Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prawo jazdy w Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cisu
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.03.2007
Prawo jazdy w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cisu » 09.03.2007 11:04

Witam.
Szukam materiałów na temat prawa jazdy w Chorwacji.
Potrzebne mi są takie informacje jak:
-kategorie praw jazdy w Chorwacji
-od jakiego wieku można zdawac na prawko
-kurs przygotowawczy - ile trwa, jak wygląda, ile kosztuje
-egzamin - ile trwa, jak wygląda, ile kosztuje, przykłady pytań
-czy są jakieś ograniczenia po wydaniu prawa jazdy (np., że trzeba jeździć pół roku z "L" na tylnej szybie)
-zdjęcia samochodów nauki jazdy
-zdjęcie, schematy placu manewrowego
-linki związane z powyższym tematem.

Ma ktoś informacje na ten temat?
Japona
Cromaniak
Posty: 739
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Japona » 09.03.2007 11:17

Wiem tylko, że zrobienia prawa jazdy w Chorwacji jest bardzo drogie.
Jest to równowartość ok 4 000 zł.
Iwona Baśka
Cromaniak
Posty: 1096
Dołączył(a): 15.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Baśka » 09.03.2007 11:36

Wszystkie informacje znajdziesz na stronie:
www.hak.hr
link : vozacki ispiti / dalej : kategorije vozila/
Pozdrawiam
Iwona Baśka
Cromaniak
Posty: 1096
Dołączył(a): 15.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Baśka » 09.03.2007 11:55

Przykłady pytań /testów/ na stronie:
www.petrovecki.hr
zawieszka: online testovi
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 10.03.2007 19:30

Japona napisał(a):Wiem tylko, że zrobienia prawa jazdy w Chorwacji jest bardzo drogie.
Jest to równowartość ok 4 000 zł.


W Vela Luce widziałem zakonnicę w eLce,może jakaś zniżka :roll:
Cisu
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cisu » 14.03.2007 20:44

A ma ktoś zdjecia związane z tym tematem (samochodów do nauki jazdy, egzaminacyjnych, placu manewrowego, itp)

Bardzo potrzebne mi są także zdjęcia
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 14.03.2007 21:43

http://www.autoskola-danko.hr/osposobljavanje.php
http://www.matulji.hr/autoskola/

Spróbuj wrzucić w guglarkę "auto škola", "tečaj vožnje" itp, zarówno z ogonkami jak i bez, szukaj tekstów i grafiki, będzie tego więcej.
pzdr
Cisu
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cisu » 19.03.2007 11:55

Jeszcze ponarzekam trochę:)
Ma ktoś te informacje, o które pytam w jężyku polskim albo angielskim? Niestety mój umysł nie przetwarza informacji w języku chorwackim.

No i dzięki za linki.
Ryba007
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 26.06.2008
Pytanie o Prawo jazdy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryba007 » 06.06.2013 15:03

Witam

Mam 2 pytanka.

Jadę do Malinskiej początkiem sierpnia. Od 6 lat nie zdążyłem wymienić Prawa Jazdy w związku ze zmianą adresu :lol: Dowód osobisty i dowód rejestracyjny mam na inny adres a PJ na inny. Czy w razie kontroli w Słowacji Węgrzech czy Chorwacji mogę mieć duże problemy?

Druga sprawa to drobny odprysk na przedniej szybie. Powstał kilka dni temu od jakiegoś kamienia :( Jest w samym rogu (lewy przód) nie widać go od środka bo jest na tym czarnym zamalowanym pasku. Niestety dość dobrze widać go z zewnątrz bo jest akurat od strony kierowcy. Ryzykuję zabraniem DO i nie daj boże lawetą?
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012
Re: Pytanie o Prawo jazdy

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 06.06.2013 15:15

Odprysk OK, problem byłby gdyby było to pęknięcie na szybie. Zawsze za kilka PLN możesz ten odprysk "zalutować" są warsztaty które zajmują się tego typu uszkodzeniami. Bo w przypadku Słowackich Policjantów może być różnie i będą szukać igły w stogu siana aby dostać swoją dolę. O adresy w dokumentach bym się nie martwił liczy się dokument a nie adres zameldowania/zamieszkania.
Użytkownik usunięty
Re: Pytanie o Prawo jazdy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2013 15:18

Nie sądzę by przez adres w Prawie Jazdy mogłabyś mieć problemy natomiast co do szyby to wszystko zależy od policjanta.
Teoretycznie powinnaś wymienić, lecz zawsze możesz powiedzieć, że stało się to właśnie podczas tego wyjazdu i zaraz po powrocie do domu wymienisz. I tu właśnie będzie zależało podejście policjanta do sprawy. Służbista zabierze dowód rejestracyjny a "ludzki" pozwoli jechać dalej.

Sprawdź w polisie ubezpieczeniowej czy masz opcję "szyby" wtedy będziesz mogła wymienić szybę z polisy nie tracąc zniżek.
Ryba007
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 26.06.2008
Re: Pytanie o Prawo jazdy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryba007 » 06.06.2013 19:52

marcinbb napisał(a):Odprysk OK, problem byłby gdyby było to pęknięcie na szybie. Zawsze za kilka PLN możesz ten odprysk "zalutować" są warsztaty które zajmują się tego typu uszkodzeniami. Bo w przypadku Słowackich Policjantów może być różnie i będą szukać igły w stogu siana aby dostać swoją dolę. O adresy w dokumentach bym się nie martwił liczy się dokument a nie adres zameldowania/zamieszkania.


Serce w pasy napisał(a):Nie sądzę by przez adres w Prawie Jazdy mogłabyś mieć problemy natomiast co do szyby to wszystko zależy od policjanta.
Teoretycznie powinnaś wymienić, lecz zawsze możesz powiedzieć, że stało się to właśnie podczas tego wyjazdu i zaraz po powrocie do domu wymienisz. I tu właśnie będzie zależało podejście policjanta do sprawy. Służbista zabierze dowód rejestracyjny a "ludzki" pozwoli jechać dalej.

Sprawdź w polisie ubezpieczeniowej czy masz opcję "szyby" wtedy będziesz mogła wymienić szybę z polisy nie tracąc zniżek.


Dzięki za odpowiedzi.
Faktycznie pojadę zapytać czy można to zakleić.
Niestety nie mam opcji szyby. W tym roku likwidowałem już małą szkodę na zderzaku, więc z wymianą szyby chciałbym poczekać do przyszłego roku.

Do cro jadę w nocy, więc może nie będzie tego widać przy ew. kontroli. Wnioskuję, że Słowacy najgorsi?

Ps. jestem TEN Ryba :mrgreen:
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012
Re: Pytanie o Prawo jazdy

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 06.06.2013 19:59

Słowacy będą czekali na Ciebie zaraz po przekroczeniu granicy, Austriaków zobaczysz jak faktycznie coś przeskrobiesz. Chorwatów nie znam ale z wyczytanych informacji podobnie jak u Austriaków nie widać ale czuwają.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Pytanie o Prawo jazdy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.06.2013 20:14

marcinbb napisał(a):Słowacy będą czekali na Ciebie zaraz po przekroczeniu granicy, Austriaków zobaczysz jak faktycznie coś przeskrobiesz. Chorwatów nie znam ale z wyczytanych informacji podobnie jak u Austriaków nie widać ale czuwają.

Jadę w tym roku 14ty raz i jakoś na mnie nie czekali. 13 razy jechałem w dzień, w Słowacji byłem ok 10 rano.
W każdym ze wspomnianych państw widać policję na drogach. Przynajmniej ja widziałem. Jeśli jedziesz zgodnie z przepisami nic ci nie grozi.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Pytanie o Prawo jazdy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.06.2013 21:37

Ja w 2010 r. tak jechałem: dowód rejestracyjny i dowód osobisty na nowy adres, a paszport i prawo jazdy na stary. W dodatku miałem kontrolę policyjną na Słowacji (koło Trnavy). Nie było żadnego problemu z dokumentami.

A z drobnym odpryskiem na szybie (tylko bardzo małym i trochę wyżej) jeżdżę już od 4 lat - i nigdy jeszcze nikt się nie przyczepil. Ani policja, ani na przeglądzie.
Ostatnio edytowano 06.06.2013 21:46 przez Raul73, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone