Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - relacj

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
katja_24
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 23.03.2014
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) katja_24 » 02.08.2014 10:21

Dzięki :) Zrobiłam już rezerwację, tez stosunkowo blisko centrum. Może szału nie robi, ale to tylko jedna noc. A jak ceny w Skopje? Chodzi mi o knajpy.
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 02.08.2014 12:22

Ten "nasz" hotel z zewnatrz bardzo rozczarowuje, ale pokoje sa bardzo fajne, sniadania tez bardzo dobre. Ale jak znalazlas inny to pewnie. gorszy nie bedzie. Ogolnie Skopje za wielkie nie jest, jak na stolicę. Latwo się jedzie, korkow nie ma.
Knajp jest dużo, wg nas ceny bardzo umiarkowane, jak lubicie balkanskie klimaty to polecamy knajpki
w dzielnicy muzulmanskiej. Najlepiej zobacz sobie w necie Makłowicza, odcinek o Skopje.
Tylko słodycze nas rozczarowaly, podobnie jak w Bosni przerazliwie słodkie.
3porcje cevapcici z frytami, napoje kosztowaly max 35-40zl
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 02.08.2014 12:31

GREG_G napisał(a):W Macedonii jest zakaz sprzedaży w sklepach alkoholu i nie kupicie nawet piwka (a ja miałem upatrzone małe buteleczki rakiji na prezenty) i o mało nie wyrwałem w sklepie lodówki :)
po 21 :)

GREG_G napisał(a):Podsumowując, warto się tu było zatrzymać na jeden wieczór.

A nawet na półtora dnia. :D

Dużo Cro-Grekomaniaków odwiedziło Skopje w tym roku.

pzdr :wink:
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 02.08.2014 12:52

zakaz sprzedaży alkoholu 19-8, sprawdzone :)
katja_24
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 23.03.2014
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) katja_24 » 02.08.2014 12:56

Greg, "Twój" hotel jest troszkę za drogi, znalazłam taniej ;) I jeszcze jedno: ktoś tu (albo wyczytałam to gdzieś indziej) napisał, że w Skopje jest trochę żebrzących/kradnących Romów. Prawda to?
A w Kanionie Matka nie byliście?
katja_24
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 23.03.2014
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) katja_24 » 02.08.2014 12:57

GREG_G napisał(a):zakaz sprzedaży alkoholu 19-8, sprawdzone :)

Cooooo? Od 19?? Rozbój w biały dzień, musze uprzedzić małża :mrgreen:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.08.2014 13:02

widzę, że auto pozostało w rodzinie na kolejny rok, zresztą fajna furka
po zeszłorocznych wysoczyznach alpejskich, góry albańskie nie takie groźne :D
i nie wiedziałem że Skopje jest takie ładne i zadbane, zastanawiałem się czy tam jest coś zobaczyć
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 02.08.2014 21:42

Zadnych żebraków nie spotkalismy w Skopje, to normalne, nowoczesne miasto. Trochę kiczowaty jest plac Macedonii, ale sami ocenicie.
To może być mit taki jak ten że w Albanii są kiepskie drogi, niebezpiecznie. Jakoś dziwnie się składa, że to w Polsce mieliśmy najgorszy odcinek drogi w całej podróży (a zaznaczam że do granicy mamy z 20km), w Polsce wariaci "polują" autem na turystów w Sopocie itd....



te_kiero, nie zamierzam auta zmieniac na jeszcze kilka kolejnych wyjazdów wakacyjnych. To był dobry wybór, naprawdę. Tylko mogę polecić! kolejny mit, tym razem na temat koreańskich aut, upadł :)
katja_24
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 23.03.2014
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) katja_24 » 03.08.2014 10:24

Dzięki za rozwianie wątpliwości :)
Czytałam, że Plac jest kiczowaty, ale na fotkach wygląda fajnie. Mógłbys mi jeszcze powiedzieć, co jest najbardziej warte zobaczenia? Będziemy tam tylko jeden wieczór (chyba od ok 17, jedziemy z Palicza) i chciałam zobaczyć Carsije i właśnie Plac. Do Kanionu raczej nie zdążymy, chyba ze na nastepny dzień rano.
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 04.08.2014 08:51

do 19 jest czynne muzeum Matki Teresy z Kalkuty, wydaje mi się że ciekawa jest czarszija, no i nocne zdjecia placu macedonskiego, w dzien sie tak okazale nie prezentuje
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 04.08.2014 09:17

GREG_G napisał(a):To może być mit taki jak ten że w Albanii są kiepskie drogi, niebezpiecznie. Jakoś dziwnie się składa, że to w Polsce mieliśmy najgorszy odcinek drogi w całej podróży (a zaznaczam że do granicy mamy z 20km), w Polsce wariaci "polują" autem na turystów w Sopocie itd....


Ale to właśnie w Albanii przebiłem oponę na bardzo prostej drodze - autostradzie. A poza tym zrobiłem 5000 km po Bałkanach i bez problemów, więc te najgorsze drogi są w Polsce możesz włożyć między bajki. Są lepsze niż niejedna droga w Niemczech
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 04.08.2014 09:20

katja_24 napisał(a):I jeszcze jedno: ktoś tu (albo wyczytałam to gdzieś indziej) napisał, że w Skopje jest trochę żebrzących/kradnących Romów. Prawda to?


Spotkaliśmy grupkę taką różnej płci a najwięcej małych dzieci, łazili po placu i się bili :D , nie żebrali, może kradli :roll: ale nie zauważyłam żeby się do ludzi nachalnie zbliżali, raczej wtedy akurat toczyli swoje wojenki, robili dużo szumu, krzyczeli, byli brudni stąd ich zauważyliśmy ale to takie ziarenko wśród turystów, nie ma ich tak żeby się rzucali w oczy, Ci byli głośni więc dlatego.
katja_24
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 23.03.2014
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) katja_24 » 04.08.2014 11:04

GREG_G napisał(a):do 19 jest czynne muzeum Matki Teresy z Kalkuty, wydaje mi się że ciekawa jest czarszija, no i nocne zdjecia placu macedonskiego, w dzien sie tak okazale nie prezentuje

Czyli tak, jak planowałam: Carsija i Plac wieczorem. Dzięki.
katja_24
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 23.03.2014
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) katja_24 » 04.08.2014 11:06

ArliJ napisał(a):
katja_24 napisał(a):I jeszcze jedno: ktoś tu (albo wyczytałam to gdzieś indziej) napisał, że w Skopje jest trochę żebrzących/kradnących Romów. Prawda to?


Spotkaliśmy grupkę taką różnej płci a najwięcej małych dzieci, łazili po placu i się bili :D , nie żebrali, może kradli :roll: ale nie zauważyłam żeby się do ludzi nachalnie zbliżali, raczej wtedy akurat toczyli swoje wojenki, robili dużo szumu, krzyczeli, byli brudni stąd ich zauważyliśmy ale to takie ziarenko wśród turystów, nie ma ich tak żeby się rzucali w oczy, Ci byli głośni więc dlatego.

Trafiłam na informację, że kradną na/przy kamiennym moście. To może sie pokrywać z tym, co piszesz.
Anesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 12.06.2014
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anesia » 05.08.2014 16:10

GREG_G napisał(a):Nieprzyjemne zachowanie pograniczników. zeskanował paszporty i kazał jechać ale 5 metrow dalej stał kolejny, otwieram okno, ten do mnie ze mam bagaznik otworzyc, mam sedana otwieram mu od srodka, chce wyjsc a ten ze mam siedziec, nawet nie zaglada do bagaznika tylko stoi po czym kiwa ze mam jechac, oczywiscie i tak muszę wyjść i zamknąć bagażnik. Ogólnie niemili. Nie lubią polaków za uznanie kosowa, do tego są odwiecznymi sojusznikami Rosji a my wręcz przeciwnie :) Po wojnie w latach 90tych pamiętam w kościele zbiorki na chorwatów, serbowie to inna wiara :)
Bardzo fajni są pogranicznicy na węgrzech, kultura, powitanie po polsku, uśmiech - miła odmiana.
Co do serbów - w hotelu w serbii bardzo mili, na plaży w Grecji poznani też OK, czyli nie można uogólniać.

Witam .pozwolę dodać parę słów na temat Serbów,jestem tego samego zdania że nie można uogólniać ,z rodziną byliśmy w Serbii w zeszłym roku ,zwiedzaliśmy kanion Uvac i mieszkaliśmy u bardzo sympatycznej rodziny ,nigdzie dotąd nie byliśmy tak ugoszczeni jak właśnie tam.Pani Mira nasza gospodyni ,piekła dla nas chlebek ,strucelki,rogaliki,racuszki ,poczęstowała powidłami z własnej produkcji ,a gospodarz Veljo częstował rakiju .Umówił dla nas rejs małą łódeczką po Uvac .Zaprowadził na górę z której oglądaliśmy Sępy płowe .Czuliśmy się u nich jak u rodziny ,naprawdę przesympatyczni ludzie. :P a tu kilka zdjęć z pobytu.
Załączniki:
P8161514.JPG
P8171722.JPG
P8171733.JPG
P8171721.JPG
P8171711.JPG
P8171846.JPG
P8171845.JPG
P8171714.JPG
P8171676.JPG
P8171668.JPG
P8171621.JPG
P8161513.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - relacj - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone