Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Praga / Berlin i inne na weekend

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Praga / Berlin i inne na weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.07.2013 19:59

Witam
przyleciał nasz Wujek z USA i na następny weekend chcemy go zabrać do czeskiej Pragi. Ja nigdy nie byłem. Warto ?
Może macie jakieś namiary na sprawdzone lokum blisko centrum w rozsądnych cenach ?

Dziękuję :papa:
Ostatnio edytowano 28.07.2013 09:17 przez jackuc, łącznie edytowano 1 raz
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006
Re: Praga na weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 14.07.2013 20:25

Jacku - oczywiscie,ze WARTO !!!!!!!!! :D
Nic polecic Ci nie potrafie,bo my zawsze do znajomych jezdzimy,ale zobacz TU.

Lub wpisz sobie do wyszukiwarki levne ubytovani Praha. Powodzenia!

:papa:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Praga na weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.07.2013 20:29

Dzięki Ew myślałem o Berlinie lub sam nie wiem co ...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Praga na weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.07.2013 20:38

Praga, mz, ładniejsza od Berlina. A od Pragi ładniejszy Budapeszt :D To oczywiście moja opinia.

Z tym, że do Budapesztu macie kawałek drogi...
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Praga na weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.07.2013 21:01

Do Pragi chyba 800 km więc też kawałek... Przemyślę jeszcze
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Praga na weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 15.07.2013 11:11

Basiulinek napisał(a):Jacku - oczywiscie,ze WARTO !!!!!!!!! :D
Nic polecic Ci nie potrafie,bo my zawsze do znajomych jezdzimy,ale zobacz TU.

Lub wpisz sobie do wyszukiwarki levne ubytovani Praha. Powodzenia!

:papa:


Basiulinku bardzo Ci dziękować

Obrazek

Już wysłałem do tych hosteli i mam pierwsze dobre odpowiedzi.
Jak spojrzałem na Ibis to włosy sobie wyrwałem ...
Użytkownik usunięty
Re: Praga na weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2013 13:01

Dwa lata temu korzystałam z noclegów w tym akademiku. Jeżeli rodzince wystarczy studencki standard to polecam bo lokalizacja bardzo wygodna do zwiedzania.
http://www.wirtualnapraga.pl/oferta_wiecej.php?id=324
wojtal
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.07.2013
Re: Praga na weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtal » 15.07.2013 13:45

ja z kolei mógłbym polecić Ci apartamenty u cisare na Vinohradach - cena przystępna ok. 15 min. spacerem do Placu Wacława tuż obok stacja metra (Jiriho z Podiebrad) spokojna okolica dwie ulice dalej można zaparkować samochód bez opłat
http://www.hotelsprague.cz/u-cisare_e.php
fire
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 29.11.2012
Re: Praga na weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) fire » 23.07.2013 22:33

Kenik napisał(a):Dwa lata temu korzystałam z noclegów w tym akademiku. Jeżeli rodzince wystarczy studencki standard to polecam bo lokalizacja bardzo wygodna do zwiedzania.
http://www.wirtualnapraga.pl/oferta_wiecej.php?id=324

Jak udal sie pobyt w Pradze, wujek zadowolony?
Korzystalam rowniez 2 razy z posrednictwa wirtualnej pragi i bylam zadowolona, raz mieszkalam na ul. Blahnikowej a raz na Krasovej, wynajmowalam apartamenty z pelnym wyposazeniem, kuchnia, pralka itp, ceny bardzo przystepne, troszke zdjecia odpbiegaja od stanu rzeczywistego, ale nie az tak bardzo ,zeby sie czepiac, lokalizacja wysmienita. Polecam restauracje Spirit Bar na ulicy Dalimilowa. Jedzenie pyszne- typowa czeska kuchnia oraz inne dania europejskie z karty , porcje ogromne.
Użytkownik usunięty
Re: Praga na weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2013 23:11

Jeżeli chodzi o czeską kuchnię ... trafiliśmy niejako po drodze do restauracji "U Zlateho Precliku". Nie dość, że kuchnia bardzo dobra to i obsługa przesympatyczna.
Ale być w Pradze ... to obowiązkowo być w gospodzie "U Fleku". Bardzo klimatyczne miejsce. :)
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006
Re: Praga na weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 23.07.2013 23:24

Jacku - toż ja teraz dopiero zobaczyłam jaką piękną lawendą mnie obdarowałeś! :oops: Dziękuję!

A wycieczka do Pragi odbyła się,czy nie?
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Praga na weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 24.07.2013 08:52

Jakoś się chciałem odwdzięczyć :D

Tak wycieczka się odbyła ale wylądowaliśmy w końcu w Berlinie... Wujek jest człowiekiem, który nie lubi tracić czasu :twisted: a do Berlina jest bliżej i szybciej niż do Pragi.
W sobotę dodatkowo spędziliśmy cały dzień w Tropical Island.

Berlin jest obecnie totalnie rozkopany w Centrum. Mieszkaliśmy w Aga’s Hotel, niedrogi i standard w miarę spoko. Z zewnątrz Eric Honecker style …
Za dwie noce, dwa pokoje dwuosobowe zapłaciłem 191 EUR ze śniadaniem (bez wypasu, ale wystarczy)
Dobra lokalizacja blisko stacji S-bahn, jedyny minus to głośna ulica od frontu a z tyłu jeżdżące ciężarówki z pobliskiej firmy już od 5 rano …

Podsumowując wycieczka była fajna, ale bez zachwytów, Praga pewnie ciekawsza, ale jeszcze tam pojedziemy kiedyś. Kupując w Empiku mapę Berlina zakupiłem również mapę Pragi ...
Poniżej kilka fotek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[img]http://imageshack.us/a/img51/9681/h5mw.jpg
[/img]


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
piotrek99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 03.07.2012
Re: Praga na weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek99 » 24.07.2013 09:06

Świetna relacja. Masz więcej zdjęć z Tropical islands?
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Praga na weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 24.07.2013 09:16

To w zasadzie nie relacja tylko takie info wrzucone na szybko :D

W TI dużo zdjęć ogólnych nie robiłem bo byłem tam już chyba trzeci raz a jedynie z rodzinką, ale to nie do publikacji :twisted:
Generalnie drogo tam dosyć nam wyszło. Za trzy osoby dorosłe + 15 latek wejscie chyba 130 EUR + na wyjściu jeszcze ze 60 EUR za posiłek, kawy itp. (trzeba pamiętać oddawać plastikowe kubki bo są z kaucją 1.5 EUR…)
Ale dojazd z Wawy dobry to duży plus
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Praga na weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.07.2013 10:02

A jak wrażenia z samego Tropical Island? Nam się podobało, spędziliśmy tam 12 godzin. Niektóre zdjęcia specjalnie tak wykadrowałem, że nie widać elementów kopuły i pierwsze wrażenie jest takie, że byliśmy w tropikach. Znajomi, którym pokazaliśmy zdjęcia też krzyknęli: "wow, gdzie wyście tym razem pojechali?" A to przecież tuż za miedzą. :wink:
Wrażenie robi wnętrze, ale także sama kopuła, która bardzo wyróżnia się na tym niezabudowanym terenie.
Gdzieś szukając informacji przed wyjazdem, znalazłem informacje, że w przebieralniach jest ok. 7000 szafek, ale jest ich więcej, pamiętam numer ponad 9000. 8O
Mimo wszystko, park ma problemy finansowe, bo koszty utrzymania są ogromne, a wpływy ze sprzedaży biletów są niższe niż planowano.
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Praga / Berlin i inne na weekend
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone