Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pozdrowienia od pani wiosny czyli ferie 2017 w CRO

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anusiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anusiek » 16.03.2017 10:06

Poczułam przyjemne łaskotanie czytając Twoją relację . Taka świeżutka, prosto z tego roku .Tak tęsknie za tymi widokami i zapachami :) Jeszcze parę miesięcy do urlopu . :papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 16.03.2017 13:19

renatalato napisał(a):Jestem i ja :D i z wielką ciekawością oglądam 8)
figusek napisał(a):Czekałam na taką relację :) oczywiście zostaję i czytam :)


Witam i serdecznie zapraszam :lol:
krakusowa napisał(a):
Beata W. napisał(a):
A jak tam Wasz Bałtyk :?: Bo jakoś w marcu mieliście chyba być :?:
Pozdrawiam :papa:

Masz dobrą pamięć..... jeszcze do soboty jesteśmy w Ustce :D
Jest cudownie :hearts:
Pozdrawiam :papa:


Takim to dobrze :wink: A człowiek musi w pracy siedzieć :evil:

piekara114 napisał(a):Sąsiadka, ale Ci fajnie musi być w tej Ustce... pogoda dopisuje, szum fal...to czekamy na zimowe morze na forum...

Pustki mieliście przy organach, ale już pod Rotundą trochę ludzi się uzbierało.... No i widzę, że murki się spodobały...

Wiesz w końcu to była niedziela więc ktoś tam się czasem kręcił. Fajne murki nie są złe, jak widać nawet dzieciakom się podobają. Takie mini ruiny :lol:

anusiek napisał(a):Poczułam przyjemne łaskotanie czytając Twoją relację . Taka świeżutka, prosto z tego roku .Tak tęsknie za tymi widokami i zapachami :) Jeszcze parę miesięcy do urlopu . :papa:


Najgorsze jest to czekanie, dlatego takie wypady zdecydowanie łagodzą objawy :wink:
KrzysiekO
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 108
Dołączył(a): 08.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysiekO » 16.03.2017 14:53

Witam
Nadrobiłem zaległości, jeżeli jest jeszcze jakieś wolne miejsce w obojętnie którym rzędzie to pozwolę się przysiąść do dalszej relacji :D o chorwackiej wiośnie.
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 16.03.2017 14:59

Właśnie tak siedzymy z mężem i dumamy,że gdyby te 400km mniej do cro,to by człek i na wikenda pojechał 8O
Fajowskie te puste zwykle tłumne miejsca :D
Dawaj kwiaty :papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 16.03.2017 15:28

KrzysiekO napisał(a):Witam
Nadrobiłem zaległości, jeżeli jest jeszcze jakieś wolne miejsce w obojętnie którym rzędzie to pozwolę się przysiąść do dalszej relacji :D o chorwackiej wiośnie.


A miejsc jest dużo więc spokojnie :lol: Mam nadzieję, że wieczorem kolejna porcja wiosny.

CroAna napisał(a):Właśnie tak siedzymy z mężem i dumamy,że gdyby te 400km mniej do cro,to by człek i na wikenda pojechał 8O
Fajowskie te puste zwykle tłumne miejsca :D
Dawaj kwiaty :papa:


Prawda :!: A niedługo i jakieś dłuższe weekendy się szykują 8)
Wiola-Tom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1019
Dołączył(a): 02.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiola-Tom » 16.03.2017 23:04

Witam zaległości również nadrobione i czekam na ciąg dalszy super zdjęcia.
Pozdrawiam :papa:
midar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 11.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) midar » 16.03.2017 23:28

Witam!
Łezka w oku mi się zakręciła bo właśnie w Sukosanie i Zadarze spędziliśmy ostatnie wakacje. Można powiedzieć że zdjęcia mamy podobne. Moje upalne, pełne ludzi a Twoje wiosenne i bez tłumu.
Teraz to zostaję tam z Wami do końca pobytu :wink:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 16.03.2017 23:58

Tomanek1920 napisał(a):Witam zaległości również nadrobione i czekam na ciąg dalszy super zdjęcia.
Pozdrawiam :papa:


Witam Cię :lol: Dziękuję bardzo aczkolwiek zdjęcia jak zdjęcia generalnie to pierwszy nasz dalszy wyjazd od dłuższego czasu bez naszego kolegi zapalonego fotografa ( pozdrawiamy :papa: ) - może czyta :wink:, w związku z czym byliśmy sami zmuszeni do pstrykania fotek naszym skromnym sprzęcikiem.

midar napisał(a):Witam!
Łezka w oku mi się zakręciła bo właśnie w Sukosanie i Zadarze spędziliśmy ostatnie wakacje. Można powiedzieć że zdjęcia mamy podobne. Moje upalne, pełne ludzi a Twoje wiosenne i bez tłumu.
Teraz to zostaję tam z Wami do końca pobytu :wink:


Miło, że możemy przywołać letnie wspomnienia. Tym bardziej zapraszam Cię na nasz spacer po najbliższej okolicy.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 17.03.2017 00:21

c.d Niedziela 12.02.2017

Jak już pisałam do Sukosanu trafiliśmy trochę przypadkowo ( miało być Bibinje) i nieplanowanie więc za wiele na jego temat nie wiedzieliśmy.
Sukosan to mała miejscowość i port znajdujący się w dużej zatoce Zlatna luka, oddalona o zaledwie 10 km na południowy wschód od Zadaru. Sukosan był niegdyś letnią siedzibą arcybiskupa Zadaru. Dziś atrakcyjne położenie w zatoce, liczne plaże i dobrze rozwinięta baza sportów wodnych przyciągają lubiących aktywny wypoczynek. W pobliżu jeden z większych na Adriatyku port jachtowy o nazwie pochodzącej od nazwy zatoki Zlatna Luka, z miejscem na ponad 1200 łodzi. Świetne miejsce na rozpoczęcie rejsu po Adriatyku i zwiedzanie Parku Narodowego, mieszczącego się na archipelagu Kornati. Miejscowa ludność poza turystyką zajmuje się też rolnictwem, uprawą winorośli, oliwek i owoców.

Niestety do centrum miasteczka mamy jakieś 2 km więc stwierdzamy, że wieczorny spacer odbędziemy po najbliższej okolicy (czyli południowy kraniec Sukosanu). Ruszamy na wieczorną przechadzkę w poszukiwaniu pani wiosny :wink:

IMG_8514.JPG

IMG_8515.JPG


te same drzewko sfotografowałam też na naszym ostatnim spacerze a na różnicę musicie trochę poczekać :oczko_usmiech:

Jest niedziela więc wszyscy miejscowi mężczyźni (chyba nie widziałam kobiet przy tej grze :?: ) zgromadzeni w koło boiska do buli.
IMG_8516.JPG

W miasteczku widziałam dwa takie boiska, to drugie zajęła nasza starsza pociecha.
IMG_9259.JPG

znajdujemy kilka niewątpliwie wiosennych akcentów
IMG_9268.JPG

IMG_9321.JPG

IMG_9338.JPG


W sosnach pinii pełno jest takich kokonów. Moim zdaniem były to jakieś gąsienice ale może ktoś ma jakieś pewniejsze informacje :?: :?:
IMG_9421.JPG

Odwiedzamy jeszcze plażę
IMG_8522.JPG

IMG_8523.JPG

IMG_8524.JPG

IMG_8527.JPG

IMG_9398.JPG

IMG_9344.JPG


Po czym udajemy się na drogę nad Sukosanem i podziwiamy wieczorny Adriatyk.
IMG_9270.JPG

IMG_8531.JPG

IMG_8536.JPG


I wracamy do naszego apartmana. Te dwie palmy mamy na przeciwko naszej bramy.
IMG_8539.JPG


Laku noc :papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 19.03.2017 13:10

Poniedziałek, 13.02.2017

Kolejny dzień wita nas słoneczną pogodną. Po śniadaniu wyruszamy więc na wycieczkę na południe. Dojeżdżamy do Rogoznicy. Jest to dla nas trochę sentymentalna wycieczka bo właśnie od Rogoznicy 11 lat temu zaczęliśmy naszą chorwacką przygodę. Rogoznica zdecydowanie wypiękniała przez te lata, wygląda jednak zupełnie inaczej bo.......... jesteśmy jednymi turystami :mrgreen:

IMG_8554.JPG

IMG_8558.JPG

IMG_8559.JPG

IMG_8561.JPG

IMG_8565.JPG

IMG_8566.JPG

IMG_8567.JPG

IMG_8569.JPG

IMG_8571.JPG

IMG_8583.JPG

IMG_8606.JPG

IMG_8607.JPG

IMG_8608.JPG

IMG_8610.JPG


Pospacerowaliśmy, powspominaliśmy, czas więc się jechać dalej. Wracamy powolutku w kierunku Sukosanu ale kolejny przystanek całkiem blisko bo w Primosten :papa:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 19.03.2017 13:30

Dziewczyny jak pięknie pozują, małe modelki :D
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 19.03.2017 13:35

figusek napisał(a):Dziewczyny jak pięknie pozują, małe modelki :D



He he, szczególnie starsza mogła by pół dnia miny i pozy do aparatu strzelać :lol:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 19.03.2017 14:52

Nadgoniłem...gdzieś sobie z boczku przysiądę i będę podziwiał wiosnę z Wami :papa:
marek leon
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek leon » 19.03.2017 15:22

Jak miło znów zobaczyć Rogoznicę. Wiosną cicho, spokojnie, bez tłumów. :lol:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 19.03.2017 22:22

ajdadi napisał(a):Nadgoniłem...gdzieś sobie z boczku przysiądę i będę podziwiał wiosnę z Wami :papa:


No witam, może i u nas ta wiosna w końcu zawita :lol:

marek leon napisał(a):Jak miło znów zobaczyć Rogoznicę. Wiosną cicho, spokojnie, bez tłumów. :lol:


bez tłumów to mało powiedziane, kręciło się kilku miejscowych przy remontach no i paru w miejscowej knajpce na piwku i winku :wink: Turystów "0" no i my :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pozdrowienia od pani wiosny czyli ferie 2017 w CRO - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone