Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Powitanie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krzyniu
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 10.05.2012
Powitanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyniu » 11.05.2012 13:00

Na początek: jeżeli piszę w niewłaściwym dziale proszę administrację o przesunięcie do właściwego.

To mój pierwszy post na forum więc się przedstawię.
Wołają na mnie Krzyniu, klikam z Poznania, właściwie to ze wsi pod Poznaniem (co to robi za poznańską sypialnię i gdzie od sobotniego poranka do niedzielnego wieczoru słychać odgłosy "miastowych" koszących swoje wypielęgnowane trawniki 8O Mój nie jest wypielęgnowany :oops: )

Forum CRO.pl czytuję od chyba 3 lat, tj. od czasu kiedy dla odmiany od Egiptu padł pomysł pojechania do Chorwacji. Wtedy nie pojechaliśmy.
Na początku traktowałem Chorwację jako inne (gorsze?) niż m. Czerwone miejsce do nurkowania, ale w 2009r odwiedziłem Portugalię i spodobały mi się "śródziemnomorskie klimaty" i w lipcu 2010 odwiedziliśmy VIS a konkretnie Komiżę. Wyjazd był nastawiony na nurkowanie więc za dużo nie pozwiedzaliśmy. Nurkowo Chorwacja jest ani lepsza ani gorsza od Egipu - jest inna.
Z tym wyjazdem związana jest zabawna sytuacja: czytałem wcześniej o objeździe słoweńskiej autostrady ale postanowiłem kupić winietkę. Jechałem z nawigacją ze starymi mapami i kierowałem się drogowskazami (zapamiętałem główne miasta trasy i kiedy Hołowczyc zeznawał tak jak wskazywały znaki to i ja tak jechałem). Nie wiem czy ten stary Hołek co miałem nie znał autostrady w Słowenii? W każdym razie poprowadził mnie przez centrum Mariboru i jakąś równoległą do autostrady drogą :?

Drugi raz pojechaliśmy w ramach spontanu w czerwcu 2011. Wymyśliłem sobie spływ kajakowy rzeką Drawą, zakupiłem sprzęt biwakowy itd. Spływ został odwołany a my z tej złości zapakowaliśmy się w auto i pojechaliśmy na kampning Polari pod Rovinj. Tym razem troszkę pozwiedzaliśmy i padł pomysł, że za rok (od wtedy czyli w 2012) we wrześniu pojedziemy pozwiedzać Chorwację.

Za tydzień od dziś mieliśmy nurkować w m. Czerwonym ale http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wi ... oluje-loty
I właśnie dlatego za niecałe 2 tyg. jedziemy do Chorwacji 8)
Plan jest "zwiedzacko-nurkowy": tj. planujemy spędzić 1 noc w okolicy Plitvickich, potem 1-2 noce w Dubrovniku. Tydzień w Komiży na znanych nam nurkowiskach.
Jeżeli pozostanie czas no i $$ to może gdzieś jeszcze zahaczymy na parę dni wracając na północ.

Na koniec pytanie: jak jest z konobami w tak małych jak Komiża miejscowościach? Myślicie, że pod koniec maja będą czynne? Pytałem właściciela bazy nurkowej z Komiży - mówił, ze jak najbardziej, ale on może być nieobiektywny bo liczy na nasz przyjazd.

Właśnie: jedzonko - to jest to czym Chorwacja bije na głowę egipskie allinclusivy.
Tylko Rakiji nie lubię - ponoć po niej rozrabiam i następnego dnia muszę się wstydzić :oops:

pozdrowienia
Krzyniu
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 12.05.2012 00:04

1- jak się nie ma co się lubi to .................z Egptu nici więc na otarcie łez Chorwacja ?
2-jak jest baza to i jedzonko też
3- jeden "dziwoląg' ....Portugalia i ŚRÓDZIEMNOMORSKIE klimaty???????????????? nad Atlantykiem
Krzyniu
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 10.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyniu » 12.05.2012 07:19

Amikol napisał(a):1- jak się nie ma co się lubi to .................z Egptu nici więc na otarcie łez Chorwacja ?

napisałem m.in. jest inaczej ani lepiej ani gorzej - jest inaczej. Po prostu zmieniłem plany: miało być Egipt wiosną, Chorwacja we wrześniu. Będzie odwrotnie. Lato spędzam w Polsce bo wtedy tu wystarczjąco ciepło. Tylko raz w lipcu wyjechałem w "ciepłe kraje" i więcej tego nie zrobię. Jak dla mnie za gorąco - płacisz za wakacje i czas spędasz pod klimatyzatorem 8O
Amikol napisał(a): 2-jak jest baza to i jedzonko też

tego nie rozumiem
Amikol napisał(a):3- jeden "dziwoląg' ....Portugalia i ŚRÓDZIEMNOMORSKIE klimaty???????????????? nad Atlantykiem

Sądzisz, że kultura itd. śródziemnomorska to tylko tam gdzie widać m. Śródziemne? Wobec tego z Cro m. Śródziemnego nie widać... BTW: byłeś jesienią w Portugalii?
Jak lubisz czepialstwo przedstawiam się od nowa, i tylko do CIEBIE:
" jestem tu nowy, którędy jechać, jak objechać Słowenię i gdzie kwatera, po ile jest koperek w Chorwacji i czy brać puszki z pasztetem?"
To pytanie to kpina była podobnie jak Twoja odpowiedź!

Może odpowiesz na pytanie z pierwszego posta? Wytłuszczyłem ... czy też statystykę sobie robisz aby cromaniakiem zostać?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.05.2012 09:29

Nie byłem w Komizy, ale patrząc na wielkość miejscowości, to w wyżywieniem nie powinno być żadnego problemu.
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 12.05.2012 09:38

Witam!

Hehehe...Krzyniu spokojnie, tu tak czasami jest.Pobędziesz i sam zobaczysz że niektóre pytania pozostają bez odpowiedzi ale za to wieeelkim komentarzem :):):)

Krzyniu - pod koniec maja konoby już prawie wszystkie działają.
Wiadomo Konoba - interes rodzinny, a w maju już jest sezon turystyczny więc polowanie na klienta rozpoczęte tym bardziej że z końcówką maja tam będziesz.
Z kwietniem by były problemy - bo to nie sezon.
Zresztą z moich obserwacji - w mniejszych, skromniejszych mieścinach i w maju czasami nie wszystkie są otwarte ale to sporadycznie.
Czytam że nurkujesz - to zapraszam na Pag, Stara Novalia i rejon zatopionych ruin rzymskich. Super widoki i atrakcje.

Pozdrawiam
Grzechu :)
Krzyniu
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 10.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyniu » 12.05.2012 09:46

o Jezuuuu!
Jak pisałem czytuję forum od 3 lat - a tu? Na mojego pierwszego posta jeden z dwóch "guru" jakich tu wyczytałem raczył mi odpowiedzieć :P (ten drugi ma avatara ze staruszkiem i rybą)
Dzięki Fux - nie sądziłem, że zasłużę 8)
W ramach "dźwięczności" deklaruję opisać się w relacjach z podróży :wink:
i opowiem jak to jest w Cro pod koniec maja - bo tego nawet używając "mocy" czy innego google nie znalazłem...
fotograf ze mnie kiepski, więc nie liczcie na fajne foty za to ponoć kpiąco-pisać umiem więc ślubuję prześmiewczą relację :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.05.2012 09:56

Za to guru to padłem... :D
Krzyniu
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 10.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyniu » 12.05.2012 10:11

Asia&Grześ napisał(a):Czytam że nurkujesz - to zapraszam na Pag,


Świat jest mały :)
Szukając nurkowych baz w Cro znalazłem bazę na wyspie Brac co wg. www znajomy prowadzi (taki co go ze 3 lata nie widziałem, ale w komórce mam:) , a jak go ostatni raz widzialem nad polskim jeziorkiem szkolił. Namiaru nie podaję bo nie sprawdzone miejsce jest. A Pag - kto wie? Może innym razem... umówiłem się już z bazą w Komiży.
Jeżeli komuś to pomoże cytuję opinię właściciela bazy nurkowej o majowym jedzonku w Komiży:
"Its not lot of turists in Komiza in May and its few very good restorants , thay arnt empty ..it depend on sailing boats ???"
Freier Beobachter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freier Beobachter » 12.05.2012 11:05

Krzyniu napisał(a): :P (ten drugi ma avatara ze staruszkiem i rybą)
:lol:


Krzyniu napisał(a):Tylko Rakiji nie lubię - ponoć po niej rozrabiam i następnego dnia muszę się wstydzić :oops:

pozdrowienia
Krzyniu


:lol: chyba od rana rakiją się raczysz... :lol:
Krzyniu
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 10.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyniu » 12.05.2012 11:25

Freier Beobachter napisał(a):
:lol: chyba od rana rakiją się raczysz... :lol:

Parafrazując film "Rejs" - Rakija'pijcom podobnie jak parówkowym "skrytożercom" mówimy zdecydowane: NIE!
No chyba, że tak: "dla zdrowotności" jedyne 500mililitrów 8) na "glowę" :wink:
Żarcik taki: wtedy rozrabiam i następnego poranka się wstydzę :oops:
Ostatnio edytowano 12.05.2012 11:35 przez Krzyniu, łącznie edytowano 2 razy
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.05.2012 11:29

Krzyniu napisał(a): ponoć kpiąco-pisać umiem więc ślubuję prześmiewczą relację :lol:


No to..............czekamy. 8)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 12.05.2012 11:40

Krzyniu napisał(a):(ten drugi ma avatara ze staruszkiem i rybą)

Za tego staruszka (toś to sam Janusz) to ci się oberwie , no poczekaj niech no Bajcer tylko tu wpadnie. :wink:
Krzyniu
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 10.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyniu » 12.05.2012 12:03

anakin napisał(a):
Krzyniu napisał(a): ponoć kpiąco-pisać umiem więc ślubuję prześmiewczą relację :lol:


No to..............czekamy. 8)


to może zajawka, nie szydzę z nikogo jedynie naśmiewam się z "gupoty": nie o CRO tym razem a o hotelu w Hurghadzie:
pewien Pan, na oko Buismesnan - brakowało mu tylko krawata do kąpielówek. Zgłosił gromkim głosem awarię klimatyzacji w pokoju!!! Po wizycie "fachowców" okazało się, że Pan Buismesman nastawił sobie urządzenie na" heat" zamiast na "cool" i rezydenta wzywał, że mu za ciepło :roll:
A tak poważnie: wg mnie Chorwacja to nie koniec świata, kultura podobna jak u nas, nie do końca rozumiem te pytaia i obawy z forum.
Jechać tam, mówić po polsku - byle powoli i bawić się!!!
Ostatnio edytowano 12.05.2012 12:09 przez Krzyniu, łącznie edytowano 1 raz
Krzyniu
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 10.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyniu » 12.05.2012 12:08

maniust napisał(a):
Krzyniu napisał(a):(toś to sam Janusz) to ci się oberwie , no poczekaj niech no Bajcer tylko tu wpadnie. :wink:

Głupi nie jestem: przecież napisałem, że "GURU" (taki wślizg).
Myślisz, że mnie nakrzyczy? To może lepiej sobie interneta odłączę?
OK. Wyciągam wtyczkę ... może w poniedziałek to przyjmę "na klatę" :D
christo1250
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) christo1250 » 14.05.2012 09:51

Krzyniu napisał(a):Parafrazując film "Rejs" - Rakija'pijcom podobnie jak parówkowym "skrytożercom" mówimy zdecydowane: NIE!(..)

Chyba miałeś na myśli film "Miś"...
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone