Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Powódź w Serbii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 19.05.2014 20:09

Do stronki podanej przez aglig dorzucę jeszcze inną:
http://www.putevi-srbije.rs/index.php?l ... Itemid=216

Jeżeli dobrze rozumiem serbski tekst to sytuacja wraca do normy.
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 19.05.2014 21:16

[quote="jacusek"]właśnie wróciłem z Czarnogóry. Mieliśmy wracać przez Bośnię (w planie było zobaczenie Doboju lub Jajce - nie zdążyliśmy zadecydować), ale po zobaczeniu obrazków w TV bośniackiej i po przeanalizowaniu trasy zdecydowaliśmy się na drogę przez Trebinje, Capljinę i Imotski. Do Capjine od Trebinja na drodze spotkaliśmy może z 5 samochodów i ani jednego patrolu. Wjeżdżaliśmy na autostradę w Sestanovacu i płaciliśmy do Zagrzebia 199 HRK i później 46 lub 49 HRK z Zagrzebia do słoweńskiej granicy.
Jak coś to pytaj.[/quot/]
Jak wygląda trasa Trebinje - Orasje
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 19.05.2014 22:07

jak501 napisał(a):Witaj, Bośniacki Auto Klub pokazuje na swojej stronie mnóstwo dróg nie przejezdnych i podaje również wiadomość że drogi te będą nie przejezdne przynajmniej do sierpnia



Co to za strona? Daj link.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 20.05.2014 08:19

Raul73 napisał(a):
jak501 napisał(a):Witaj, Bośniacki Auto Klub pokazuje na swojej stronie mnóstwo dróg nie przejezdnych i podaje również wiadomość że drogi te będą nie przejezdne przynajmniej do sierpnia



Co to za strona? Daj link.




http://www.aamkbih.ba/Default.aspx?pageid=2

nie wygląda to dobrze :(
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 20.05.2014 08:39

jacusek napisał(a):właśnie wróciłem z Czarnogóry. Mieliśmy wracać przez Bośnię (w planie było zobaczenie Doboju lub Jajce - nie zdążyliśmy zadecydować), ale po zobaczeniu obrazków w TV bośniackiej i po przeanalizowaniu trasy zdecydowaliśmy się na drogę przez Trebinje, Capljinę i Imotski. Do Capjine od Trebinja na drodze spotkaliśmy może z 5 samochodów i ani jednego patrolu. Wjeżdżaliśmy na autostradę w Sestanovacu i płaciliśmy do Zagrzebia 199 HRK i później 46 lub 49 HRK z Zagrzebia do słoweńskiej granicy.
Jak coś to pytaj.



Jaką pogodę mieliście w Czarnogórze?
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 20.05.2014 19:11

Mimo wszystko liczę, że w Lipcu pojadę drogą Orasje -Tuzla-Sarajewo-Trebinje-Dubrovnik...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 21.05.2014 21:55

"...The most difficult and the most critical situation is in the districts of Kolubara, Mačva, Morava and Pomoravlje, as well as the Cities of Obrenovac and Lazarevac. Torrents of water that have befallen Obrenovac, led to the complete evacuation and blocking of the entrance to the municipality, leaving hundreds of houses and other buildings damaged beyond repair. Difficult situation is also in the town of Šabac, where the river Sava has reached a record 620 cm..."
źrodło: http://www.serbia.com
jacusek
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusek » 22.05.2014 08:53

@rajcro
pogoda przez ostatni tydzień raczej słaba - zachmurzenie i prawie codziennie padało, a jeden dzień to cały czas i tak około 14 -18 stopni. Ale przynajmniej pierwszy tydzień był piękny :).
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 22.05.2014 20:33

Mam nadzieję, że nie będzie padało. Wody to już serbom i bośniakom w tym roku wystarczy.
JustineM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 12.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JustineM » 01.06.2014 13:15

Również proszę o informację o stanie dróg w Serbi na trasie z Novi Sad do Baru. Myślicie, że drogi do wakacji będą przejezdne?
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 11.06.2014 09:05

Wczoraj wróciłem z Albanii, jechałem między innymi autostradką przez Serbię i nie ma żadnych problemów z przejazdem.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 11.06.2014 09:57

rajcro napisał(a):Wczoraj wróciłem z Albanii, jechałem między innymi autostradką przez Serbię i nie ma żadnych problemów z przejazdem.

A możesz podać którędy jechałeś?
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 11.06.2014 15:20

Początkowo chciałem jechać przez Serbię i Bośnię (Novi Sad, Sabac, Visegrad itd.) ponieważ pierwsze 5 dni spędziliśmy w Czarnogórze. Jednak z uwagi na sytuację w Bośni musieliśmy jechać przez Chorwację (autostrada). W Czarnogórze rozmawiałem z kilkoma Serbami i powiedzieli, że ta droga była faktycznie najrozsądniejsza. Bośnia jest praktycznie nie przejezdna, a ponieważ jechałem z dzieciakami, nie chciałem osobiście tego sprawdzać. Z Czarnogóry pojechaliśmy na resztę urlopu do Albanii, a powrót do domu był przez Grecję, Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację.
juggler
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) juggler » 25.06.2014 13:13

Jak tam przejazd do Czarnogóry przez Serbię?? Jechał ktoś już tą trasą po powodziach??
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone