Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poznań - Korcula jak i gdzie ??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiśnia
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.07.2012
Poznań - Korcula jak i gdzie ??

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiśnia » 11.07.2012 00:13

Witam,
bardzo proszę o pomoc :-) od przeglądniętych informacji jestem już skołowany.
Jedziemy w 7osób (z dziećmi) z Poznania na Korculę do miejscowości Smokvica-Brna i tak naprawdę nie wiem jaką trasę mamy wybrać i gdzie wsiąść na prom (Drvenik, Ploce, Dubrovnik ??? ) Będę wdzięczny za wszelkie porady, jakieś linki do aktualnych rozkładów promów oraz cenników. Po drodze chcemy zatrzymać się gdzieś pod namiot lub jakimś motelu.
pozdrawiam i z góry dziękuję
Paweł
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 11.07.2012 12:20

wiśnia napisał(a):Witam,
bardzo proszę o pomoc :-) od przeglądniętych informacji jestem już skołowany.
Jedziemy w 7osób (z dziećmi) z Poznania na Korculę do miejscowości Smokvica-Brna i tak naprawdę nie wiem jaką trasę mamy wybrać i gdzie wsiąść na prom (Drvenik, Ploce, Dubrovnik ??? ) Będę wdzięczny za wszelkie porady, jakieś linki do aktualnych rozkładów promów oraz cenników. Po drodze chcemy zatrzymać się gdzieś pod namiot lub jakimś motelu.
pozdrawiam i z góry dziękuję
Paweł

Jeżeli chodzi o prom to możesz z Ploce do Trpanj następnie przejazd do Orebica i dalej promem na Korcule, można tez objechać Peljesac i wtedy zostaje prom z Orebica.
Jest też prom bezpośrednio z Splitu na Korcule ale to sporo kosztuje i może być ciężko z miejscami.
Ceny i rozklady http://www.jadrolinija.hr/
Jeżeli chcesz po drodze nocować to nad morzem jest sporo campingów
, podróżując autostradą to jedynym sensownym miejscem jest zjazd w okolicy Parku Paklenica np Starigrad, lub zjazd w okolicach Sibenika ewentualnie Baska Voda.
DRZEW6
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) DRZEW6 » 11.07.2012 12:41

Ja wyjeżdżając z Poznania po 12 godzinach docieram do GRATZU do OEKOTELU lub można pociągnąć do granicy słowieńskiej do Mureck na fajny camping z letnim basenem( wersja obiazdu autostrady sloweńskiej.
slavko_poz
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko_poz » 12.07.2012 20:42

Witam!
Również z ekipą startujemy pod koniec 3 tygodnia sierpnia na Korculę.
Co myślicie o tej trasie? Będzie optymalna?
http://goo.gl/maps/IyBo

15 godzin wystarczy na przejazd?
Duża jest różnica między połączeniem bezpośrednim Split-Korcula, a Ploce-Trpanj-Orebic-Domince? Co z komfortem?

Pozdrawiam Sławek
BOG
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOG » 15.07.2012 13:18

Witam
Wg mnie trasa ok.
Przejazd Ploce - Trpanij dobry cenowo i łatwo dojechać do Ploce (jest prawie cały czas autostrada). Potem oczywiście Orebić - Korczula :-)
Radzę tylko być w Ploce trochę przed godzinami odjazdu promu bo można się nie złapać i potem jest czekanie na następny :-)
Natomiast obawiam się że 15 godzin to za mało :-(
My z Bielska (podobnie ja Wy przez Ostrawę i Brno) 4 lata temu jechaliśmy ok. 18 godzin.
slavko_poz
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko_poz » 15.07.2012 13:47

18 godzin ciężkiej nogi? :)
wosiu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wosiu » 15.07.2012 13:59

Ja w zeszłym roku wyjechałem w sobotę wieczorem (mieszkam 20km od granicy czeskiej w chałupkach) i razem z korkami tłukłem się do Orebicza 22 godziny tylko zatrzymując się na raz na tankowanie i pare razy toaleta, zero snu. Sersecznie ci życzę obyś zajechał w te 15 godzin. Pozdrawiam.
BOG
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOG » 15.07.2012 14:28

W tamtą stronę przejazd przez Półwysep Peljeszac - ok. 23 godziny z postojem 2 godzinnym na sen i dwoma dodatkowymi na kawę.
Z powrotem przejazd z wykorzystaniem promu Trpanij - Ploce i czas przejazdu 18 godzin + 2 godziny na sen.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.07.2012 15:00

Kiedyś z Orebica w okolice Wrocka jeszcze bez autostrady, jakieś Boboszowy, etc., mgła momentami, deszcz.
20h
Życzę sukcesów z tymi 15-oma :roll: :roll: :roll:
Andrzej40
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej40 » 15.07.2012 15:18

Właśnie siedzę na kampingu Vrila w Trpanj .. i patrzę na przepływający prom..jest internet / łapie przy samym morzu :) /. Jeśli mogę zasugerować to aktualnie w Chorwacji pogoda jest jak w piekarniku..po 9 rano już ponad 30 stopni.Radziłbym tak rozłożyć czas przejazdu aby autostrady chorwackie pokonać w nocy i być w Plocie nad ranem.Strasznie męczące dla mnie były ostatnie godziny podróży a jeśli ktoś zdecyduje się na objazd półwyspu to tym bardziej w tym upale trudno pokonać ostatnie kilometry dość trudnych serpentyn.Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.07.2012 15:29

Bez klimy w aucie to pewnie ciężko... :lol:
Andrzej40
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej40 » 15.07.2012 16:00

FUX napisał(a):Bez klimy w aucie to pewnie ciężko... :lol:


bez klimy to ja bym teraz / widziałem aktualną prognozę pogody / nawet nad Bałtyk nie pojechał...:).
Ps. gdzieś na forum znalazłem opis trasy do automapy..wkleiłem i bez opłat przez Słowenię nadkładając jakieś 30 min.Trasa miła,bez problemu...szkoda tych 15 euro.
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 15.07.2012 16:04

slavko_poz napisał(a):Witam!
Również z ekipą startujemy pod koniec 3 tygodnia sierpnia na Korculę.
Co myślicie o tej trasie? Będzie optymalna?
http://goo.gl/maps/IyBo

15 godzin wystarczy na przejazd?
Duża jest różnica między połączeniem bezpośrednim Split-Korcula, a Ploce-Trpanj-Orebic-Domince? Co z komfortem?

Pozdrawiam Sławek


Ja nie robię żadnych założeń co do trasy. Myślę, że najlepiej mieć ze sobą rozkłady promów odchodzących ze Splitu oraz Ploce i decyzje podejmować na bieżąco. Jeśli jestem zmęczony a godzina jest ok, to zjeżdżam do Splitu. Jeśli będziesz rześki to tnij do Orebica. Pamiętaj, że prom z Ploce jest ryzykowny, bo mały i nie zawsze można się załapać. Co do kosztów, to kiedyś robiłem symulacje. Z tego co pamiętam, to w składzie 2 +1 prom ze Splitu wychodził kilkadziesiąt złotych drożej, więc nie ma katastrofy
:wink:

Pozdrawiam
K
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 15.07.2012 16:08

A czasowo wszystkie trzy opcje wypadają podobnie.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.07.2012 16:19

Na dzisiaj, to raczej już nie decydowałbym się na dłuższą trasę, niż 1000-1200km i 12-14h jazdy

W zeszłym tygodniu cyknąłem weekendowo Dziwnowo, koło 400km i nic, a przedwczoraj po godzinie wysiadłem z auta połamany; ot brak reguły... :wink:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Poznań - Korcula jak i gdzie ??
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone