Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Powrót z Chorwacji w sobotę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 06.05.2011 23:17

Martyna 111 napisał(a):Będziemy jechać z Pagu. Zawsze jeździmy przez Węgry / Letenye/ i dalej Słowacja. Uważamy tą drogę za bardzo dobrą. Nigdy / byliśmy już 3 razy/ nie przytrafiły nam się korki , ale jeździliśmy w środku tygodnia. W tym roku tak się zdarzyło ,że będzie to sobota . Myśleliśmy też nad niedzielą. Która opcja gorsza?

Ewentualnie trafisz na korek w okolicach Zagrzebia ale to max godzinka wiec jest to bez większego znaczenia znaczenia.
Ostatnio edytowano 07.05.2011 23:23 przez noyle, łącznie edytowano 1 raz
pawel-l
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel-l » 07.05.2011 20:24

Przed węzłem Jastrebarsko jest tablica świetla z informacją o czasie oczekiwania.
Jak zobaczyłem poł godziny do odstania to zjechałem na drogę lokalną i bez problemów dotarłem do węzła Lucko bez stania.
Polecam . Trochę skomplikowany jest wjazd w Lucko. Lepiej mieć GPS.
Martyna 111
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna 111 » 08.05.2011 10:51

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.Mam jeszcze jedno pytanie. Czy gdybym z Pagu wyjechała po południu, powiedzmy około 16-17 lub jeszcze później to czy też spodziewać się korków , czy już luźniej?
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 08.05.2011 11:46

Martyna, wejdź tutaj, przewidywane ewentualne korki, str.21
http://business.croatia.hr/Documents/82 ... e-2011.pdf
wojciechmw
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciechmw » 08.05.2011 21:20

Ja powiem tak. Wracałem raz w sobote z cro i nigdy więcej. Trafilem dwa razy na korek i droga powrotna wydłużyła sie o jakies 6h

Od tego czasu zawsze staram sie tak planowac urlop aby wrócic w środku tygodnia
Pozdrawiam
MATEUSUNIQUE
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 13.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MATEUSUNIQUE » 08.05.2011 21:45

Witam.Nigdy nie miałem problemu z dojazdem do Cro.Parę razy w czerwcu,parę razy we wrześniu a jeśli jechałem już w sezonie to wyjeżdżałem z kraju z niedzieli na poniedziałek a powrót to wyjazd czwartek albo piątek wcześnie rano.Nadmienię że nienawidzę jazdy nocnej i dlatego dzień a poza tym lubię jeżdzić i podziwiać widoki.
sjk2011
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sjk2011 » 11.05.2011 08:38

andriu.polak napisał(a):Nic się nie martw. Wyjadu nie skracaj. Będzie jak ma być. Przed Zagrzebiem zjedź na bramki automatyczne płatne kartą. Najgorzej to jechać do Chorwacji w pierwszy weekend sierpnia.


mam pyt. dot. bramek płatnych kartą - jakie karty trzeba mieć żeby tam płacić za przejazd czy wymagana jest karta kredytowa czy trzeba jakąś specjalną gdzieś wykupić czy może to być najzwyklejsza karta płatnicza (z chipem) wydawana do konta przy jego zakładaniu?
Zbyszek_Nik
Croentuzjasta
Posty: 125
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek_Nik » 11.05.2011 08:58

Od 4 lat wracma albo w piątek rano albo 2-3 rano w sobotę i korków brak.
Za to współczuję tym co stoją w stronę HR, ale i zazdroszczę bo oni dopiero jadą do naszej CRO.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.05.2011 09:00

sjk2011 napisał(a):mam pyt. dot. bramek płatnych kartą - jakie karty trzeba mieć żeby tam płacić za przejazd czy wymagana jest karta kredytowa czy trzeba jakąś specjalną gdzieś wykupić czy może to być najzwyklejsza karta płatnicza (z chipem) wydawana do konta przy jego zakładaniu?


Cześć.

forum/viewtopic.php?t=29134&postdays=0&postorder=asc&start=0


Pzdr
meleczek
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 30.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) meleczek » 03.08.2014 22:05

Czy wyjazd z Cro ( Zadar) do Polski Sobota wieczór godz.18,19 to dobry pomysł :oops: czy raczej nie? :D
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 04.08.2014 09:39

Pomysł wydaje się nie najgorszy. Radzę tylko na bramkach w Lućko pojechać w prawo do bramek płatnych tylko kartami płatniczymi. Wracałem tamtędy w sobotę 05.07 ok. 14 i do bramek "normalnych" był mega korek na 3 km a do bramek "only bankcard" "no cash" pojedyncze samochody. Radzę też wybrać inne przejście graniczne niż Gruskovje.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Powrót z Chorwacji w sobotę - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone