Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2011 11:07

szary779 napisał(a):Damian trochę przesadziłeś z tymi 100 m do wina.moim zdaniem to jakieś max 40-50 m, ale winko dobre i szybko się szło. :D Ogólnie cały półwysep ma w obwodzie jakieś 700-800 m. Centrum Primostenu jest wszędzie poniżej drogi(jadranki) Od stacji paliw do morza to góra 150 m.Twoje lokum jest trochę daleko od plaży ale niewątpliwie będziesz miał ciszę,spokój i na 100% piękne widoki których nie uświadczysz z apartmanów poniżej drogi. Ja wybrałbym piękne widoki niż bliskość plaży. Wybór należy do Ciebie


Może masz rację, ale musicie mi wybaczyć szedłem wtedy z dwulatką więc mogło mi się dłużyć :)
Arniczek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arniczek » 14.06.2011 12:31

Czyli najładniejsza plaża i część spacerowa primosten to mniej wiecej tak:
http://www.fotoszok.pl/show.php/511369_primo2.jpg.html

a ta knajpka z winkiem to gdzieś na końcu mojej kreski w okolicach 17 ??

P.S jednak z aparamentu cinnamon girl bliżej wszędzie...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2011 12:38

Co do plaży to sam ocenisz. Ta plaża przy hotelu ma obok lasek więc można się schować w cieniu, ta druga miejska jest przy deptaku więc na obiad idziesz do knajpy nie schodząc z plaży. Wszystko zostawiasz i idziesz jeść.

Co do winka to knajpa jest zaraz za nr 17.
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 14.06.2011 12:50

Moim zdanie ta plaża jest najlepsza a i winko w okolicach 17 najlepsze. Apartament masz dobry i wcale nie pod górkę tylko wzdłuż po płaskim. Nie zrażaj się odległością na mapie - tam wszędzie jest blisko- jedynie dużo uwagi potrzeba podczas przejścia przez jadrankę bo to ruchliwa trasa.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2011 13:32

Jedno jest pewne Primosten to bardzo urokliwa miejscowość. Przez kilka dni zwiedzisz wszystkie zakamarki. Jeśli mogę coś doradzić to idźcie w pierwszy wieczór na ten ryneczek i sprawdźcie jakie są koncerty często są fajne występy.
Arniczek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arniczek » 14.06.2011 13:55

Jesteśmy autem i pytanko czy jest sens zrobić sobie wypad do Dubrownika.
(nie za daleko).
Narazie wstępnie w planie wypad do Trogir Sibenika.
Ewentualne co polecacie w pobliżu ?

Po drodze z pol do cro myślimy o Plitvicach ewentualnie w drodze powrotnej. (bez noclegu)
Arniczek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arniczek » 14.06.2011 13:56

Jesteśmy autem i pytanko czy jest sens zrobić sobie wypad do Dubrownika.
(nie za daleko).
Narazie wstępnie w planie wypad do Trogir Sibenika.
Ewentualne co polecacie w pobliżu ?

Po drodze z pol do cro myślimy o Plitvicach ewentualnie w drodze powrotnej. (bez noclegu)

P.S 7 dni w CRO jesteśmy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2011 14:03

Dubrovnik zawsze, ale wycieczkę proponuję zrobić w pochmurny dzień(jeśli taki się trafi) bądź popołudniem (gorąco).


Z Primosten macie bliziutko do Wodospadów Krka
Arniczek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arniczek » 15.06.2011 06:21

Serce w pasy napisał(a):Dubrovnik zawsze, ale wycieczkę proponuję zrobić w pochmurny dzień(jeśli taki się trafi) bądź popołudniem (gorąco).


Z Primosten macie bliziutko do Wodospadów Krka




Koleżanka z pracy była na wodospadach Krka i powiedziała nam że nie warto... but who knows? może podjedziemy.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.06.2011 07:06

Arniczek napisał(a):
Koleżanka z pracy była na wodospadach Krka i powiedziała nam że nie warto... but who knows? może podjedziemy.


A Wyszłabyś za mąż za jej męża?

:wink:
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 21.06.2011 14:13

zosia2005 napisał(a):
CinnamonGirl napisał(a):Sa tam małe markeciki (my zwykle robilismy zakupy w Konzumie przy plazy miejskiej). Ceny jak w całej Chorwacji w miastsach turystycznych - troche wyższe niż w PL czasami cos w tej samej cenie. Nie zauważyłam róznicy miedzy Primostenem rok temu a Podgorą w tym. Za to na Hvarze wiekszosc była minimalnie droższa z wyjatkiem paradoksalnie piwa w butelce, które było o 10 lip tansze niz na częsci kontynentalnej ;)


Hejka właśnie wróciłam z Primostenu i miałaś rację - Cinamongirl - miasteczko jest sympatyczne, urokliwe :hut: ale wieczorami mocno zatłoczone (na deptaku od Europy do starego miasta turyści ocierająsię o siebie) niestety ceny nie takie jak w całej Chorwacji - :cry: DROŻYZNA na każdym kroku - byłam tym razem jeszcze na Murterze, Bigradzie, Sv Filipjakov. Drożej począwszy od codziennego pieczywa, kukurydzy na plaży i wieczornych kolacjach na mieście.
Sv Filip; kukurydza 5 kn a w Promostenie 100%= 10 kn
Sv Filip; Cevapci 45 kn (fura frytek+10 kawałków=obżarstwo) a w Promostenie 70 kn(troche frytek+ 5 kawałków= zaspokojony pierwszy głodek), na Murterze około 55kn. Spotkaliśmy naszych rodaków którzy też meli objazdowy pobyt w HR i stwierdzili to samo;DROŻYZNA.
Plaża była super do wyboru do koloru; żar na słońcu lub cień, płytko lub głęboko, skały lub żwirek dla dzieci jedyny mankament to znikomy dostęp do prysznica ze słotka wodą i to jeszcze płatny na plaży (w Breli, Bśka Voda, Sv Filip prysznice ogólnodostępne co 20 metrów)
Pozdrowionka :lol:


Gdyby wszędzie ceny byly takie same to nikt nie jezdziłby do Sv Filipa i Jakova i innych mniej atrakcyjnych miejscowości od Primostenu. Pomyślcie - dlaczego w centrum Krakowa jest drożej niż w centrum Katowic?
Ja się cieszę się że w Primosten jest najdrożej w Chorwacji bo nie każdego na niego stać i zawsze można znaleźć jakieś wolne kwatery... w przeciwnym wypadku byłby kanał. Chociąż w sumie i tak nie zawitam do Primostenu przez najblizsze 5 lat bo nie jeżdże w te same miejsca.

Poza tym ceny ustalają sami ludzie... widocznie jest popyt - ta kukurydza po 10 kun dobrze schodzi bo inaczej sprzedawca musiałby obniżyć cenę... jak widać do Primostenu jeżdża bogaci ludzie. Sam widziałem tam nie jednego najnowszego mercedesa zaparkowanego obok apartamentu.

a co do tłoków to też się nie zgodzę... nie jest źle - Primosten ma taką infrastrukturę że tłumy rozkładają się na te wszystkie zakamarki i poboczne uliczki którymi się chodzi... a jak ktoś nie lubi obecności innych ludzi to powinien wybierać totalne zadupia.
AMFI
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) AMFI » 22.06.2011 12:26

piękna relacja i kapitalne fotki, masz dziewczyno oko !
miło powspominać, bo byłam w Primosten w 2003, z równie pięknym widokiem z tarasu... no i w 2010 na wycieczce, porównać, co sie pozmieniało... :D ale tak świetnych fotek nie narobiłam, dlatego z przyjemnością tu poooglądam,
Pozdrawiam :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 26.06.2011 19:18

Arniczek napisał(a):Czyli mniej wiecej odległosci ma takie:
Do punktu nr 3 apteka wg. opisu na stronce apartamentu jest 700m czyli do starego kościoła mam odległosc okolo 1km.
a na plazę około 500 metrów....
A gdzie się najwięcej spaceruje wieczorem ?(knajpki, pizza itp) gdzie jest cetrum "centrum: :) ? na tej wysepce gdzie stoi kosciół ? czy raczej tutaj w okolicach punktu 7 (wg mojej mapy)??


Do plazy przy hotelu to ja miałam 500m - wskazanie GPS (tej koło nr 10) , na tą koło nr 17 było 300m-> a mieszkałam patrząc na mapie na tą drogę, którą pod górę (niestety trochę się zmęczysz wracając z plaży) będziesz szedł do swego apartamentu wracając z plaży to pierwsza odchodząca w lewo (patrząc od strony Jadranki)

Kosciół jak mapa wskazuje to 15.

WolfAtTheDoor napisał(a):Poza tym ceny ustalają sami ludzie... widocznie jest popyt - ta kukurydza po 10 kun dobrze schodzi bo inaczej sprzedawca musiałby obniżyć cenę... jak widać do Primostenu jeżdża bogaci ludzie. Sam widziałem tam nie jednego najnowszego mercedesa zaparkowanego obok apartamentu.



Bez przesady z tymi bogatymi ludźmi ;) - my ledwo co przekraczamy srednią krajową ;) my byliśmy 10 letnim autem ;) przed sezonem nie zbankrutowaliśmy (choć w sezonie było by pewnie inaczej).
legionista84
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 13.06.2011
pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) legionista84 » 27.06.2011 11:14

CinnamonGirl
czy masz jakies adresy e-mail do knajp w primosten?
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007
Re: pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 27.06.2011 17:14

legionista84 napisał(a):CinnamonGirl
czy masz jakies adresy e-mail do knajp w primosten?

Nie. Szczerze niewidziałam potrzeby.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Primosten 2009 - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone