Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Powrót - winieta na Austrie w nocy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010
Powrót - winieta na Austrie w nocy

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 21.07.2013 09:43

witam
będe wracał w nocy z Chorwacji z ominięciem Słowenii - gdzie moge zakupić winiete po 24? Czy przed granicą chorwacko-słoweńską jest jakaś budka?
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 21.07.2013 12:23

To masz problem. W Austrii w nocy winiety tylko na stacjach przy autostradzie. Możesz zakupić winietę w drodze do Cro, tylko powiedz od jakiego dnia mają Ci przedziurkować.
Innym rozwiązaniem jest wjazd na autostradę i jazda do najbliższej stacji. Z tego co pamiętam najbliżej jest Shell koło Leibnitz
Albino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 21.07.2013 13:49

Możesz sprawdzić na granicy chorwacko-słoweńskiej . Po słoweńskiej stronie zaraz za budkami celników po prawej stronie kupić można winiety ( słoweńskie i austriackie ) , tylko nie wiem czy jest to czynne w nocy .
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.07.2013 19:13

Możesz kupić w tamtą stronę. Podajesz, od kiedy ma być ważna. Weź paragon.
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 21.07.2013 19:29

Adam66 napisał(a):To masz problem. W Austrii w nocy winiety tylko na stacjach przy autostradzie. Możesz zakupić winietę w drodze do Cro, tylko powiedz od jakiego dnia mają Ci przedziurkować.
Innym rozwiązaniem jest wjazd na autostradę i jazda do najbliższej stacji. Z tego co pamiętam najbliżej jest Shell koło Leibnitz

ja już jestem w Chorwacji i niestety nie zakupiłem na powrót od razu (na Słowacje mam mieszeczną) - czy jazda bez winiety w Austrii do pierwszej stacji benzynowej jest dozwolona i nie grozi mandatem?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.07.2013 19:32

Nie jest dozwolona. Kupisz na granicy.
marciajn
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marciajn » 21.07.2013 19:58

Jeżeli jedziesz przez Słowenię objazdem autostrady - przez Ptuj, Lenart i Mureck, to jeszcze w Słowenii, tak mniej więcej w połowie tej drogi jest stacja paliw, która o ile dobrze pamiętam jest czynna całą dobę i tam, w zeszłym roku mieli winiety austriackie :)

Pozdrawiam z Ljubljany, a od jutra już z Chorwacji :hut:
Sick
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sick » 21.07.2013 20:56

Albino napisał(a):Możesz sprawdzić na granicy chorwacko-słoweńskiej . Po słoweńskiej stronie zaraz za budkami celników po prawej stronie kupić można winiety ( słoweńskie i austriackie ) , tylko nie wiem czy jest to czynne w nocy .


Z tego co pamiętam były otwarte tylko do północy.
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 22.07.2013 08:39

marciajn napisał(a):Jeżeli jedziesz przez Słowenię objazdem autostrady - przez Ptuj, Lenart i Mureck, to jeszcze w Słowenii, tak mniej więcej w połowie tej drogi jest stacja paliw, która o ile dobrze pamiętam jest czynna całą dobę i tam, w zeszłym roku mieli winiety austriackie

mógłbyś namierzyć dokładnie gdzie ta stacja była? Jeśli dasz rade oczywiście. Namierzyłem całodobową w Ptuj (zaraz za mostem) ale jakby nie mieli winiet to lepiej mieć alternatywę
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2013 11:30

na 100% całodobowe stacje w Słowenii masz przy drodze nr 9 w Podlehniku. O tutaj:
http://goo.gl/maps/14VZI
I po przeciwnej stronie drogi.
Tylko nie wiem jak tam z winietami na Austrię.
marcind
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcind » 22.07.2013 12:19

W 2009 jak wracałem, w nocy, w Ptuju się tankowałem ale nawet nie pomyślałem o winiecie na Austrię a w Mureck stacja była już nieczynna. Z duszą na ramieniu wjechałem na autostradę i na pierwszym Shell-u kupiłem winietę. Jakieś 5 km za tą stacją była zwężka i sprawdzali winietki. Nie wiem czy to reguła - że sprawdzają po pierwszej stacji całodobowej czy tylko mi się tak udało :)
tacim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 04.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tacim » 22.07.2013 17:51

Ja już dwa razy kupowałem na tej stacji w A bo wcześniejsze stacje były już pozamykane. Na szczęście nikt nie stał wcześniej .
enussss
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 06.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) enussss » 27.07.2013 16:03

wlasnie wrocilem z wakacji, rowniez jechalem przez mureck lenart ptuj i nie znalazlem tam na drodze zadnych winietek, na granicy budy pozamykane, stacje tak samo, na parkingu zaraz za wjazdem na autostrade, rowniez budy pozamykane. winiete kupilem dopiero na shellu po jakichs 6 km
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 27.07.2013 18:21

szanowne grono, dziś wróciłem z Podgory - na wstępie chciałbym bardzo podziękować wszystkim którzy próbowali pomóc udzielając się w tym poście i jednocześnie poinformować że moje obawy były bezprzedmiotowe bo bez najmniejszego problemu zakupiłem 10-dniową winietę na Austrie w pawilonie na granicy zaraz za celnikami słoweńskimi, godzina 2.30 w nocy! Więc nie trzeba szukać żadnych stacjo CPN całodobowych tylko po odprawie słoweńskiej stajemy po prawej przy pierwszym pawiloniku i na wprost wejście :D
pozdrawienia 4all
kaka45
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaka45 » 24.06.2015 16:22

Prosiłbym o potwierdzenie wiadomości z postu powyżej:
Czy na granicy SLO-A na A9 mogę kupić winietę austriacką ? Bo widzę, że najbliższa stacja benzynowa na A9 jest około 20 km za granicą.
Chyba, że mogę kupić winietę A jeszcze w SLO ? Pozdrawiam z Vodice :hut:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Powrót - winieta na Austrie w nocy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone