Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poznań - Srodkowa Dalmacja najszybciej?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marcin M
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 31.01.2006
Poznań - Srodkowa Dalmacja najszybciej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin M » 08.04.2007 15:54

Witam mam prosbe do tych ktorzy cos wiedzą jak najszybciej dojechac do środkowej dalmacji wyjazd z Poznania ,niemamy jeszcze konkretnego miejsca wybranego.Jedziemy gdzies koło 12 czerwca ,dosc szybkim samochodem ,chciałbym trase przejechac bez noclegów i duzych postojów ,szkoda na to czasu.Poczytalem troche i duzo osób odradza przez Austrie jechac z powodu czepiających sie policjantów,ja tez niechcialbym zostawic połowy kasy na mandaty.Duzo osób jedzie przez Wegry tej trasy to wogole nie znam.Takze pomozcie kazda trasa i podpowiedz jest na wage złota hehe.moze jeszcze byscie napisali ile czasu wam zajeła taka wyprawa.Pozdrawiam wszystich :D
krzysio21
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysio21 » 08.04.2007 16:58

Z Poznania przez Węgry to raczej za szybko nie będzie. :wink:Przez Austrię jeżdżę od 2001 i nie miałem z policją problemów (nie przeginam pały na drogach +10-20 tego co można) Poznaniacy jeszcze się pewnie odezwią :wink: Ja z Bielska na Peljesacz +-19godzin :D
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 08.04.2007 18:39

Marcin M napisał(a):Jedziemy [...] szybkim samochodem Poczytalem troche i duzo osób odradza przez Austrie jechac z powodu czepiających sie policjantów,ja tez niechcialbym zostawic połowy kasy na mandaty.


Sory :? W takim razie polecam samolot.

.
.
.
.
.

W takim razie jedź przez Niemcy. Jechałem tak dwa razy.
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 08.04.2007 19:00

Prosta trasa: Swarzędz--Wrocław--przejście z czechami Boboszów---Mikulow---Brno---Wiedeń---Graz---Maribor----Zagreb----I autostradą do Splitu---- a potem 50 km i jesteś w środkowej dalmacji.Mi zajmuje to około 20--22 godzin.Oczywiście z przerwami.
Marcin M
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin M » 08.04.2007 20:41

Samolot odpada bo chcemy sobie troche pozwiedzac ,a jedziemy w ciemno takze lepiej miec swoj samochod pod reką.Pakula a te 20--22 godziny to z duzymi przerwami?i ile to jest mniej wiecej kilometrów tą trasą, ja byłem na Istri to jechalismy około 15 godzin juz niepamietam ale gdzies około 1200km :)
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 08.04.2007 22:36

Marcin M napisał(a):Samolot odpada bo chcemy sobie troche pozwiedzac ,a jedziemy w ciemno takze lepiej miec swoj samochod pod reką.Pakula a te 20--22 godziny to z duzymi przerwami?i ile to jest mniej wiecej kilometrów tą trasą, ja byłem na Istri to jechalismy około 15 godzin juz niepamietam ale gdzies około 1200km :)




Trasa Swarzędz --Tucepi to 1350km

Przerwy to pare po 10 do 20 minut,oraz jedna na około 1h.
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 09.04.2007 09:07

Marcin M napisał(a):Samolot odpada bo chcemy sobie troche pozwiedzac ,a jedziemy w ciemno takze lepiej miec swoj samochod pod reką.Pakula a te 20--22 godziny to z duzymi przerwami?i ile to jest mniej wiecej kilometrów tą trasą, ja byłem na Istri to jechalismy około 15 godzin juz niepamietam ale gdzies około 1200km :)


W zeszłym roku MIMICE koło Omiś z O 8) leśnicy koło Wrocławia 1250 km. z przerwani i małym spankiem 18 godzin.
Jonas201
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 09.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jonas201 » 09.04.2007 12:15

Pozdrawiam wszystkich na Forum.Jest moj pierwszy post.Kolego spokojnie mozesz przez Austrie.Ja jadac z Rakoniewic[60 km Poznan]przejscie Jakuszewice czas dotarcia do Splitu 17 g0dz.
staniław
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) staniław » 09.04.2007 14:18

Marcin M napisał(a):Samolot odpada bo chcemy sobie troche pozwiedzac ,a jedziemy w ciemno takze lepiej miec swoj samochod pod reką.Pakula a te 20--22 godziny to z duzymi przerwami?i ile to jest mniej wiecej kilometrów tą trasą, ja byłem na Istri to jechalismy około 15 godzin juz niepamietam ale gdzies około 1200km :)

Dokładnie taką trasą jeżdzimy.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 09.04.2007 15:41

Jechaliśmy prze Niemcy z Poznania. Wyjechaliśmy o 6 rano i o godz. 15 bylismy tuz za granicą austriacko-niemiecką. Jadąc dalej z małymi przerwami na postój, około 20,00 byliśmy tuż za Zagrzebiem. I tu masz wybór , albo nocujesz i tak jak my i wyruszyliśmy o 7 rano dalej, lub jedziesz bezpośrednio. Ja czulam się zmęczona, dlatego nocowaliśmy. W środkowej Dalmacji w Drveniku byliśmy ok. 12,00.Jechalismy na Hvar więc prom ok.13, w zalezności od ilości oczekujacych. W trakcie jazdy żadnych patroli, policji, a jechalismy dość szybko, ale raczej trzymaliśmy się przepisów. Sama droga zajęła nam 19 godzin - spokojnie z przerwami na postoje. Duzy komfort jazdy, bo wiekszość drogi pokonuje się autostradami. Główne koszty to paliwo , oraz winetka na Austrie , kilka płatnych tuneli i autostrada w Chorwacji. Da się wytrzymać. Całkowita odległość to ok. 1750 km na sam Hvar. Nie wiem dokładnie bo zapomniałam zaprogramować komputer w samochodzie. Wydaje mi się jednak , że wybrana trasa była OK. i nie było korków aż do Slowenii.W tym roku prawdopodobnie ją powtórzymy, chociaż zastanawiamy się ponieważ chcielibyśmy pokazać dzieciom Pragę, polecam wszystkim przez nią przejeżdżającym. :wink: :wink: :wink:
Marcin M
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin M » 09.04.2007 18:35

Dzieki za informacje chyba sie jednak wybiore tak jak piszecie przez austrie,trzeba bedzie sie trzymac (w miare mozliwosci) przepisów bo policjanci nie są ( wyrozumiali) jak u nas w polsce ,chociaz mi to akurat nie przeszkadza że są tacy ugodowi hehe,kazdy chce żyć.pozdrawiamy wszystkich naszych policjantów :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 09.04.2007 18:58

Dobrze i pozytywnie myślisz; jesli sam zarabiasz daj zarobić i innym / oczywiscie w miare możliwości/. Pozdrawiam m...... :papa:
Kuba81
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 20.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuba81 » 11.04.2007 00:25

majeczka napisał(a):.W tym roku prawdopodobnie ją powtórzymy, chociaż zastanawiamy się ponieważ chcielibyśmy pokazać dzieciom Pragę, polecam wszystkim przez nią przejeżdżającym. :wink: :wink: :wink:


My właśnie wybraliśmy opcję przez Pragę:D

A oto nasza trasa: Swarzędz - Poznań - Wrocław-Jakuszyce-Praga (zwiedzanko+nocleg)-Ceskie Budejovice-Linz-Graz-Maribor-Zagrzeb-okolice Plitvickie Jezora nocleg i rano zwiedzanie - autostradą do Splitu i cel podróży MAKARSKA:D

Wyjeżdżamy na początku Września...ale już nie możemy się doczekać tym bardziej że jedziemy pierwszy raz:D
Segovia
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Segovia » 17.04.2007 10:15

Pakula napisał(a):Prosta trasa: Swarzędz--Wrocław--przejście z czechami Boboszów---Mikulow---Brno---Wiedeń---Graz---Maribor----Zagreb----I autostradą do Splitu---- a potem 50 km i jesteś w środkowej dalmacji.Mi zajmuje to około 20--22 godzin.Oczywiście z przerwami.


Witam,
ile to jest kilometrów?? Wybieramy się w sierpniu z P-nia. Pozdrawiam
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 17.04.2007 12:45

Patrz pare postów wyżej!!!!!!!
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Poznań - Srodkowa Dalmacja najszybciej?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone