Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

prawie pustkowie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomek.74
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.02.2014
prawie pustkowie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek.74 » 09.02.2014 11:15

Witam, nazywam się Tomek i właśnie poznaję stronę cro.pl
W ubiegłym roku byłem z rodzinką na wyspie Mali Drvenik. Cudowne miejsce, mieszkaliśmy blisko portu i jednocześnie blisko jednej z plaż (około 100m), co było ogromnym plusem wakacji z dziećmi. Ale najfajniejsze było to, że na plaży najczęściej byliśmy sami, lub kilka osób oprócz nas. Dla mnie to warunek prawdziwego relaksu, właśnie ten spokój, brak tłumu, brak gwarnych restauracji. Atmosfera jak w filmie " Ranczo", wieczna siesta :) Woda cudowna, ciepła, przejrzysta, dzieci bawiło nurkowanie. Chętnie poznalibyśmy inne miejsca o tym charakterze. Napiszcie jakie są Wasze doświadczenia i ewentualne propozycje lub namiary na apartamenty w tego typu miejscach. Pozdrawiam serdecznie wszystkich wielbicieli odpoczynku w Chorwacji.
Amfipriona
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amfipriona » 09.02.2014 21:07

Spokój i brak tłumu... :) Polecam mniejsze miejscowości i jak najdalej od wielkich turystycznych miast.
Najbardziej "spokojne" plaże widziałam w:
1. Rogoznica, ale tam przy końcu zatoki. Niemalże brak innych turystów i tylko miejscowi odpoczywali czasem :)
2. Kastel Novi - pomiędzy Trogirem a Splitem. Znajomi jeździli i mówili, że fajnie i cicho tam tylko, że trzeba trafić na region.
3. Zaostrog - nie duża miejscowość. Jak byliśmy w sierpniu to prawie miejsc noclegowych nie było, ale plaża jakoś downie pustawa...
4. Żuliana - prawdziwe pustkowie :D, ale niestety daleko.

Pozdrawiam.
Tomek.74
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek.74 » 09.02.2014 22:38

Dziękuję , a jak z miejscami noclegowymi w tych miejscowościach, czy znasz i możesz polecić?
Amfipriona
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amfipriona » 09.02.2014 22:47

Tak szczerze mówiąc, to zawsze jeździmy "w ciemno" i nie mamy żadnych ulotek czy wizytówek z miejsc w których byliśmy.
Ale jeśli potrzebujesz to mogę ci wskazać lokalizację kwater (GPS; Google map) w których byliśmy. Chociaż nie ma to znaczenia jeśli zależy ci najbardziej na spokojnej plaży :)
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 10.02.2014 00:13

Amfipriona napisał(a):Najbardziej "spokojne" plaże widziałam w:
1. Rogoznica, ale tam przy końcu zatoki. Niemalże brak innych turystów i tylko miejscowi odpoczywali czasem :)


Czyli gdzie? Rejony Stupin Celine? To chyba nie najlepszy pomysł...
Może lepiej Razanj? W rejonie Razanj-Kanica-Sevid zdarzają się pustawe zatoczki...

3. Zaostrog - nie duża miejscowość. Jak byliśmy w sierpniu to prawie miejsc noclegowych nie było, ale plaża jakoś downie pustawa...


Centrum Zaostroga to tłum-koszmar. Luźno będzie natomiast w kierunku południowym (w kierunku Podacy) czyli w rejonie kempingu Kapec (kilometr od centrum).
Generalnie żadnej miejscowości riwiery makarskiej nie polecałbym szukającym "prawie-pustkowia"
Tomek.74
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek.74 » 10.02.2014 11:49

Jednak jezeli chodzi o odległości to najlepiej do wysokosci Splitu .jezeli ktoś był w tych rejonach i widział coś ciekawego.
Glowny powód szukania innego miejsca , to rozczarowanie z apartamentu ktory byl polecany.po przyjedzie tam , okazalo sie ze pani brakuje jedno łóżko ok jakoś damy rada jesteśmy z razem z rodzina kuzynki ale to początek, z dwoch jakby łazienek jedna nieczynna i wyziewy z wodociągu nie do opisania , tlumaczenie gospodarzy ze mozna zawsze przewietrzyc, i co tego cisnienie wody to krople ledwo lecące .dlatego tez nie podaje namiarów bo niewarto.
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 10.02.2014 14:52

Tomek.74 napisał(a):Jednak jezeli chodzi o odległości to najlepiej do wysokosci Splitu .jezeli ktoś był w tych rejonach i widział coś ciekawego.


Rozważyłbym Pag albo rejon Rogoznica-Marina. Tam zdarzają się luźniejsze miejsca.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.02.2014 15:22

Jeśli chodzi o Pag, to zerknij Tomek czy TO miejsce Ci odpowiada i ewentualnie napisz do mnie maila.
arturosik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturosik » 10.02.2014 15:50

tez fajna plaza przy kempingu rio-autocamp 1km od Blace, 15km od Ploce w dolinie neretwy.
piaszczysta, długa, szeroka, fajne plaskie zejscie do wody, plytka woda 200m, dobre warunki dla dzieci, bezpiecznie.
My z rodzina co roku tam jezdzimy. Jest to spokojne miejsce, na wypoczynek idealne.
na kempingu w ogole jest polska baza windsurfingowa, świetna instruktorka Beata (<3) ktora mojego Mateuszka (6latka) tak zarazila swoja pasja windserfingiem,ze mały co roku chce tam tylko przyjezdzac do niej:P
polecam miejsce! polecam piekna ta plaze! cisze!
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.02.2014 15:54

Tomek.74 napisał(a):Jednak jezeli chodzi o odległości to najlepiej do wysokosci Splitu


arturosik napisał(a):tez fajna plaza przy kempingu rio-autocamp 1km od Blace, 15km od Ploce w dolinie neretwy.
piaszczysta, długa, szeroka


To jednak sporo poniżej Splitu :wink:
majka_jamajka
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majka_jamajka » 10.02.2014 16:05

czesc,
ja tez tam bylam, dwa lata temu, w RIO, przecudna plaza, nauczylam sie tam plywac wplaw, dzieki pomocy instruktorow z kempingu. Wykupilam kurs na windsurfing, a oni przed rozpoczeciem nauczyli mnie plywac wplaw, zeby sie nie bac na windsurfingu. Bardzo milo wspominam z nimi czas. bardzo aktywne wczasy, wieczorami grile przy namiotach, opowiesci, spiewanie przy gitarze i chorwackim winie...w tym roku tez tam jade, polecam! dla mlodych, ale tez w srednim wieku ludzi.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.02.2014 16:22

majka_jamajka napisał(a):czesc,

wieczorami grile przy namiotach, opowiesci, spiewanie przy gitarze i chorwackim winie


Witaj na forum...

Nie wiem, czy o to właśnie chodziło Tomkowi...
Pomijając odległość Ploce od wspomnianego już Splitu, moje wątpliwości jednak budzi położenie tego miejsca - u ujścia rzeki, niedaleko przemysłowego miasta.
Amfipriona
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amfipriona » 10.02.2014 18:15

Marek358 napisał(a):Czyli gdzie? Rejony Stupin Celine? To chyba nie najlepszy pomysł...
"


Dlaczego nie? Dla mnie bomba. Chyba że się coś zmieniło przez 1,5 roku..
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.02.2014 18:22

Amfipriona napisał(a):Dlaczego nie? Dla mnie bomba.


A możesz coś więcej dodać o Stupin Celine? Zagęszczenie na plażach, same plaże, uciążliwość jadranki, czystość morza, temperatura wody, etc. Bo koleżankę uszczęśliwiono właśnie wakacjami tamże i pełna jest niepokoju...
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 10.02.2014 18:31

Rozważ Lukovo koło Senja. Niedaleko, piękne położenie, kościółek, knajpka przy plaży, spokój (przy czym zaznaczam, że byłem tam parę lat temu).

Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone