Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Powrót do przeszłości , czyli Makarska i Peljesac 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 26.01.2013 08:17

Odcinek dziewiętnasty - czyli katastrofa po raz trzeci

Nie chcemy , ale musimy.....

Żegnani przez Ivankę i Leo , opuszczamy nasze lokum i udajemy się w drogę. Tym razem nie płyniemy promem, postanawiamy jechać przez Ston. Młodsza córka nawet nie wie że jedzie (przenieśliśmy śpiocha z łóżka do fotelika), jest 6 rano. Półwysep żegnamy z żalem, zatrzymujemy się po drodze, aby kupić pieczywo na śniadanie.

Poranną ucztę robimy sobie na obrzeżach winnicy. Gdy najedzeni postanawiamy jechać dalej pojawia się właściciel i tłumaczy mężowi że to jego własność. Mąż z kolei że tylko jedliśmy śniadanie, nawet otwiera lodówkę zeby faceta uspokoić. I uspokaja. Człowiek się uśmiecha, "okejuje" i odchodzi. Faktycznie, nie zerwaliśmy ani kistki, choć pokusa była....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ruszamy w dalszą drogę.
Obrazek

Dzisiaj , planujemy pokazać Mamie wodospady KRKA....

C.D.N
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.01.2013 11:32

Iwona75 napisał(a):
Bocian napisał(a):
Iwona75 napisał(a):Że cmentarz kapitański - wiedziałam , ale o założycielach Orebica nie miałam pojęcia :oops:

Dzięki za uzupełnienie.

Trg Mimbelli jest w Orebiću tam gdzie muzeum morskie.
Pozdrav.


Mój mózg zakodował. A że pamiętliwa bywam, istnieje szansa, że podczas kolejnego pobytu na Peljesacu wspomnę Bociana...... :mrgreen:

Teraz to już na pewno wspomnisz :)
Na Pelješcu :)
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 26.01.2013 11:59

Iwonko przeczytałam całą relację ,super piszesz,fotki piękne.
Teraz to już nie wiem,za rok mieliśmy jechać na Brać,Hvar,a może Peljesac?
Wszędzie jest pięknie :D
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 26.01.2013 13:51

Bocian napisał(a):Teraz to już na pewno wspomnisz :)
Na Pelješcu :)


Nie ma wątpliwości, pewne jest natomiast że nie w tym roku :lol:

loverosa napisał(a):Iwonko przeczytałam całą relację ,super piszesz,fotki piękne.
Teraz to już nie wiem,za rok mieliśmy jechać na Brać,Hvar,a może Peljesac?
Wszędzie jest pięknie :D


Miło mi bardzo.... A najpiękniej i tak jest.....nie napiszę, bo nie uwierzysz.... :roll:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 05.02.2013 11:31

C.D

Dojeżdżamy do Skradinu, zostawiamy samochód na parkingu i ruszamy w stronę przystani.

Zaskakuje nas wygląd miasteczka. Sześć lat wcześniej, było tutaj widać wyrażne ślady wojny, teraz wiele budynków jest wyremontowanych, więcej jest knajpek, hoteli.....Ale tajemnicze, ciche zauki też można zobaczyć.

Obrazek

Obrazek

Zbliżamy się do kasy biletowej, i ogarnia nas przerażenie. Ludzi mnóstwo, kolejka długa, a żar z nieba się leje. Ale skoro powiedziało się A.....

Zajmujemy kolejkę do statku, wkrótce mąż przychodzi z biletami. Jeszcze godzinka....powoli zaczynam żałować że postanowiliśmy zafundować Mamie takie atrakcje.
Czekamy....

Obrazek

Obrazek

W końcu pojawia się stateczek, odpływamy.....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wkrótce wysiadamy.
I od tej chwili, to, co kilka lat wcześniej było przyjemnością, zamienia się w mękę. KATASTROFA, PROSZĘ PAŃSTWA, KATASTROFA !!!!

Ludzi prawie jak na plaży w Zitnej, ścisk, krzyki, piski, "korek" na mostku, bo każdy chce fotki w tym miejscu zrobić, już chcę wracać, a to dopiero początek ! Mamy ze sobą ręczniki, ale żadna siła nie zmusi mnie, abym weszła do tego bajorka.

Obrazek

Okazuje się jednak że po przejściu mostka, robi się lużniej na trasie.Tłumy zostają za nami i teraz już spokojnie ( w miarę spokojnie ), możemy podziwiać naturę. Zatem....zapraszam.....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

C.D.N
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 05.02.2013 12:16

C.d w wersji foto.

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 05.02.2013 15:27

Fantastyczne zdjęcia. Mnie się bardzo nad wodospadami podobało, z pominięciem tłumu rzecz jasna. Tym bardziej mi on tam przeszkadzał, że Julia AKURAT TAM i AKURAT WTEDY zapragnęła być całkiem samodzielna i chodzenie z mamą tudzież tatą za rękę było beee :D
Ale chyba dobrze się stało, że my zaczęliśmy ten spacer od innej strony. Kładkę zaliczyliśmy prawie na koniec.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 07.02.2013 12:06

Aldonka napisał(a):Fantastyczne zdjęcia. Mnie się bardzo nad wodospadami podobało, z pominięciem tłumu rzecz jasna. Tym bardziej mi on tam przeszkadzał, że Julia AKURAT TAM i AKURAT WTEDY zapragnęła być całkiem samodzielna i chodzenie z mamą tudzież tatą za rękę było beee :D
Ale chyba dobrze się stało, że my zaczęliśmy ten spacer od innej strony. Kładkę zaliczyliśmy prawie na koniec.


Dziękuję Aldonko.

A "Zośki -Samośki", to my znamy.....oj, znamy.....
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 07.02.2013 23:21

Odcinek dwudziesty - czas do domu, czas....

Teraz będzie szybko, sprawnie i na temat.

Wyjazd ze Skradinu ok.17, po dwóch godzinach jazdy poszukiwanie noclegu.

Przytulny hotelik , ostatnie Karlovacko i sen.

A kolejnego dnia "żegnaj Chorwacjo".....

Nie będę już się rozpisywała, jest tyle nowych relacji do czytania....Wrzucę tylko jeszcze jedną fotę, mam do niej jakiś sentyment....

Obrazek

I podziękuję wszystkim, którzy towarzyszyli nam w tej podróży do końca.

Nie będę wymieniała, przecież sami dobrze wiecie......

Dziękuję :papa:
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 07.02.2013 23:38

Iwonko - nie dziwie sie,ze masz sentyment do tej fotki... ;)
Dla mnie oznacza ona lezenie do gory.... (czym kto chce ;) ) - czyli URLOP :lol:

Pozdrowionka serdeczne! :papa:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 07.02.2013 23:58

Iwona75 napisał(a):[b]
Nie będę już się rozpisywała, jest tyle nowych relacji do czytania....Wrzucę tylko jeszcze jedną fotę, mam do niej jakiś sentyment....

Obrazek
.
Dziękuję :papa:

fajnie było ale się skończyło ,fota pokazuje jaki peeling jest zrobiony od kamyczków
i dlatego taki sentyment do tego zdjęcia . :lol: :papa: :hut:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 08.02.2013 00:14

mervik napisał(a):
Iwona75 napisał(a):[b]
Nie będę już się rozpisywała, jest tyle nowych relacji do czytania....Wrzucę tylko jeszcze jedną fotę, mam do niej jakiś sentyment....

Obrazek
.
Dziękuję :papa:

fajnie było ale się skończyło ,fota pokazuje jaki peeling jest zrobiony od kamyczków
i dlatego taki sentyment do tego zdjęcia . :lol: :papa: :hut:


Takie trzyletnie stopki to jeszcze peelingu nie potrzebują....ale relaksik był, nie ma co ukrywać....
:papa:
AnaSz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnaSz » 08.02.2013 09:55

CUDEŃKO :) dziękujemy za cudowne wspomnienia :) i pozdrowienia
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 08.02.2013 10:10

Dzięki wielkie za możliwość podróżowania z Tobą. :D :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.02.2013 10:11

Fajna relacja.
Dzięki Iwonka.

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Powrót do przeszłości , czyli Makarska i Peljesac 2012 - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone