Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Powrót po latach do Chorwacji

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 04.04.2012 14:56

Nie wiem czy znajdziesz coś bardziej aktualnego. Tu masz przepisy celne:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Ale nie spotkałem się jeszcze z relacją, w której ktoś opisuje, że został zatrzymany na granicy za przewóz dużej ilości spożywki. A niektórzy z tego co można przeczytać na tym forum zabierają rzeczywiście dużo żarełka... :wink:

PS.
Chyba wystarczy :lol:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
boro2511
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) boro2511 » 04.04.2012 15:19

Nie no, w takim układzie bez paniki... :D
Miałem na myśli kilka słoików, jakieś pulpety czy gołąbki (od mamy oczywiście... :D ), trochę szynki, czy kiełbasy na śniadanko. Resztę będę dokupował na miejscu, pieczywo,warzywa, owoce. Wieczorem wyjście na jakąś kolacje z rodzinką i jakoś się obleci...
Kurczę, już bym najchętniej pojechał. Całe szczęście,że niedługo EURO to jakoś może szybciej czas zleci... :lol:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 04.04.2012 15:26

boro2511 napisał(a):Całe szczęście,że niedługo EURO to jakoś może szybciej czas zleci... :lol:


Jak będziesz chciał pojechać na mecz do Kijowa autem to tak szybko nie zleci :lool: :lool: :lool: :lool:
boro2511
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) boro2511 » 04.04.2012 15:35

PETERENZO, nie mam biletów, ale jeżeli już miałbym coś obejrzeć na żywca to przecież na "swoim" stadionie... :lol:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 04.04.2012 15:51

boro2511 napisał(a):PETERENZO, nie mam biletów, ale jeżeli już miałbym coś obejrzeć na żywca to przecież na "swoim" stadionie... :lol:


Jasne
boro2511
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) boro2511 » 23.04.2012 10:09

Peterenzo,myślisz,że warto teraz kupić EUR? Jeśli na wakacje miałyby być powiedzmy 20 gr droższe to można zaoszczędzić ponad stówkę na takiej operacji ale nie znam trendów i praktyk jakie się w tym przypadku stosuje...
A może poprostu przesadzam...Choć zawsze to winiety na CZ i Austrie choć w jedną stronę by było... :D
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 23.04.2012 23:52

boro2511 napisał(a):Peterenzo,myślisz,że warto teraz kupić EUR? Jeśli na wakacje miałyby być powiedzmy 20 gr droższe to można zaoszczędzić ponad stówkę na takiej operacji ale nie znam trendów i praktyk jakie się w tym przypadku stosuje...
A może poprostu przesadzam...Choć zawsze to winiety na CZ i Austrie choć w jedną stronę by było... :D


Ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Wyobraź sobie, że niektórzy na takich poradach zarabiają kasę, o której nam się nawet nie śni :!:

Gdybyś mi dał gwarancję, że za dwa dni Euro będzie 20 gr droższe - to właśnie czytałbyś wypowiedź bardzo bogatej osoby. Jeżeli chodzi o kwestię 2-3 miesięcy to średnio cokolwiek wróżyć. Zwyczajnie - nie da się.

Tu wstawiłem moje przeliczenia:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=361 ... sc&start=0
Najlepiej zabrać złotówki i zamienić je na miejscu na kuny.

Jeżeli jednak musisz zapłacić za noclegi w Euro (a tak jest w 99% przypadków) to dobrze jest je zabrać ze sobą - to fakt. I tu wiadomo, że im złotówka mocniejsza tym lepiej. Jeżeli wiesz, że będzie 20 gr drożej to kupuj teraz - na bank się opłaci. Ja zaopatrzyłem się w wymaganą ilość waluty w ciągu roku. Resztę biorę w złotówkach.

PS. Nie ma trendów i praktyk. Można się spodziewać "trendu wakacyjnego", ale to tak samo pewne jak śnieg na majówkę. Będzie albo nie.
boro2511
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) boro2511 » 06.07.2012 11:21

No to powoli trzeba się szykować...:-)
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 06.07.2012 12:04

boro2511 napisał(a):No to powoli trzeba się szykować...:-)


Już mam prawie wszystko gotowe. Tylko autko jeszcze wyszykować (filtry, oleje) i w drogę... :D
boro2511
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) boro2511 » 06.07.2012 12:50

Tak jak sprawdzałem, woda ma już około 25 stopni, cud-miód.
Mi zostały jeszcze 2 tygodnie, auto naszykowane bardziej niż trzeba (zawiecha wielowahaczowa wyszła na przeglądzie przypadkowo) no i przed urlopem nieco popłynąłem...W sumie to dobrze bo nie powinno być w związku z tym niespodzianek...:-)
Tak to jest jak "domowym" autem jeździ kobieta (przepraszam zawczasu forumowiczki) i pewnych rzeczy nie słyszy...Jak się pytam ile masz paliwa w baku to zawsze słyszę "...nie wiem,jeszcze jest..."
Masakra.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 06.07.2012 13:06

boro2511 napisał(a):Tak jak sprawdzałem, woda ma już około 25 stopni, cud-miód.

Tej wody już nie mogę się doczekać :D

boro2511 napisał(a):Tak to jest jak "domowym" autem jeździ kobieta (przepraszam zawczasu forumowiczki) i pewnych rzeczy nie słyszy...Jak się pytam ile masz paliwa w baku to zawsze słyszę "...nie wiem,jeszcze jest..."
Masakra.

:lol: No nie możliwe. Skąd ja to znam. :wink:
Ostatnio trochę się swoim "domowym" przejechałem i całe szczęście, bo u mnie "coś stukało" z przodu. Na szczęście to tylko lewy łącznik stabilizatora. Dla bezpieczeństwa wymieniłem oba (lewy u prawy), ale koszt zamknął się w niecałych 100PLN, bo wymianą zająłem się sam. :wink:
boro2511
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) boro2511 » 06.07.2012 13:18

No widzisz, Ty przynajmniej coś tam sam potrafisz podłubać a ja muszę za wszystko płacić... :evil:
Nie zmienia to faktu,że jednak czasem warto przejechać się i posłuchać co i jak, szczególnie przed wyjazdem.
Teraz już jest ok, ale mnie zawiecha z tyłu i wymiana 2 łożysk (żona zapiera się,że nic nie huczało... 8O ) kosztowała 1500PLN...i to przed wyjazdem...No, ale nic to, trzeba było zrobić i koniec...
Nie wiem jak u Ciebie, ale ja generalnie w aucie domowym odpowiadam za naprawy, myjnie i...paliwo... :?
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 06.07.2012 13:29

boro2511 napisał(a):Nie wiem jak u Ciebie, ale ja generalnie w aucie domowym odpowiadam za naprawy, myjnie i...paliwo... :?

Dokładnie tak samo. Pozostałe sprawy związane z ubezpieczeniem i przeglądami również. A przy autach dłubię bo lubię i wszystko co jestem w stanie zrobić w garażu z wykorzystaniem posiadanego sprzętu i narzedzi to robię sam. Zawsze parę groszy zaoszczędzone, a dla mnie to jeszcze dodatkowa przyjemność. :wink:
boro2511
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) boro2511 » 06.07.2012 13:41

Pisałeś,że jesteś w Mimicach do 28-go. Nie chcę nic obiecywać, ale może dla odmiany wpadniemy w jakiś dzień na "waszą" plaże...:-)
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 06.07.2012 13:58

boro2511 napisał(a):Pisałeś,że jesteś w Mimicach do 28-go. Nie chcę nic obiecywać, ale może dla odmiany wpadniemy w jakiś dzień na "waszą" plaże...:-)


Nie ma problemu. Zawsze miło będzie pogadać z kimś z cro.pl. Pozdrawiam.

PS. Tylko jak się poznamy :?: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Powrót po latach do Chorwacji - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone