Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poznań - Srodkowa Dalmacja najszybciej?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Walt
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 04.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walt » 04.07.2011 21:21

Jaki jest koszt przejazdu (winietki itp) przez Słowację i Węgry?
Ja jeżdżę zawsze tradycyjnie - przez Wiedeń :)
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 04.07.2011 21:57

zmasz napisał(a):Ja jadę po raz 7 do Chorwacji z Poznania. Przerabiałem 3 warianty drogi. Od 2 lat moja trasa to: Poznań, Wrocław, Olomouc, Brno, Bratysława,/ten odcinek czesko-słowacki autostradami/, potem trasą przez Węgry, dalej Lendawa /ominięcie autostrady w Słowenii/ , Cakovec, Zagrzeb, Split . Porównując różne warianty drogi to różnice między trasami około 50 km, nie licząc przez Niemcy gdzie dochodzi około 250 km.
Czemu przestałem jeździć przez Austrię?
Jadąc przez Austrię 4 krotnie wpadłem w korki w Wiedniu i na granicy Słowieńsko-Chorwackiej, to co nadrabiałem na autostradzie traciłem w korkach to samo przez Niemcy. Przejazd przez Słowenię w ślimaczym tempie samochód za samochodem, i co chwila patrol policji czyhający na turystę.
Co dała trasa przez Węgry?
1. Spokojna trasa, gdzie można wykręcić średnią trasy około 80 km/h
2. Częściowo autostradami
3. Zmienność trasy, brak efektu autostrady; znużenie i ciągłe wciskanie pedału gazu bo wydaje się, że jedzie się co raz wolniej.
4. Trasę spokojnie pokonuje się w 20 godzin z dłuższymi postojami na kolekcję, śniadanie, obiad no i małą drzemkę.
5. Wyjazd w godzinach popołudniowych około 17 na miejscu około 14.
6. Od 2 lat na Automapie, jak się odpowiednio zaprogramuje to i standard dróg odpowiedni.
Polecam trasę


Tez tędy jechałem ale kilku forumowiczów poleca mi własnie drogę przez Austrię...
I chyba... zostane przy swoim wariancie...widzę że nie jestem sam :wink:
W tym roku Pag :)
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 05.07.2011 07:44

leszel napisał(a):Dopisek po kilkunastu minutach:
No i znalazłem propozycję trasy zgodnej z moimi odczuciami którą zapodaje kolega Mosqito. forum/viewtopic.php?p=288097#288097

Cześć, w moim opisie wkradł się malutki błąd. Powinno być: "...w centrum miejscowości Horni Studenki droga 368 skręca ostro w prawo w dół...." Reszta bez zmian. Przetestowana kolejny raz ostatnio tydzień temu
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 05.07.2011 07:52

Zanotowałem!

A czy objazd autostrad w Słowenii przez Ptuj, także w tym roku jest nadal aktualny? Czy coś tam nie dobudowano, zmieniono?
Pzdr.
dakard
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) dakard » 05.07.2011 08:16

Moja trasa ze Śremu ( 40 km na południe od Poznania ) do Starigrad k/Zadaru - ok. 1200 km to:

Śrem - Leszno ( powinien być Rawicz ale droga 434 w remoncie, są wachadała ) - Wrocław ( obwodnica śródmiejska i A8 ) - Krapkowice - Głubczyce - Krnov - Bruntal - Olomuniec ( zakup winiety na CZ 250 koron na 10 dni ) - Brno - Mikulov + wienieta na A 7,90 EUR 10 dni ( niby lepiej wygląda Breclav, ale tutaj ta niby autostrada to sama "tarka"... ) - Wiedeń - Graz - Mureck - Lenart ( tutaj dobrze ustawić navi, można władować się na kawałek autostrady ) - Ptuj - Zagrzeb i już jesteśmy w "domu" :) ( w Cro płatność za autostrady kartą, szybko sprawnie bez pinów i podpisów )

Rok temu zrobiłem to w 13,5 godziny z czego 11,5 czystej jazdy, jazda bez szaleństw max 10-20 km/h więcej
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 05.07.2011 08:37

dakard napisał(a):Śrem - Leszno ( powinien być Rawicz ale droga 434 w remoncie, są wachadała )


Rozumiem ze te remonty były rok temu?
dakard
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) dakard » 05.07.2011 09:07

Trasa którą przedstawiłem jest na ten rok, chociaż zastanwiam się na starą trasą przez Boboszów lub Chałupki - Ostrawa.

Remont o którym pisałem jest w tym roku.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Poznań - Srodkowa Dalmacja najszybciej? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone