Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

powódź na Słowacji i Węgrzech

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iwona-Marta
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.05.2006
powódź na Słowacji i Węgrzech

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona-Marta » 19.05.2010 19:38

Witam wszystkich!
Czy ktoś z Was ma może jakieś informacje na temat przejazdu przez Słowację (okolice Koszyc) oraz Węgry na Chorwację? Mam wyjechać w piątek i szczerze mówiąc trochę się obawiam, czy w ogóle dojadę... Jadę z małymi dziećmi...
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 19.05.2010 19:49

Iwona-Marta napisał(a):Witam wszystkich!
Czy ktoś z Was ma może jakieś informacje na temat przejazdu przez Słowację (okolice Koszyc) oraz Węgry na Chorwację? Mam wyjechać w piątek i szczerze mówiąc trochę się obawiam, czy w ogóle dojadę... Jadę z małymi dziećmi...
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Jedź głównie autostradami to dojedziesz bez problemu. Jeżeli przez Czechy i Słowację to jedź na Cieszyn, potem Żylinę, Bratysławę, Budapeszt a potem wzdłuż Balatonu. Ciężko tylko powiedzieć co się dzieje na drodze pomiędzy Cieszynem a Żyliną.
Iwona-Marta
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona-Marta » 19.05.2010 19:58

podszywacz napisał(a):
Iwona-Marta napisał(a):Witam wszystkich!
Czy ktoś z Was ma może jakieś informacje na temat przejazdu przez Słowację (okolice Koszyc) oraz Węgry na Chorwację? Mam wyjechać w piątek i szczerze mówiąc trochę się obawiam, czy w ogóle dojadę... Jadę z małymi dziećmi...
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Jedź głównie autostradami to dojedziesz bez problemu. Jeżeli przez Czechy i Słowację to jedź na Cieszyn, potem Żylinę, Bratysławę, Budapeszt a potem wzdłuż Balatonu. Ciężko tylko powiedzieć co się dzieje na drodze pomiędzy Cieszynem a Żyliną.


Ale podobno austostrada z Węgier na południe Europy (w rejonie Balatonu) jest nieprzejezdna (a przynajmniej była). Jestem z podkarpacia, więc miałam zamiar jechać przez Słowację i Węgry, przejście w Barwinku.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 19.05.2010 20:14

Iwona-Marta napisał(a):Ale podobno austostrada z Węgier na południe Europy (w rejonie Balatonu) jest nieprzejezdna (a przynajmniej była). Jestem z podkarpacia, więc miałam zamiar jechać przez Słowację i Węgry, przejście w Barwinku.

Więc nie masz innego wyjścia, masz tylko jedną możliwą trasę - do Budapesztu a potem koło Balatonu. Jazda inną trasą to spore nadrabianie drogi. Sądzę że do Twojego wyjazdu wszystko się już unormuje a autostradą koło Balatonu przejmowałbym się najmniej - utrzymywanie takiej drogi z racji tego ze jest płatna jest zdecydowanie lepsze niż zwykłej drogi. Poza tym, gdyby odpukać jednak był problem z autostradą, z reguły koło niej biegnie droga alternatywna. Może poszukać też informacji na stronach poszczególnych państw?
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 19.05.2010 21:20

Z tego co usłyszałem w TV, to jest problem z drogą od Koszyc na Słowacji w kierunku do przejścia węgierskiego. Dalej to chyba już normalnie.
Ale myślę, że to przejściowe, może nawet już nie ma utrudnienia.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 20.05.2010 07:24

podszywacz napisał(a): Jeżeli przez Czechy i Słowację to jedź na Cieszyn, potem Żylinę, Bratysławę, Budapeszt a potem wzdłuż Balatonu. Ciężko tylko powiedzieć co się dzieje na drodze pomiędzy Cieszynem a Żyliną.


Nie wiem jak teraz ale ostatnimi dniami Krajowa DK 1 przed Skoczowem była zalana, Skoczów zalany, Cieszyn tez. W Czechowicach zalaną DK1 bezproblemowo sie objeżdza są drogowskazy, idzie sprawnie, nie wiem jak dalej za Bielskiem.
Warto dowiedzieć się jaka panuje teraz sytuacja na tej trasie jeszcze po stronie Polskiej.
lukman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 26.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukman » 20.05.2010 07:38

samo centrum bielska jest ok,nie idzie tylko dojechać do Szczyrku i Żywca
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 20.05.2010 08:58

lukman napisał(a):samo centrum bielska jest ok,nie idzie tylko dojechać do Szczyrku i Żywca


Do Żywca i Szczyrku jest dojazd, tylko nie ul. Żywiecką, która w rejonie budowanej obwodnicy jest zamknięta. Można spokojnie jechać Bystrzańską i skręcić w lewo w Bystrej na Wilkowice i wrócić na Żywiecką lub jechać prosto do ronda w Buczkowicach i tam zdecydować czy w lewo na Rybarzowice czy w prawo na Szczyrk.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 20.05.2010 10:44 przez marcin10, łącznie edytowano 1 raz
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 20.05.2010 10:25

marcin10 napisał(a):
lukman napisał(a):samo centrum bielska jest ok,nie idzie tylko dojechać do Szczyrku i Żywca


Rybażowice czy w prawo na Szczyrk.

Pozdrawiam
Litości, twoje rodzime strony!!!RYBARZOWICE

Ciekaw jestem jak z naszą 86-tką??
Tak w szczególe to interesuje mnie (z racji tego, że do tygodnia jedziem) trasa:
Wadowice- Żywiec-Zwardoń-Żylina-Bratysława- 86 .....
JAR25
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 16.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAR25 » 20.05.2010 10:38

Wróciłem z Plitvickich Jezior we wtorek nad ranem. Drogi przejezdne. Jedynie krótki objazd na Węgrzech, jakieś 50 km. przed Barwinkiem. Ale to było 2 dni temu.
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 20.05.2010 10:48

Bodzioch Marek napisał(a):
marcin10 napisał(a):
lukman napisał(a):samo centrum bielska jest ok,nie idzie tylko dojechać do Szczyrku i Żywca


Rybażowice czy w prawo na Szczyrk.

Pozdrawiam
Litości, twoje rodzime strony!!!RYBARZOWICE

Ciekaw jestem jak z naszą 86-tką??
Tak w szczególe to interesuje mnie (z racji tego, że do tygodnia jedziem) trasa:
Wadowice- Żywiec-Zwardoń-Żylina-Bratysława- 86 .....


Dlaczego od razu "Litości". Po prostu błąd, który poprawiłem. A to że moje strony to niewiele zmienia i błędu nie tłumaczy. :lol:
Iwona-Marta
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona-Marta » 20.05.2010 11:35

JAR25 napisał(a):Wróciłem z Plitvickich Jezior we wtorek nad ranem. Drogi przejezdne. Jedynie krótki objazd na Węgrzech, jakieś 50 km. przed Barwinkiem. Ale to było 2 dni temu.


JAR25 czy dobrze zrozumiałam: objazd jest 50 km przed Barwinkiem w Słowacji, oraz objazd na Węgrzech? Czy autostrada od Budapesztu do granicy z Chorwacją (jadąc oczywiście z Polski) jest już przejezdna?

Dzięki z góry za informacje i pozdrawiam.

P.S. Jak pogoda w Plitvicach?
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 20.05.2010 12:03

marcin10 napisał(a):
Bodzioch Marek napisał(a):
marcin10 napisał(a):
lukman napisał(a):samo centrum bielska jest ok,nie idzie tylko dojechać do Szczyrku i Żywca


Rybażowice czy w prawo na Szczyrk.

Pozdrawiam
Litości, twoje rodzime strony!!!RYBARZOWICE

Ciekaw jestem jak z naszą 86-tką??
Tak w szczególe to interesuje mnie (z racji tego, że do tygodnia jedziem) trasa:
Wadowice- Żywiec-Zwardoń-Żylina-Bratysława- 86 .....


Dlaczego od razu "Litości". Po prostu błąd, który poprawiłem. A to że moje strony to niewiele zmienia i błędu nie tłumaczy. :lol:

RAZI z daleka- poza tym wyobraź sobie, że ludzie będą szukać w necie Rybażowic. Na szczenście jak się pisze krakuf karzdy wie :wink:
JAR25
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 16.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAR25 » 20.05.2010 12:13

Iwona-Marta napisał(a):
JAR25 napisał(a):Wróciłem z Plitvickich Jezior we wtorek nad ranem. Drogi przejezdne. Jedynie krótki objazd na Węgrzech, jakieś 50 km. przed Barwinkiem. Ale to było 2 dni temu.


JAR25 czy dobrze zrozumiałam: objazd jest 50 km przed Barwinkiem w Słowacji, oraz objazd na Węgrzech? Czy autostrada od Budapesztu do granicy z Chorwacją (jadąc oczywiście z Polski) jest już przejezdna?

Dzięki z góry za informacje i pozdrawiam.

P.S. Jak pogoda w Plitvicach?


No trochę namieszałem. Był tylko jeden objazd w jakiejś małej węgierskiej mieścinie około 50 km od granicy węgiersko-słowackiej. Autostrady na całej trasie od Karlovaca do Miszkolca były przejezdne bez żadnych ograniczeń. Na całej trasie włączając Chorwację po obydwu stronach drogi można było zauważyc miejscowe podtopienia. Na Plitvicach przez trzy dni mojego pobytu padał deszcz, ale za to przy tej masie wody wodospady prezentowały się bardzo okazale. Tylko co mi z tych widoków kiedy wokół tyle nieszczęścia.
Balce
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Balce » 20.05.2010 12:17

Witam,

Może ma ktoś aktualne informacje na temat trasy barwinek - svidnik-koszyce- miszkolc-budapeszt i dalej do dubrovnika?

Planuje wyjazd w sobotę i nigdzie nie moge odszukać informacji o przejezdnosci dróg na tym odcinku.

Z Państwa wypowiedzi wnioskuje że przejade bew 'większych' problemów ale gdyby ktoś miał coś nowego proszę o informacje.

Dzieki

grzesiek
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
powódź na Słowacji i Węgrzech
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone