.07.2012 20:55

Witajcie
czekam na dalszy ciąg - primosten to moja pierwsza przygoda z cro w 2002.
Jeśli można prosić o namiary oraz jakieś fotki i więcej szczegółów nt apartamentu na prv: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Thx
madziarybarska
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziarybarska » 12.07.2012 20:59

Park Krka zwiedzilam w ubieglym roku i w tym tez tam zajade, widoki cudowne akapiel rewelacyjna
zibi 117a
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 03.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi 117a » 12.07.2012 21:00

:D Zasiadam do czytania dalszej relacji.
Jest miło powspominać stare dzieje. :P
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011
Re: Primosten

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 12.07.2012 22:12

KRIS_B napisał(a):Witajcie
czekam na dalszy ciąg - primosten to moja pierwsza przygoda z cro w 2002.
Jeśli można prosić o namiary oraz jakieś fotki i więcej szczegółów nt apartamentu na prv: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Thx


Namiary gdzieś miałem, ale jeszcze nie mogę ich zlokalizować po rozpakowaniu :) Jak znajdę to prześlę.
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 12.07.2012 22:24

Na prom zapakowaliśmy się sprawnie, nie było dużej kolejki. Rzut oka na oddalający się stały ląd
Obrazek

Obrazek

a po drugiej stronie, coraz szybciej zbliżająca się wyspa Hvar :D
Obrazek

Obrazek

Nie może oczywiście zabraknąć ująć latarni na tle masywu górskiego
Obrazek

Obrazek

Obrazek
standardzik :)

No i stało się, jesteśmy na Hvarze :D
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 13.07.2012 11:26

Piękne zdjęcia :D Coraz bardziej chodzi mi po głowie Primosten na przyszły rok, ale chętnie zobaczę też wyspę. Czekam niecierpliwie :lol:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.07.2012 23:27

BraveSirRobin napisał(a):
Obrazek
standardzik :)


To zdjęcie jest kompletne : Biokowo , Jadran , piękne niebo , latarnia w Sucuraju i łajba , którą popłynęliśmy w nasz pierwszy rejs po Jadranie :D
Ech . . . wspomnień czar . . .


Pozdrawiam
Piotr
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 14.07.2012 22:13

Trasa Sucuraj - Jelsa - Stari Grad bardzo malownicza :) miejscami bywa wąska, szczególnie jak się na zakręcie spotykamy. Przed samą Jelsą robi się naprawdę kręta i tam się trochę spociłem :) Ale jest ok, trzeba tylko uważać.

Po dotarciu do Stari Gradu szybko znaleźliśmy naszą kwaterę (miałem zarezerwowaną 2-kę), po sąsiedzku wolna była druga kwatera, którą zajęli znajomi.

Nasza kwatera miała bardzo dobrą lokalizację, mieszkaliśmy w północnej części miasta, jakieś 50m od brzegu, tuż przy Eremitażu. Widok z tarasu na góry, sosny i fragment starego miasta w tle
Obrazek

To widok całego tarasu. Do apartamentów wejście właśnie przez taras.
Obrazek

Ogólnie oceniam kwaterę dobrze, choć remontu już się prosi. Klimy nie było, ale za to dość tanio. Dodam jeszcze, że gospodyni z rodziną jest na parterze i szczególnie upodobała sobie prowadzenie rozmowy na odległość :) można sobie język podszkolić ;)

Zaletą był też dość dobrze zacieniony parking
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 14.07.2012 22:31

Po rozpakowaniu i odświeżeniu się poszliśmy na zasłużony posiłek. Pierwszy raz trafiliśmy do Galiji. Podobało mi się tam. Mają dobrą pizzę i pyszne Cevapcici z frytkami, cebulką i Ajvarem. Jeszcze jedną zaletą było to, iż był tu telewizor, gdzie właśnie rozpoczynał się mecz Portugalia-Hiszpania, a nie było tu głośno jak w innych knajpach - Oliwka po dzisiejszych wojażach smacznie spała.

Mecz skończyliśmy oglądać już w okrojonym składzie w innej knajpie, oczywiście przy Karlovacko :)
Obrazek

A to moje pierwsze próby uchwycenia uroku nocnego Stari Gradu, klimat tego miejsca powalił mnie już pierwszego dnia
Obrazek

Obrazek
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 15.07.2012 10:39

Witam
jadę z wami ogladać Hvar
Jest on w moich planach również. :D
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 15.07.2012 11:21

Następny dzień składał się głownie z byczenia na plaży i zwiedzania miasteczka. Plażowaliśmy na plaży kamienisto-żwirkowej za hotelem Helios lub jeszcze dalej w jednej z wielu ustronnych miejscówek. Jest tam bardziej kameralnie i jest gdzie ponurkować....choć sporo jeżowców.

To plaża leżąca najbliżej naszej kwatery, tuż na restauracją Eremitaż. Położona dość blisko portu.
Obrazek

A to właśnie Eremitaż, kamienny domek z tarasem, z którego roztacza się piękna panorama miasta.
Obrazek

Dalej kierujemy się wzdłuż zatoki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to wspominana wcześniej Galija.
Obrazek

Spacer wąskimi uliczkami tego miasta to sama przyjemność :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Primosten - Hvar (Stari Grad) 2012 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone