Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PRĄD na kempingu

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Seb-ol
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seb-ol » 29.07.2009 23:05

W tym roku bylem na 3 kempingach :
- Njivice
- Runke (Premantura)
- Rialto (Venecja)

i na wszystkich konieczna byla wtyczka euro (tj ta niebieska z 3 bolcami).
Nigdzie w Puli nie moglem znalezc gotowej przejsciowki, za to w sklepach typu Pevec mozna kupic wtyczki i samemu zrobic sobie przejsciowke - koszt ok 30 kun.
Gr4nd0
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gr4nd0 » 31.07.2009 10:06

Hm, a czy wy przypadkiem nie macie na myśli klasycznej wtyczki uniwersalnej E/F? Takiej samej jak na kablu od komputera: dwa bloce, dziurka na bolec uziemiający oraz dodatkowo blaszki po bokach na uziemienie typu niemieckiego. Boki lekko spłaszczone z wypustką po każdej stronie.
Obrazek

Taki typ wtyczki występuje na popularnych przedłużaczach "pomarańczowych" w naszych marketach budowlanych. Wariant "bez bolca" wygląda tak:

Obrazek

Trudniej jest kupić samą wtyczkę bo większość wtyczek sprzedawanych luzem to wtyczki typu E (klasyczne wtyczki polskie), dostosowane do gniazd w Polsce i Francji.

Na kempingach w Chorwacji spotykałem w skrzynkach dwa rodzaje gniazd:
1. typu 2P+E (tzw. niebieskie). Do nich pasują takie wtyczki:
Obrazek

2. oraz bodaj typu E (tzw. niemieckie). Przyznam, że nie zwróciłem uwagi czy to na pewno gniazda typu niemieckiego bo używam wtyczek uniwersalnych E/F.

W skrzynkach, do których zaglądałem była możliwość podłączenia i jednych i drugich. Czasem pojawił się problem gdy gniazda jednego typu były już zajęte. Dla tego warto już w kraju zrobić przedłużacz z wtyczką 2P+E i gniazdem typu F.

Pozdrawiam
wilku
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilku » 24.06.2010 11:14

Na kempingach w Chorwacji spotykałem w skrzynkach dwa rodzaje gniazd:
1. typu 2P+E (tzw. niebieskie). Do nich pasują takie wtyczki:
Obrazek


Widzieliście gdzieś takie wtyczki byłem w paru sklepach (OBI, Praktiker itp.) i nigdzie nie było
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.06.2010 11:28

petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 24.06.2010 11:30

Zobacz w Castoramie, w zeszlym tygodniu je widzialem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2010 11:35

wilku napisał(a):
Widzieliście gdzieś takie wtyczki byłem w paru sklepach (OBI, Praktiker itp.) i nigdzie nie było


Kupisz je bez problemu na Allegro, oraz w sklepach specjalizujących się w sprzedaży artykułów turystycznych. TU lub TU lub TU itp.

Pozdrawiam.

smoki3
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.06.2010 11:38

Wydaje mi się, że to już nie jest konieczne (żeby z własną przejściówką jeździć) - nie te czasy...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.06.2010 11:41

Jacek S napisał(a):Wydaje mi się, że to już nie jest konieczne (żeby z własną przejściówką jeździć) - nie te czasy...


Niestety Jacku, trzeba dalej mieć takę końcówkę, na wielu kempingach (szczególnie na tych większych) tylko takie właśnie potrzebne.

Czasem na kempingu można wypożyczyć lub kupić, ale lepiej mieć swoją. :D
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 24.06.2010 11:59

W Cro taka przejsciowka kosztuje np. sklepie sieci Mercur 40Kn
byczkins
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 22.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) byczkins » 24.06.2010 16:03

O ile dobrze pamiętam na Camp Adriatic w Primosten słupki z prądem miały polskie wejścia, podłączałem się bez przejściówek.
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 24.06.2010 21:05

petr napisał(a):Zobacz w Castoramie, w zeszlym tygodniu je widzialem.


A ja kupiłem wczoraj w hurtowni elektrycznej za 9zl .

W internecie znalazłem za 20zl
koszt przesyłki 19zl ,
pobranie plus 10zl

wiec by mi to wyszło aż prawie 50zl .

Poszukaj w sklepach i okolicznych hurtowaniach
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 25.06.2010 10:24

w obi kupiłem w sobotę zestaw przejściówek na cały świat (5 lub 6) w cenie ok. 25 pln, K.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 25.06.2010 11:12

Krystof napisał(a):w obi kupiłem w sobotę zestaw przejściówek na cały świat (5 lub 6) w cenie ok. 25 pln, K.


Wiec warto by przyszykowac jakas konkretna objazdowke co by wszystkie przetestowac zanim sie gwarancja skonczy :wink:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 25.06.2010 14:09

w obi kupiłem w sobotę zestaw przejściówek na cały świat (5 lub 6) w cenie ok. 25 pln, K.


Wiec warto by przyszykowac jakas konkretna objazdowke co by wszystkie przetestowac zanim sie gwarancja skonczy


(jeśli to troszkę złośliwe, to) pojedynczych nie sprzedawali :evil:
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 27.06.2010 20:07

O tym że warto wozić ze sobą taką "niebieska" wtyczkę przekonałem się kiedyś na kampie we Włoszech. W skrzynce prądowej były gniazdka obu rodzajów ale te zwykłe wszystkie zajęte bo okolicy prawie same namioty.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
PRĄD na kempingu - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone