Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pożyczony samochód ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
efendi
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.08.2010
Pożyczony samochód ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) efendi » 16.08.2010 12:52

Witam, jest to mój pierwszy post na forum zatem ładne "dzień dobry" mówię wszystkim.

Forum przeglądam już od jakiegoś czasu gdyż szykuję się na podróż i w zasadzie wiem już prawie wszystko oprócz jednej rzeczy.

Zamierzam jechać samochodem Taty bo swoim wole nie ryzykować i teraz pytanie czy potrzebuje jakies dodatkowe dokumenty skads zalatwiac ze tego auta nie ukradlem, nie zamierzam sprzedac itp :)

Adres zamieszkania Taty i moj jest ten sam, roznica jest tylko w imieniu i PESEL'u ;)

Oczywiscie wszytkie dokumenty typu dowod rejestracyjny, ubezpieczenie sa :)

Jadę trasą Wrocław - Boboszów - Olomouc - Brno - Mikulov - Wiedeń - Graz - Maribor - Zagrzeb - Karlovac i dalej to już prawie autostrada sama : dobra trasa czy znacie jakąś szybszą, z google wychodzi niecałe 1100 i zmierzam to pokonać bez noclegu.

P.S. Byłem już samochodem w Chorwacji jako "turysta" i z tego co pamietam nikt kierowcy nic nie sprawdzal :) ale wole zapytac zeby nie bylo niespodzianki
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 16.08.2010 12:57

O upoważnieniu do jazdy "obcym" autem poczytaj tutaj
forum/viewtopic.php?t=8838&postdays=0&postorder=asc&start=0
efendi
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) efendi » 16.08.2010 15:46

już się dowiedziałem, zadzwoniłem do PZMOT'u i powiedziano mi że jak adres właściciela/włascicielki jest ten sam co uzytkownika to nie trzeba zaswiadczen. Co innego jak np. rodzice czy rodzenstwo od ktorych sie bierze auto maja inny adres zamieszkania i automatycznie w dowodzie rejestracyjnym jest inny adres niz kierowcy.
Broke
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 14.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Broke » 16.08.2010 17:42

Ja jechałem w lipcu autem, które jest w leasingu - profilaktycznie miałem przy sobie zgodę firmy leasingowej na wyjazd ale nikt tego nie sprawdzał /a byłem zatrzymywany przez policję za prędkość i musiałem okazać dokumenty/
efendi
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) efendi » 16.08.2010 18:39

akurat co do predkosci to nie zamierzam przeginac bo wole sobie dodatkowych kosztów nie dokładac a jadac przepisowo tez w jakims rozsadnym czasie dojade :)

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone