Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

powrót z dziećmi rano czy na wieczór?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 15.07.2015 14:38

krissu napisał(a):
romuald22 napisał(a):
szalonaona77 napisał(a):mamy apartament do 10 rano i albo wtedy musielibyśmy go opuścić i wyjechać albo za opłatą (połowa ceny apartamentu) możemy zostać do wieczora i powiedzmy wyjechać o 20.

Abstrahując od głównego tematu posta to pobieranie dodatkowej opłaty za pobyt do wieczora tego samego dnia jest moim zdaniem lekką pazernością. :?


Dlaczego pazerność? Gdybyś Ty miał apartamenty do wynajęcia, to byś tak lekką ręką każdemu przedłużał pobyt? Zwłaszcza że znając nas, Polaków, szybko byśmy się nauczyli to wykorzystywać.

Jest to oczywista pazerność.

Skoro ktoś może zostać do wieczora to znaczy, że nie mają w tym dniu nowych wynajmujących.
Przerabiałem taką sytuację. Jak moi gospodarze mieli w tym samym dniu nowych gości to oczywiście ewakuowałem się przed południem. Jeśli nie mieli to bez dodatkowych opłat mogłem sobie siedzieć/poleżeć/wziąć prysznic do oporu. Bez dopłat.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 15.07.2015 15:01

Raz tylko spotkałem się z sytuacją kiedy musiałem koło południa opuścić apartmana, ale spowodowane to było właśnie tym, że po południu przyjeżdżała następna ekipa.
Poza tym przypadkiem, zawsze mogłem zostać i korzystać z niego do późnych godzin popołudniowo-wieczornych.
Oczywiście bez najmniejszej dopłaty.

szalonaona77 napisał(a):jest tez opcja wyjechania o 10 i wycieczka na wodospady, ale wtedy to raczej nocleg wchodziłby w rachubę. dodam ze jest tylko jeden kierowca.

To jest lepsza opcja niż dopłata.
Lepiej za tę kasę kupić bilety do Parku.

Domyślam się, że o Krka chodzi, więc nie sądzę, żeby one na tyle zmęczyły kierowcę, żeby nie dał rady przejechać do Opola na tzw."raz", bez noclegu (skoro do Cro nie musi spać).
krissu
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissu » 15.07.2015 17:50

romuald22 napisał(a):
krissu napisał(a):
romuald22 napisał(a):
szalonaona77 napisał(a):mamy apartament do 10 rano i albo wtedy musielibyśmy go opuścić i wyjechać albo za opłatą (połowa ceny apartamentu) możemy zostać do wieczora i powiedzmy wyjechać o 20.

Abstrahując od głównego tematu posta to pobieranie dodatkowej opłaty za pobyt do wieczora tego samego dnia jest moim zdaniem lekką pazernością. :?


Dlaczego pazerność? Gdybyś Ty miał apartamenty do wynajęcia, to byś tak lekką ręką każdemu przedłużał pobyt? Zwłaszcza że znając nas, Polaków, szybko byśmy się nauczyli to wykorzystywać.

Jest to oczywista pazerność.

Skoro ktoś może zostać do wieczora to znaczy, że nie mają w tym dniu nowych wynajmujących.
Przerabiałem taką sytuację. Jak moi gospodarze mieli w tym samym dniu nowych gości to oczywiście ewakuowałem się przed południem. Jeśli nie mieli to bez dodatkowych opłat mogłem sobie siedzieć/poleżeć/wziąć prysznic do oporu. Bez dopłat.


Jak napisałem - podejście typowo polskie. Jak pozwoli zostać, to super gospodarz, jak każe płacić to od razu jest pazerą. Będąc w hotelu też się kłócicie, "że przecież pokój jest wolny na następny dzień, to sobie posiedze do wieczora". Mi też gospodarz pozwolił zostać, nieodpłatnie. Cieszmy się że tacy są, bo jest ich coraz mniej z tego co słysze.
Ale nigdy bym ich nie obrażał nazywając pazerami. Dla nich jest to interes, niestety, "biznes is biznes".
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 15.07.2015 18:09

krissu napisał(a):Jak napisałem - podejście typowo polskie. Jak pozwoli zostać, to super gospodarz, jak każe płacić to od razu jest pazerą. Będąc w hotelu też się kłócicie, "że przecież pokój jest wolny na następny dzień, to sobie posiedze do wieczora". Mi też gospodarz pozwolił zostać, nieodpłatnie. Cieszmy się że tacy są, bo jest ich coraz mniej z tego co słysze.
Ale nigdy bym ich nie obrażał nazywając pazerami. Dla nich jest to interes, niestety, "biznes is biznes".

Nikogo nie chcę obrazić.
To że jest to interes to wiadomo. Skoro zapłaciłem np: za dwa tygodnie ok.800 EUR to pobranie ode mnie dodatkowych 30 na zakończenie pobytu wygląda na pazerność. Normalny gospodarz tego nie robi bo liczy, że może za rok znowu mu zostawię 800 EUR. I będę wspominał jaki był miły.
Tak że opłata za pobyt do wieczora to pazerność.

Hotele rządzą się innymi prawami więc porównanie kiepskie.
hannah
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hannah » 20.07.2015 21:08

My za każdym razem wyjeżdżamy koło 6 rano czy to Ciovo.Kastel,Vir i tez do Opola z jednym kierowca choć posiadających uprawnienia jest wiecej:)W tym roku wyjazd z Opola koło 20 i do Jadrij koło Sibenika, powrot tez koło 6 rano się zapowiada.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
powrót z dziećmi rano czy na wieczór? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone