Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pozdrowienia od pani wiosny czyli ferie 2017 w CRO

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 16.05.2017 09:18

piekara114 napisał(a):
Beata W. napisał(a):W Leptokari mamy 14 noclegów, tranzytowy w Serbii, potem w drodze powrotnej 2 w Ohrydzie i 1 na Węgrzech :wink:
To 3 tygodniowe wakacje Wam wyjdą 8O 8O Super. U mnie nie za bardzo da radę, a nawet jakby się udało, to pewnie jesienny wypad by odpadł, więc wolę 2 razy jechać...

A ja jakoś za kotami nie przepadam... no kotki małe są ok :D


Małe to słodkie :lol:

No tak wychodzi w sumie 18 noclegów. No dla nas pewnie będzie to ostatni zagraniczny wyjazd w tym roku więc można zaszaleć :lol: Ciężko będzie się pozbierać z pracą na tyle wolnego ale jak to mówią dla chcącego..... :wink:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 19.05.2017 07:52

WOW...takie wakacje to ja rozumiem :papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 19.05.2017 10:14

ajdadi napisał(a):WOW...takie wakacje to ja rozumiem :papa:


Mam nadzieję, że uda się odpocząć :papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 22.05.2017 22:13

18.02.2017

Niestety czas szybko leci i nastał nasz ostatni dzień zimowego pobytu w Chorwacji :(
Dzień planujemy na dość leniwy, bez dłuższej jazdy samochodem, tak aby trochę odpocząć przed powrotem.
Rano wybieramy się jeszcze do Zadaru na ostatnie chorwackie zakupy w Konzumie oraz Ribarnicy.
Jak już wcześniej pisałam restauracje są pozamykane więc marne szanse na ostatnią kolację na mieście :evil: Udaje nam się jednak upolować całkiem słusznie wyglądające mięsiwo i to w Sukosanie.
pieczona-swinia-na-ruszcie-w-chorwackich-restauracji.jpg

Zakupujemy mięsko i udajemy się na ostatni chorwacki obiad.
Mięsko jeszcze ciepłe, wprawnie pokrojone przez pana z wielkim tasakiem, nie zmieniamy więc ekskluzywnego półmiska :oczko_usmiech:
IMG_9301.JPG

Po obiadku robię parę fotek z naszego tarasu. Niestety czynność tą zostawiłam na ostatni dzień i chociaż było dość ciepło niestety brakowało słońca.
IMG_9285.JPG

IMG_9286.JPG

IMG_9289.JPG

IMG_9294.JPG

IMG_9296.JPG

IMG_9290.JPG

Wybieramy się jeszcze na pożegnalny spacer po najbliższej okolicy. Jest sobota więc wszelkie prace ogrodowe trwają. Nasz gospodarz kosi trawę, w której pełno stokrotek.
IMG_9303.JPG

IMG_9305.JPG

sąsiedzi świeżo przycięli gaik oliwny
IMG_9312.JPG

i szykują poletka do uprawy, albo już coś na nich rośnie :wink:
IMG_9291.JPG

IMG_9297.JPG

IMG_9306.JPG

IMG_9346.JPG


Idziemy w stronę Jadranu robiąc jeszcze parę fotek chorwackiej roślinności, spora agawa:
IMG_9276.JPG

Migdałowiec koło nas coraz bardziej się rozkwita
IMG_9310.JPG

kwitnie też mała forsycja
IMG_9335.JPG

pięknie wybarwione rojniki
IMG_9328.JPG

i wiele innych
IMG_9325.JPG

IMG_9326.JPG

IMG_9330.JPG

jeszcze parę fotek Jadranu
IMG_9327.JPG

IMG_9336.JPG

IMG_9341.JPG

IMG_9344.JPG

IMG_9354.JPG

IMG_9356.JPG

wypatrujemy nawet fajne apartamenciki, jeden nawet na sprzedaż więc były by jak znalazł na wakacje :oczko_usmiech:
IMG_9381.JPG

IMG_9350.JPG

Wracamy powoli w stronę naszego lokum
IMG_9365.JPG

IMG_9339.JPG

IMG_9358.JPG

IMG_9395.JPG

IMG_9392.JPG

IMG_9426.JPG

Dach w domu naszych gospodarzy w całości pokryty bateriami słonecznymi
IMG_9430.JPG

ostatnie spojeżenie w kierunku morza
IMG_9431.JPG

a wieczorkiem jeszcze małe "co nieco" na ząb :lol:
IMG_9435.JPG

I to by było prawie na tyle z naszego wyjazdu, ale pozostał jeszcze powrót do domu :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.05.2017 07:35

To ale z ostatniego zdania dużo może znaczyć...
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 23.05.2017 07:44

piekara114 napisał(a):To ale z ostatniego zdania dużo może znaczyć...


Dużo to może za dużo powiedziane ale parę fotek z drogi jeszcze wrzucę :wink:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 25.05.2017 22:04

19.02.2017 powrót
Niestety wszystko co dobre za szybko się kończy tak też skończyły się nasze ferie.
Wstajemy rano, pakujemy samochód i ok. 6:00, żegnamy się z naszym panem gospodarzem, Sukosanem i Chorwacją. Niestety był to nasz pierwszy i ostatni wyjazd w tym roku do Chorwacji bo przecież na wakacje od dawna zaplanowane w Grecji :lol: Ale Cro na pewno będzie nam brakowało.
Chorwacja żegna nas wschodzącym słońcem.
IMG_9458.JPG

IMG_9461.JPG

IMG_9468.JPG

IMG_9471.JPG

IMG_9473.JPG

IMG_9478.JPG

IMG_9481.JPG

IMG_9488.JPG

IMG_9493.JPG

Niestety za tunelem od razu wracamy do zimowej rzeczywistości. Żegnaj wiosno na kilka ładnych tygodni :evil: ( na szczęście obecnie nasza pogoda na tyle się poprawiła, że wklejanie tych zdjęć nie jest dla mnie straszne :twisted:
IMG_9503.JPG

IMG_9518.JPG

IMG_9520.JPG

tylko przypomnę, że w drodze na ferie w Chorwacji śniegu nie było, jedynie trochę w Austrii.
IMG_9524.JPG

Autostradami droga szybko nam mija i dojeżdżamy do Słowenii, którą również przejeżdżamy autostradą.
IMG_9541.JPG

Następnie autostrada austriacka, niestety już trochę wolniej. Najpierw policja zorganizowała zjazd z autostrady przez parking w celu kontroli winiet, a następnie po całej drodze ulokowana duża ilość radarów.
IMG_9546.JPG

Słowację mijamy sprawnie i spokojnie jedynie z przystankiem w naszym od lat stałym punkcie na knedliki i syr. Mijamy znajome widoki
IMG_9563.JPG

i jeszcze można powiedzieć po widoku znak
IMG_9572.JPG

:lol:
Trzeba przyznać, że ferie pomimo tego, że minęły nam wyjątkowo spokojnie były bardzo udane. Pierwszy raz podziwialiśmy zimową Chorwację. Zupełnie inną, niż ta w wakacje. Muszę przyznać, że w niektórych miejscach było nam aż dziwnie tak pusto ale w niektórych jak np Split zdecydowanie lepiej się zwiedzało, no o parkowaniu nie wspomnę. Na pewno dużym minusem był brak otwartych restauracji ponieważ na wyjeździe lubimy sobie popróbować lokalnych specjałów. Z drugiej strony na targu mieliśmy taki wybór pyszności, że spokojnie daliśmy radę.
Natomiast zapach wiosny i widok kwiatów kiedy u nas był spory mróz, bezcenne :lol:

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy wybrali się z nami na te ferie. Zarówno tym którzy się ujawnili jak i tym, którzy tylko zaglądali.

:papa: :papa: :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.05.2017 06:57

Niestety za tunelem od razu wracamy do zimowej rzeczywistości. Żegnaj wiosno na kilka ładnych tygodni :evil: ( na szczęście obecnie nasza pogoda na tyle się poprawiła, że wklejanie tych zdjęć nie jest dla mnie straszne :twisted:

to musiało boleć.Śnieg po tygodniu spędzonym w zieleni...brrrr :roll: :roll: :roll:
Dziękuję za wiosenną wycieszkę :papa:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 26.05.2017 07:09

Z miłą chęcią zaglądałem i podziwiałem wiosnę...oraz te "tłumy" ludzi :oczko_usmiech: :papa:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 26.05.2017 07:18

Jak te śniegi nie pasują do reszty :wink:
Dzięki za wiosenną Chorwację. :D
Pozdrawiam :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.05.2017 07:19

Beata W. napisał(a):Niestety wszystko co dobre za szybko się kończy tak też skończyły się nasze ferie.

Niestety :evil:


Beata W. napisał(a):Dziękuję bardzo wszystkim, którzy wybrali się z nami na te ferie. Zarówno tym którzy się ujawnili jak i tym, którzy tylko zaglądali.

:papa: :papa: :papa:
Bardzo dziękuję za taką "inną" Chorwację 8) :papa:

A czy teraz Babcie nie chcą jechać z Wami też latem? :wink:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 26.05.2017 07:30

beatabm napisał(a):
Niestety za tunelem od razu wracamy do zimowej rzeczywistości. Żegnaj wiosno na kilka ładnych tygodni :evil: ( na szczęście obecnie nasza pogoda na tyle się poprawiła, że wklejanie tych zdjęć nie jest dla mnie straszne :twisted:

to musiało boleć.Śnieg po tygodniu spędzonym w zieleni...brrrr :roll: :roll: :roll:
Dziękuję za wiosenną wycieszkę :papa:

krakusowa napisał(a):Jak te śniegi nie pasują do reszty :wink:
Dzięki za wiosenną Chorwację. :D
Pozdrawiam :papa:


No powrót w te śniegi niestety nie był przyjemnym przeżyciem :cry:
ajdadi napisał(a):Z miłą chęcią zaglądałem i podziwiałem wiosnę...oraz te "tłumy" ludzi :oczko_usmiech: :papa:

A tłumy były dla nas ciekawym przeżyciem :wink:

mysza73 napisał(a):
Beata W. napisał(a):Niestety wszystko co dobre za szybko się kończy tak też skończyły się nasze ferie.

Niestety :evil:


Beata W. napisał(a):Dziękuję bardzo wszystkim, którzy wybrali się z nami na te ferie. Zarówno tym którzy się ujawnili jak i tym, którzy tylko zaglądali.

:papa: :papa: :papa:
Bardzo dziękuję za taką "inną" Chorwację 8) :papa:

A czy teraz Babcie nie chcą jechać z Wami też latem? :wink:


Babcie droga trochę zmęczyła więc też to było dla nich przeżycie, a do Grecji jeszcze dalej i upały duże. Ale kiedyś kto wie :?: :lol:

Jeszcze raz dziękuję Wam za obecność :papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 21.09.2018 18:22

Beata W. napisał(a):Chorwacja żegna nas wschodzącym słońcem.


... z delikatnym poślizgiem, ale wielkie dzięki za bardzo miłą relację z zimowej Chorwacji ... :D ... świetny pomysł ... 8) ...
Pozdrawiam.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pozdrowienia od pani wiosny czyli ferie 2017 w CRO - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone