Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

POZNAŃ-OREBIĆ Jak najlepiej

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 31.01.2011 22:07

No właśnie - delektować, smakować;
Właśnie moja druga połowa zachwyciła się BiH - gdyż miała okazję zaliczyć ten kraj na kołach, ja zaś się waham nad promem - widok Cro od strony morza też może być interesujący.
A właśnie, może ktoś wie i podrzuci jaką trasą płynie prom Rjeka-Split, na stronie Jadrolinii ciężko to ustalić - plizzzzzz :D
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 31.01.2011 23:27

Jedź przez Bośnię , będziesz zachwycona. Bosanska Gradiska-Banja Luka- Jajce- Mostar- i wjazd do Cro w Metković a, potem na Peljesac. Nie pożałujesz. Przejechać się Doliną Vrbasu - bezcenne.
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 31.01.2011 23:36

W pewnym sensie jest to niezła propozycja - Mostar - i słynna Banja Luka; hm........
Zagwozdka, jak mawiają starodawni Słowianie ......
Przemyślę, przedyskutuję z resztą ekipy;
Wielkie dzięki wszystkim doradcom, zawsze - jak to mówią - co dwie głowy to nie jedna, a tutaj tych głów nawet więcej. :smo:
KumoterSzyszkownik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 29.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) KumoterSzyszkownik » 01.02.2011 00:05

Miecia napisał(a):W pewnym sensie jest to niezła propozycja - Mostar - i słynna Banja Luka; hm........
Zagwozdka, jak mawiają starodawni Słowianie ......
Przemyślę, przedyskutuję z resztą ekipy;
Wielkie dzięki wszystkim doradcom, zawsze - jak to mówią - co dwie głowy to nie jedna, a tutaj tych głów nawet więcej. :smo:


Zerkalem na trasy promow.Niezbyt sa czytelne.Wydaje mi sie,ze z Rjeki do Splitu prom zatrzymuje sie jedynie w Zadarze.
Lecz zaznaczam-ja nigdy nie plynalem ta trasa z Jadrolinia...
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 01.02.2011 09:23

prom zdecydowanie za drogo cię będzie kosztował,musiałbyś popłynąć ze splitu na Korculę do Vela Luka ok 100Euro z auto + 4 osoby pływają tylko 2 promy dzienmnie po 10.00 i po 17.00 płynie 3-4 godziny,następnie lądem ok 50 km do Korculi i promem do Orebic,no ale jeżeli chcesz popływać to dlaczego nie :?: :?: :?: ale tak ogólnie to opcja z tych "bez sensu" :(
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 01.02.2011 17:49

Myśleliśmy o promie do Splitu żeby pomknąć stamtąd na kołach. Ja osobiście dotarłam do Dubrownika ale reszta wycieczki miałaby okazję obejrzeć krajobrazy poniżej - na południe - Pałacu Dioklecjana.
Na prawdę jest nad czym myśleć - na promie można w razie czego przymknąć oko, na kołach też trzeba zrobić popas na spanko.
Trudna sprawa.
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 02.02.2011 17:45

Miecia napisał(a):A co myślicie moi drodzy o pomyśle załadowania się z samochodem na prom w Rjece - wyładunek Split i do Orebicza na kołach? Ktoś to testował?


Z Rijeki płynie się na Korcule / prom tylko rano zatrzyma się w Splicie/.To jest bardzo wygodna forma podróżowania jeżeli rejs promem potraktujemy jako jedną z atrakcji wakacyjnych.Na promie nocleg w kabinach i śniadanie wliczone w cene noclegu. Nie dyskutuje tutaj na temat ceny- kiedy płynąłem zawsze było pare rodzin z Polski na promie. Rano wypoczęty i na luzie rozpoczynam urlop.
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 02.02.2011 17:55

Rozumiem zatem, że na prom w Rjece najlepiej załadować się wieczorem.
Na Korculę niekoniecznie chcielibyśmy się pchać autem, poza tym chciałabym pokazać Jadrankę reszcie wycieczki na odcinku od Splitu na południe, mnie samej buzia się nie zamykała- jeżeli chodzi o widoki. 8O
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.02.2011 20:29

zybog
przez ciekawość. Jaki koszt fura + 4 osoby.
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 02.02.2011 21:12

FUX napisał(a):zybog
przez ciekawość. Jaki koszt fura + 4 osoby.


http://www.jadrolinija.hr/ tu wszystkiego się dowiesz a bilety można rezerwować w BI UT ''CROATIA'' RYBNIK tel. 32 4235112 do 114
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.02.2011 21:17

zybog napisał(a):
FUX napisał(a):zybog
przez ciekawość. Jaki koszt fura + 4 osoby.


http://www.jadrolinija.hr/ tu wszystkiego się dowiesz a bilety można rezerwować w BI UT ''CROATIA'' RYBNIK tel. 32 4235112 do 114

Dowcip sie Koledze wyostrzył, widzę... :roll:
Poprzednia strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
POZNAŃ-OREBIĆ Jak najlepiej - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone