Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poznań - Wenecja - Makarska i inne 31.08-15.09

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walusieczek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 14.08.2015
Poznań - Wenecja - Makarska i inne 31.08-15.09

Nieprzeczytany postnapisał(a) walusieczek » 16.08.2015 13:35

Witam serdecznie,
planujemy ze znajomymi pierwszą samochodową podróż do Chorwacji i to w ciemno.
Jakieś tam założenie taktyczne mamy i jestem ciekaw opinii cromaniaków czy ma ona sens,
Założenie jest takie że chcemy zobaczyć sporo i być w różnych miejscach po 2-3 dni

Podróż zaczynamy 31 sierpnia w poniedziałek o 19:00 wyjazd z Poznania
Trasa autostradami przez Niemcy, Monachium i Neuschwanstein ( zobaczyć, krótka przerwa pare fotek i dalej w droge )
Dojazd do Wenecji w okolicach południa, zwiedzanie do wieczora, nocleg na kampingu,
Następny dzień
2 września wyruszamy ok 10 do Makarskiej jakieś 7 h jazdy od naszego kampingu,
szukanie noclegu, rozumiem może być lekki problem że będzie to już godzina 17 my zmęczeni, najwyżej pierwszy najemca zarobi na nas trochę więcej.
Dni 3-5 wrześień jesteśmy w Makarskiej i następnie jedziemy do Dubrovnika gdzie albo śpimy albo od razu jedziemy w okolice Orebic i Korculi gdzie zamierzamy być jakieś 3 dni
około 10 września park Krka plus nocleg i następnie chcemy zobaczyć Szybenik Zadar i jeziora Plitvickie w dniach 12-14 0.9
14 w drogę powrotną myslelismy o trasie przez Wegry z noclegiem nad balatonem i 15 już dojazd do Poznania.

Co o tym sądzicie ?? Czy ma to sens ? Te wszystkie miasta i parki to na czym nam w tej podróży zależy, na pulę istrie przyjdzie czas kiedy indziej.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.08.2015 14:13

walusieczek napisał(a):Witam serdecznie,
planujemy ze znajomymi pierwszą samochodową podróż do Chorwacji i to w ciemno.
Jakieś tam założenie taktyczne mamy i jestem ciekaw opinii cromaniaków czy ma ona sens,
Założenie jest takie że chcemy zobaczyć sporo i być w różnych miejscach po 2-3 dni

Podróż zaczynamy 31 sierpnia w poniedziałek o 19:00 wyjazd z Poznania
Trasa autostradami przez Niemcy, Monachium i Neuschwanstein ( zobaczyć, krótka przerwa pare fotek i dalej w droge )
Dojazd do Wenecji w okolicach południa, zwiedzanie do wieczora, nocleg na kampingu,


Dzień dobry.
Założenia nieprawidłowe i bez sensu.
Jak chcecie to pogodzić?

https://goo.gl/maps/mBshm

Proponuję te trzy miejsca obowiązkowo. Dochodzi jeszcze po drodze w Ga Pa kanion, skocznia olimpijska, Zugspitze. W jeden dzień tego nie zwiedzicie. Dwa zamki to min po 2 h każdy, Fusen to samo, GaPa pół dnia.Warto. To jest cały dzień. Bilety do zamków przez net i to od rana.
Wenecję bym odpuścił.
walusieczek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 14.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) walusieczek » 16.08.2015 15:05

Witam,
Wenecja będzie na 100% tego jestem pewny, raczej jak już to zrezygnuje z Neuschwanstein bo byśmy tam byli zbyt wcześnie, a dzięki temu będzie więcej czasu w Wenecji no chyba że przejedziemy się wzdłuż jeziora Garda parę fotek i w drogę.

A co z resztą planu ??
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2015 17:25

walusieczek napisał(a):Podróż zaczynamy 31 sierpnia w poniedziałek o 19:00 wyjazd z Poznania
Trasa autostradami przez Niemcy, Monachium i Neuschwanstein ( zobaczyć, krótka przerwa pare fotek i dalej w droge )
Dojazd do Wenecji w okolicach południa, zwiedzanie do wieczora, nocleg na kampingu,
Następny dzień


Trudno mi to sobie wyobrazić :roll:

Ruszając o 19 jesteście pod zamkiem najszybciej około 4 rano.
Raczej wtedy porobicie fotki pod tytułem: widzę ciemność :wink:
Parkingi są pod zamkiem, na sam zamek trzeba się przejść z pół godziny w jedną stronę.
Oczywiście tak wcześnie rano nie wejdziecie nawet na dziedziniec. 8) Wszystko będzie pozamykane, a wy zmęczeni po nieprzespanej nocy :roll:
Zakładam, że poczekacie do 7 rano, aż będzie jasno.
Zamek Neuschwanstein nie leży przy trasie z Monachium do Wenecji.
Droga z okolic zamku do Wenecji jest przez Innsbruck i jest to do Innsbrucku typowa trasa górska.
Do okolic Wenecji zejdzie wam z 6 godzin.
Trzeba zakwaterować się na kempingu i dojechać lub dopłynąć do Wenecji.
Będziecie tam w najlepszym razie około 15, realistycznie około 16, już totalnie wykończeni :roll:

Chorwackiej części wyprawy nie chce mi się analizować, ale wydaje mi się, robicie ten sam błąd, czyli chcieć jak najwięcej naraz zobaczyć w bardzo krótkim czasie :roll:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.08.2015 18:48

walusieczek napisał(a):Witam,
Wenecja będzie na 100% tego jestem pewny, raczej jak już to zrezygnuje z Neuschwanstein bo byśmy tam byli zbyt wcześnie, a dzięki temu będzie więcej czasu w Wenecji no chyba że przejedziemy się wzdłuż jeziora Garda parę fotek i w drogę.

A co z resztą planu ??

Wenecja jest fajna od rana, kiedy nie ma tłuszczy, a najfajniej zimą. I to na cały dzień z Vaporetto i pooglądaniem wysp.
W karnawał. Sweet focie chcecie robić? Wolny wybór.
:wink:
Z czapki ten Wasz plan. Lednice ma rację ze szczegółami.
To jest zaliczenie a nie zwiedzanie. :roll:
walusieczek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 14.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) walusieczek » 16.08.2015 21:32

No to już wiem że jedziemy bezpośrednio z poznania do wenecji bez żadnych dłuższych postojów, jest nas 3 kierowców więc z drogą nie będzie problemu, wyjazd 19 na miejscu po ok 12-13h czyli z rana co ma już sens jeżeli chodzi o wenecje. Z resztą podróży zgodzę się trochę dużo tego, a dwa razy po 3 dni leniuchowania nam wystarczy a resztę chcemy zobaczyć/pozwiedzać
czy ogólne założenie kolejności jest ok?
pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.08.2015 22:16

Błędna decyzja.
Wenecja przegrywa z Ludwisiem i Bawarią.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2015 22:28

Ja uważam inaczej, Wenecja to klasa wszechświatowa 8)

Neuschwanstein to tylko :wink:
klasa światowa

Co do trasy w Chorwacji ja bym z Wenecji pojechał do Kvarneru, np. do Opatiji.
Zobaczył Opatiję, Lovran, Moszczenicką Dragę, wyspę Krk, popłynął sobie statkiem.
Moim zdaniem jest tam O WIELE ładniej niż w Zadarze

Potem tak jak chcieliście Makarska, z wypadem na dużą wyspę, a potem Dubrownik i okolice

Po drodze możecie zahaczyć o Pałac Dioklecjana.

A z Dubrownika już pojechać z powrotem do Polski :!:
Możecie przenocować w Plitwicach.

Tak teraz nad myślałem i Węgry to by już było za dużo :wink:

Co do wysp, to na waszym miejscu bym je starał się choć troszkę poznać pływając statkiem, prezentują się od strony morza najfajniej :wink:

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Poznań - Wenecja - Makarska i inne 31.08-15.09
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone