Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pozdrowienia z Breli

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 27.07.2005 15:57

Helenka napisał(a):Hey Greku, moge Cie jescze troche pomeczyc?
Przyznam, ze tez mnie skusiles Brela, w zwiazku z tym mam pytanie, czy sadzisz, ze znajde tam apartament( moz byc oddalony od plazy, dentrum itp.) za 20E od rodziny z 2 malych dzieci, rzucily Ci sie w oczy wogole jakies tansze apartamenty, jedziemy pod sierpnia( moze byc nawet wrzesien) wiec licze na to:) BTW kolo Trogiru znalazlam( calkiem ladny), ale Brela jak sadze jest o wiele atrakcyjniejsza miejscowoscia, nastepne pytanie, czy w Breli( wogole w calej Chorwacji) sa zwyczajowo natryski na wiekszych plazach i jesczze jedno- czy z Breli jest mozliwosc plaza dojsc np.do Makarskiej badz innych miejscowosci, to wszystko:) dzieki



Oglądałem zaledwie dwa apartamenty. Apartament, w którym mieszkałem spodobałby się każdemu. Wszystko nowe (meble, sprzęt), czysto.
Elegancki zwłaszcza dla rodzin z dwójką dzieci.
Ja płaciłem za niego 55 Euro. Ale ile będzie kosztował we wrzesniu, trudno mi powiedzieć. 30 Euro? Zresztą spokojnie możesz napisać maila do właściciela z tym pytaniem.

Drugi z apartmaentów podobał się nam mniej. Właścicielka chciała 46 Euro (ale i spokojnie i za 40 Euro, by "poszedł").
We wrzesniu powinno być zdecydowanie taniej. Nawet do 50 %.
Bo to ostatnia okazja dla włascicieli apartamentów do zarobienia, lepiej mieć to np. 200 Euro (licząc 10 nocy po 20 Euro za apart.), niz nie mieć nic.
Wrzesień to jeden z Waszych atutów. Zawsze możecie poszukać czegoś innego, tym bardziej, że apartamentów będzie "do wyboru do koloru".

Natryski są na większości z plaż. W Luce - dzielnicy Breli, w której spędziłem urlop było kilka.

Trudno mi powiedzieć czy wzdłuż wybrzeża na odcinku Brela-Baska Voda-Makarska jest jakaś wygodna trasa. Z tego co wiem, te dwie pierwsze miejścowości łącza miła i symaptyczna promenada.
W samej Breli jest urocza kilkukilometrowa promenada, prowadząca przez mniej lub bardziej znane zatoczki. Po drodze mnóstwo ławeczek, knajpek, sprzedawców lodow itd.
Z kolei Makarska leży trochę dalej (a po drodze przecież są jeszcze Promajna i Krvavica), wiec wydaje mi się, że piesze wycieczki (z Breli do Makarskiej jest prawie 15 km) z małymi dziećmi są wykluczone.

pozdrowienia
Kasiula.m
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasiula.m » 02.08.2005 14:45

pytanie do Greka- czy zamierzasz zamiescic zdjecia zrobione w Breli, chetnie bym poogladala, a moze juz gdzies sa w sieci?
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 02.08.2005 15:56

Mam zamiar zrobić galerię zdjeć z Breli oraz innych miejscowości, które udało mi się podczas pobytu zrobić.
Materiału jest dość dużo i zastanawiam się, czy zrobić kilka galeri, czy wrzucić wszystko do jednej na zasadzie "the best of".
Zastanawiam się również na wykupieniem płatnego miejsca w sieci, co pozwoliło mi by zamieścić więcej zdjęć. Do tej pory wszystkie zdjecia mam umieszczone na bezpłatnych serwerach (i często konta te są blokowane przez przekroczenie limitu godzinnego), które niestety nie sa zbyt pojemne dla moich potrzeb.

Kilka zdjęć, głównie plaż znajdziesz we wczesniejszych postach.
Obiecuję jednak, że jak tylko znajdę czas, to podzielę się w Tobą i innymi Cromaniakami moimi zdjeciami i będzie to napewno przed końcem sierpnia (czyli przed Twoim wyjazdem).

Póki co wrzuciłem tylko fotki z Dubrownika
www.brela.republika.pl/Dubrownik2

pozdrowienia
grek
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 02.08.2005 22:08

No cóż, poczułem się niejako wywoałny do tablicy :), więc postanowiłem przygotowac mała galerię, w której znalazły się wyłącznie fotografie z Breli.

Mam nadzieję, że galeria ta pomoże zainteresowanym osobom w podjęciu decyzji o ewentualnym wyborze Breli jako miejsca, w którym potencjalnie mogłyby spędzić urlop.
http://republika.pl/grek74/Brela/

pozdrowienia
Helenka
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 25.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Helenka » 02.08.2005 23:46

dzieki:) zdjecia sa super, prosimy o jescze:)
mozesz dac wiecej, jak masz oczywiscie- promenady wzdluz morza, knajpek oraz centrum Breli...
P.S.
czy w Breli spotkales sie z takim czyms jak ktos opowiadal( jak dobrze pamietam bylo to w Tupeci), mianowicie- rybacy tuz po polowie grilowali na brzegu ryby i owoce morza i sprzedawali?
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 03.08.2005 19:03

Helenka napisał(a):dzieki:) zdjecia sa super, prosimy o jescze:)
mozesz dac wiecej, jak masz oczywiscie- promenady wzdluz morza, knajpek oraz centrum Breli...

Oczywiście zdjeć trochę mam (podczas pobytu zrobiłem 1500 zdjęć) , ale ze względów technicznych nie mogę wszystkich zaprezentować.


Helenka napisał(a):czy w Breli spotkales sie z takim czyms jak ktos opowiadal( jak dobrze pamietam bylo to w Tupeci), mianowicie- rybacy tuz po polowie grilowali na brzegu ryby i owoce morza i sprzedawali?


Nie mieszkałem w centrum, więc nie wiem czy przy porcie można kupić rybę "prosto" z morza.
Z kolei w mojej dzielnicy (Luka) w piatki i soboty przyjeżdzał wczesnie rano samochodem człowiek z dostawą świeżych rybek, np. za szprotki - żadał 5 kun za kg (były jeszcze makrele, małże).
Sprzedawał koło naszego apartamentu, a swój przyjazd zwiastował głośnym: "Riba !!!, Riba !!!, Riba !!!", co zważywszy na porę było średnio sympatyczne.
Ostatnio edytowano 03.08.2005 22:06 przez grek, łącznie edytowano 2 razy
Minor
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 27.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Minor » 03.08.2005 21:11

Nie, no Grek jesteś "gość pierwsza klasa" :D Zdjęcia znakomite! (widzę, że można znaleźć niezatłoczone miejsca na plaży a szlak, którym szedłeś wygląda bardzo zachęcająco). Wiesz, przeglądam dzisiaj sobie to forum, czytam o korkach, o najeździe Włochów i innych nacji na Chorwację, znajomy przysyła mi sms-a z okolic Makarskiej, że nie może od rana znaleźć kwatery i w ulewie rozbija namiot na polu campingowym, czytam o kiepskiej pogdzie na następne dni, ale chyba jednak pojadę do Chorwacji, do Breli oczywiście. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam krajana!
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 03.08.2005 22:20

Minor napisał(a):znajomy przysyła mi sms-a z okolic Makarskiej, że nie może od rana znaleźć kwatery i w ulewie rozbija namiot na polu campingowym, czytam o kiepskiej pogdzie na następne dni, ale chyba jednak pojadę do Chorwacji, do Breli oczywiście. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam krajana!


Tego lata w Cro pogoda jest trochę w kratkę, ale pocieszające jest to, że zazwyczaj popada góra dwa dni, a potem wraca znowu upalna pogoda.
Podczas mojego pobytu były tylko 3 dni niepewne (dużo chmur, mało słońca). Ale i tak tempreatura w tych dniach (około 26 stopni) pozwalała na to, że spokojnie można było kąpać się w wodzie i leżeć na plazy nawet cały dzień. Padało tylko dwa razy: wieczorem przeszła burza nad Brelą (wtedy kiedy akurat wysłąłem Wam pozdrowienia z Cro), oraz podczas mojej wycieczki w Dubrowniku, kiedy w ciągu 2 godzin spadło bardzo dużo deszczu, powodując, że wiele ulic i samochodów zostało zalanych.

Pocieszeniem może być to, ze w ciągu kilku najbliżych dni nad polskim morzem ma być średnio 18-21 stopni (i sporo opadów).
A w Splicie (sprawdziłem przed chwilą w Onecie) od jutra zanikające opady deszczu i coraz cieplej (w sobotę 30 stopni).
I to jest optymalna temperatura, bo przy np.35 stopniach to człowiek nie ma na nic ochoty: na plazy nie idzie wytrzymać, wycieczki są męczące, pozostaje tylko siedzieć w pokoju.

Tak więc z tą pogodą w Cro nie jest tak źle.
pozdrowienia
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005
:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 04.08.2005 11:08

ale myslicie ze tak 27sierpnia to juz zacznie sie przezedzac co z turystow??:)
my tez chcemy do breli lub do baska voda:)
juz nie moge sie doczekac:)jedziemy w ciemno:)
a i pytanko czy zaczac szukac kwater od samego morza czy troche dalej:)?
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 04.08.2005 11:47

Przyjedziesz w ostatni weekend sierpnia, więc większość turystow będzie już powoli wyjeżdzać, więc z noclegiem nie powinno być kłopotów.
Oczywiście radziłbym najpierw szukać apartamentu jak najbliżej morza (z wiadomych względów). O ile w centralnej części Breli apartamenty praktycznie lezą nad samym morzem , to w zachodniej częsci większość z nich położona jest wzdłuż drogi łączącej poszczególne dzielnice (od Kricaka do Luki) oraz przy drogach odchodzących od niej sprowadzających do morza i plaż (patrz mapa).
Tu polecałbym poszukać coś w takich dzielnicach jak: Podrace, Scit, Stomarica, Zelici, czy Luka (przy czym te pierwsze są położone są najbliżej centrum). Część apartamentow położona jest zaledwie kilka metrów od morza, z kolei od innych do plaży dostaniemy się po schodkach (najdalej położone mają około 200-300 metrów do morza)

Jest ich naprawdę bardzo dużo, więc spokojnie lepiej poświęcić trochę czasu i znaleźć sobie coś odpowiedniego.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005
brela;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 04.08.2005 13:18

dzieki:)
jedziemy 3raz ale 1raz w ciemno:)dzieki temu forum tak zdecydowalismy:)bo w biurach podrozy wmawiano nam ze nie znajdziemy miejsca ze trzeba zamowic przez net albo cosik:)ale jesli jedziemy juz praktycznie na wrzesien no to nie ma co sie martwic)jedziemy w 2osoby:)mam nadzieje ze ze za20-22Eznajdziemy apartament:)
super opis Grek:)Pozdrawiam:)
Ewel
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewel » 04.08.2005 14:33

Cześć Grek super dużo informacji uzyskałam od Ciebie, śliczne są te zdjęcia z Breli.
Mam do Ciebie prośbę 2 lata temu byłam w Breli mieszkałam koło kościółka masz nawet zdjęcie tego kościoła, schodziłma na plaże po schodach i była to plaża kamienista, a teraz szukam plaży z żwirkiem zwanym u nich piaskiem z racji, że jadę z 1,5 rocznym dzieciuchem. I za bardzo nie pamiętam, które są to rejony Breli czy tam przy restauracji która jest na takim cyplu są żwirowe plaże jak nie to w którą stronę muszę sie kierować. chce znaleźć apartmani koło plaży z racji jak wyżej. A wyjeżdżam 1 wrzesnia więc z tym nie będzie problemu tylko chodzi mi o tą plaże.
Pozdrawiam
Ewel :)
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 04.08.2005 16:15

Plaże żwirkowe występują między Luką a Stomaricą, nie na całym odcinku, ale na przemian z plażami kamienistymi, przy czym przed samą Luką jest najdłuższa ok 100 metrów (jej fragment Zdjecie nr 1). Pozostałe są zecydowanie krótsze.
Ponadto widziałem takie również: w centrum między Hotelem Soline a portem (ale jest tu zawsze najwiecej ludzi), plaża Punta Rata (obok składki z drzewkiem). Zresztą między Luką a Centrum na całym wybrzeżu od czasu do czasu pojawiają się plaże z drobnymi kamyczkami.
Jeśli bedziesz mieszkać w pobliżu kościoła Sw.Stefana, to sprobuj poszukać tego typu plaż najpierw kierując się w prawo (w kierunki Luki), bo jest tu bliżej i mniej plażowiczów. Za drink-barem po palmami powinniście znależć plaże z drobnych kamyczków m.in w nastepnej zatoczce z 2 restauracjami Zdjecie nr 2 .
Zresztą, nieraz pewnie bedziecie z całą rodziną spacerować promenadą, więc w końcu znajdziecie odpowiednie miejsce dla siebie

Zdjecie nr 1
Obrazek

na pierwszym planie są kamienie, ale za murkiem jest żwirek

Zdjecie nr 2
Obrazek

pozdrowienia
brombers
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 03.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) brombers » 04.10.2005 13:24

Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005
Chorwacja- Brel

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 13.11.2005 10:57

:o Zwracam się do grek'a oraz brombers'a. Wspaniale przedstawiliście uroki Breli. Powiało zapachem lasów piniowych, spalonych słońcem traw i ziół południa. Coś pieknego :lol: . Ja osobiście jestem globtroterem, zawsze część urlopu poświecam na podróże w różne części Europy, najczęściej z uwzględnieniem ciepłego morza. Przyznam się, że nie byłem jeszcze w południowej Chorwacji- co planuję zrobić w roku przyszłym. Interesuje mnie okolica riwiery Makarskiej, tam gdzie można wypocząć nad pięknym morzem w otoczeniu ładnych plaż, jednocześnie zobaczyć coś ciekawego. Wybieram zwykle miejsca spokojne, mam już trochę lat i widziałem w Europie prawie wszystko i wiem gdzie nie da się odpocząć i spać w nocy. Zainteresowała mnie wizja Breli oraz domu, w którym mieszkaliście. W 2006 w przełomie sierpnia i września planuję wyjazd samochodem w dwie pary, dlatego też interesujemnie, czy apartament Jakir jest przystosowany do niekrępującego współistnienia 2+2 osób, bo nie ma zamieszczonego planu w emailowym ogłoszeniu, jaki jest rozkład sypialni? Serdecznie proszę o garść wiadomości. Grzegorz z Lublina.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pozdrowienia z Breli - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone