Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poznań-> Murter Kiedy wyjechać? Dzień czy noc?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Poznań-> Murter Kiedy wyjechać? Dzień czy noc?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2013 19:58

Witam serdecznie.
24.08. mamy w planach wyjechać do Chorwacji pierwszy raz, a dokładnie do Murteru (pomiędzy Zadarem a Splitem)

Jedziemy Pozań-Boboszów-Mohelnice-Olomuc-Brno-Wieden-Graz-Ljubljana-Zagreb-Split.

Nocleg mamy od 24.08
Jedziemy 2 autami i mamy dylemat kiedy najlepiej wyjechać?

Opcja 1:
23.08 g 21 z Poznania i o 12 zameldować się na miejscu
24.08 g 5 rano z Poznania i na miejscu 20 wieczorem, piwko i spać :)

No chyba, że proponujecie jeszcze inaczej?

Z góry dziękuje za odpowiedz.
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 24.07.2013 08:47

Mam podobne wątpliwości. Byłem już w Cro (Rabać) autokarem, a teraz wybieramy się ze znajomymi po raz pierwszy samochodami. Apartament mamy zarezerwowany.
Wyjeżdżamy do Jezery też na Murter (2 auta), ale z okolic Kędzierzyna-Koźla przez Czechy, Austrię, ominięcie autostrady w Słowenii (M-L-P) i dalej z ewentualnym ominięciem Lucko (wjazd na następnych bramkach) Pobyt zaczynamy 3.08. i od godz. 16 - możemy być wcześniej, ale gospodarz stwierdził, że musi posprzątać, więc może być problem - siedzenie z tobołami i czekanie w upale.
Czy lepiej wyjechać w piątek wieczorem o 20 (i postój ze spaniem na parkingu :roll: - czy to dobry pomysł) czy wyjechać w nocy o 2.
Przy okazji pytanie do doświadczonych forumowiczów: czy przy opcji M-L-P też są korki na granicy, czy korkuje się przejście autostradowe ??
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.07.2013 10:36

Opcja dwie.

Wyjazd w piątek rano, ale nie tą masakryczno-badziewną trasą, do Grazu (Oekotelu). Jesteście tam po południu, zwiedzanko centrum; warto. Następnego dnia wyjazd koło 9-10 po przetoczeniu się tabunów turystów.


Wyjazd około 1.00 z Poznania. Na Murterze jesteście późnym popołudniem lub wieczorem.
skylogg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 15.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) skylogg » 24.07.2013 10:46

Czas wyjazdu. Zapewne ilu użytkowników tyle będzie opinii :)
Z okolic Legnicy
- w 2009 wyjeżdżałem ok. 22-giej (Podaca)
- w 2012 wyjeżdżałem ok. 17-tej (Vodice)
Wydaje mi się że lepiej jechać na noc (wyjeżdżając późnym popołudniem lub wieczorem) tak aby być rankiem. Po tak długiej trasie człowiek mimo wszystko jest trochę zmęczony to palące słońce będzie to odczucie potęgować.

Przyjechać około 20-tej i iść spać? 8O
Zapewniam że piękne okoliczności przyrody na to nie pozwolą :)

Spać w autach na autostradach o ile pamiętam nie wolno, ale... wracając w 2009 miałem drugą część urlopu spędzić na Węgrzech i też z powodu o konieczności oczekiwania na przygotowanie kwatery trzy godzinki przekimaliśmy przed granicą CRO-HU przy jakiejś stacji benzynowej.

Z korkami bywa różnie raz są innym razem ich nie ma :) Na to pytanie nie ma oczywistej i jedynie słusznej odpowiedzi ;)
CezaryL
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 16.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CezaryL » 08.08.2013 08:42

My z okolic Poznania jedziemy o 9 rano, nocleg za Wiedniem u pana Józefa i następnego dnia dalej - na Murter dojedziecie ok 17-18. wyjazd 18.08
boro2511
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) boro2511 » 08.08.2013 13:59

Hej,ja z Wrocławia wyjeżdżam na ogół koło 18. Ucinając sobie w południe drzemkę 2 godzinną w dzień wyjazdu jadę potem na raz pod Split a dojeżdżam na 8-9 rano. Potem w ciągu dnia nie śpię za to padam wieczorem po dwóch browarkach...
To bedzie mój trzeci wyjazd i za namową kolegi spróbuje pojechać A4 a nie przez Boboszów.Trasa sie wydłuża o prawie 100 km,ale ponoć warto bo lepiej sie jedzie.
pzdr :-)

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Poznań-> Murter Kiedy wyjechać? Dzień czy noc?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone