Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poznań - PULA - Włochy czy Słowenia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jakub37
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.06.2015
Poznań - PULA - Włochy czy Słowenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jakub37 » 23.07.2015 16:03

Witam,
Bardzo prosiłbym o poradę.
Wybieram się w sobotni poranek 4 rano z Poznania do Puli i w trakcie planowania nasunęło mi się pytanie:

-jadę z Poznania przez Niemcy , Salzburg aż w okolice Villach i tu pojawia się pytanko co dalej?jechać przez Włochy omijając Słowenię? (przez Udinese Triest) czy wybrać wariant przez Słowenię (Ljubljana)

koszty i odległości pewnie bedą podobne, nie bardzo wiem czym sie kierować
przez Włochy z pewnością będzie piękniej - to mnie znacznie kusi jednak priorytetem jest czas i potencjalne wystąpienie korków - w tych okolicach bedę ok 14-15 tak przynajmniej planuję.

z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2015 17:24

Jakub37 napisał(a):Wybieram się w sobotni poranek 4 rano z Poznania do Puli i w trakcie planowania nasunęło mi się pytanie:

-jadę z Poznania przez Niemcy , Salzburg aż w okolice Villach i tu pojawia się pytanko co dalej?jechać przez Włochy omijając Słowenię? (przez Udinese Triest) czy wybrać wariant przez Słowenię (Ljubljana)

koszty i odległości pewnie bedą podobne, nie bardzo wiem czym sie kierować
przez Włochy z pewnością będzie piękniej - to mnie znacznie kusi jednak priorytetem jest czas i potencjalne wystąpienie korków - w tych okolicach bedę ok 14-15 tak przynajmniej planuję.


Najszybciej i najkrócej jest przez Czechy i Austrię :wink:
https://www.google.pl/maps/dir/Pula,+Ch ... d52.406374

Ale jak już ma być przez Niemcy to moim zdaniem od Villach przez Słowenię jest piękniej niż przez Włochy :!: :D

Trasa przez tunel Karawanken ( dodatkowo płatny ), na Lublanę i potem na Koper, potem do granicy z Chorwacją jest bardzo ładna krajobrazowo 8)
Za tunel płaci się 7 euro, za winietkę słoweńską 15 euro na tydzień 8)
https://www.google.pl/maps/dir/Pozna%C5 ... 32!3e0!5i1


Jadąc przez Włochy też kulawo nie jest, ale nie ma porównania na korzyść Słowenii :roll:
No i we Włoszech trzeba zapłacić za autostrady na bramkach ( 11,40 euro ).
No i aby dotrzeć do Puli bez kupowania winietki słoweńskiej trzeba pojechać tak:
https://www.google.pl/maps/dir/Pula,+Ch ... 406374!3e0
Jedzie się wtedy przeszło godzinę dłużej niż przez Lublanę :!:


No i trzeba pamiętać o korkach w sobotę :!: :!: :!:
Na trasie przez Niemcy potrafią być tak samo duże jak przez Austrię.
A na pewno przez Triest szansa na ich pojawienie się będzie większa niż na trasie przez Słowenię.
Jakub37
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jakub37 » 23.07.2015 17:53

Dziękuję dobry człowieku:) Trasa przez Polskę i Czechy odpada, ze względu na komfort a raczej jego brak... Opcja przez Niemcy to autostrada praktycznie spod domu aż do Chorwacji.
Skuszę się zatem na wariant Niemcy Austria Słowenia, czy ten płatny tunel leży na tej trasie ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2015 18:03

Tunel Karawanken jest na tej trasie 8)

Ale wcześniej, w kierunku na Villach jest jeszcze jeden tunel, Tauern
Przejazd nim kosztuje 11 euro,
winietka austriacka kosztuje 8,70 8)

Korki na całej trasie przez Niemcy i Austrię mogą w sobotę być, więc najlepiej mieć 2 kierowców, bo dla jednego to może być za duży wysiłek :roll:
Jakub37
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jakub37 » 23.07.2015 18:09

Małżonka sobie radzi za kółkiem więc myslę że chociaż ze 2 godzinki urwę na odpoczynek.
Czy dobrze rozumiem, że na trasie bedą 2 płatne tunele?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2015 18:24

Tak
Jakub37
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jakub37 » 23.07.2015 18:26

czyli te Włochy mogą być korzystniejszą finansowo opcją
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2015 18:30

Niespecjalnie, nabijasz więcej kilometrów i dłużej jedziesz przeszło godzinę

Tunel Tauern jest na trasie do Villach, więc i tak jest do zapłacenia w każdej opcji :roll:
Jakub37
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jakub37 » 23.07.2015 19:12

ok, dziekuje, decyzja podjęta, wyjazd 12 w nocy przez Niemcy Austrię i Słowenię. W powrotnej drodze chciałbym się zatrzymać na samochodowy nocleg w Hallstatt - był ktoś?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2015 19:25

W tym ładnym miasteczku :?:

Ja tam byłem i nocowałem w okolicy
Jakub37
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jakub37 » 23.07.2015 19:33

własnie w tym ładnym, no chyba że gdzieś lekko na północ są ładniejsze
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2015 19:40

Jakub37
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jakub37 » 23.07.2015 20:48

skwituję to staropolskim "oCieFlorek"!!!! :)

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Poznań - PULA - Włochy czy Słowenia
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone