Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Povlja 2013 - spokój przede wszystkim

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011
Povlja 2013 - spokój przede wszystkim

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 29.11.2013 12:18

Hej forumowicze!

Tak jak obiecałem, po rekonstrukcji wiązadła w stawie kolanowym lewym mam trochę czasu na nadrobienie zaległości. Operację miałem w poniedziałek 25.11, także do końca L4 (08.01.2014) jeszcze mam sporo czasu :roll:

W tym roku wybrał się z nami mój przyjaciel z rodziną - zawsze chcieli pojechać do Chorwacji, ale... szukali bratniej duszy :)
Dzieciaki miały zapowiedziane, że muszą pozaliczać wszystko w szkole na 2 tygodnie przed zakończeniem roku - wtedy pojedziemy. W związku z tym, że to szkoła podstawowa - nie było z tym problemów.

Termin wyjazdu 14.06.2013, termin powrotu: 25.06.2013.
Cel: Chorwacja, wyspa Brać, miejscowość Povlja
Wyjazd: Wołczyn (opolskie)
Samochody: Peugeot 307 oraz Opel Vectra
Liczba osób: 4 dorosłych + 4 dzieci (11, 9, 6 i 1.5 roku)

Na razie to tyle, idę zrobić zastrzyk i zmienić opatrunek :P
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 29.11.2013 13:27

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane telefonami (Iphone 4S i SGS III), także proszę nie narzekać na jakość! 8) Stwierdziliśmy, że takiej jakości fotki w zupełności nam wystarczą. Nie ma ich za wiele, ale musi wystarczyć w te zimowe wieczory :)

14.06.2013 - Wyjazd oraz 15.06.2013 - przyjazd na miejsce
Wyjazd został zaplanowany ok. godz. 21:00, żeby zdążyć na prom ze Splitu, który wypływał bodajże ok. godz. 12:30 do Supetaru.
Udało się tego dokonać, ale ostatnie 150km trzeba było trochę dodać gazu 8)
Nasze auta wjechały jako ostatnie na prom i mogliśmy odpocząć kilka minut po długiej podróży za kółkiem.

To nasze pociechy (najmłodszy się gdzieś zapodział) :lol:
Obrazek

Obrazek

Po przypłynięciu do Supetaru ruszyliśmy w kierunku Povlji. Im bliżej celu, tym dłużej... Ale po godz. 15:00 dotarliśmy w końcu na miejsce!

Były niemałe problemy z zaparkowaniem pojazdu, ale możliwość zimnego prysznica i czegoś schłodzonego do picia spowodowały, że była nam już wszystko jedno :wink:

Popołudnie i wieczór poświęciliśmy na kąpiel w morzu i degustację lokalnych trunków :twisted:
Obrazek

Obrazek

Wkrótce kolejny dzień... :lol:
voite
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 20.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) voite » 29.11.2013 14:04

Pamiętam świetną relację Nerów z tej miejscowości więc i tu chętnie zaglądnę.
red_baron
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) red_baron » 29.11.2013 14:36

ahh cóż to była za wyprawa towarzystwo, Brać i gościnność właścicielki apartamentu MISTRZOSTWO ŚWIATA !!! Polecam wszystkim :hut: Travarica z Zackiem nie do opisania :)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 29.11.2013 14:38

jak Povlja, to się dosiadam :oczko_usmiech: :papa:
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 29.11.2013 14:40

W związku z mistrzostwem świata przy każdej wyprawie opisywanej przez Nerów, nie mam zamiaru nawet zbliżyć się do ich poziomu :P także nie spodziewajcie się fajerwerków :hut:
voite
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 20.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) voite » 29.11.2013 14:46

Oj tam już nie bądź taki skromny :P
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 29.11.2013 14:47

16.06.2013
Na pierwszy rzut miejska plaża w Povlji... i jak się okazało najbardziej nam przypadła do gustu (prysznice ze słodką wodą i brak ludzi) Pewnie gdyby nie dzieciaki, to może chciałoby nam się odstawić Karlovaćko i podjechać tu i ówdzie, ale... w końcu są wakacje! :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

:)
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 29.11.2013 15:24

Po plażowaniu wybraliśmy się na spacer po okolicy. Dzieciaki maszerowały raźnym krokiem, a my rozkoszowaliśmy się promykami zachodzącego słońca. Po drodzy odwiedziliśmy "Orlik" i udaliśmy się w kierunku naszego apartamentu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i wieczorem grill'owanie by M. :)
Obrazek
Obrazek
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 29.11.2013 15:50

17.06.2013 Dzisiaj będzie kawałek Bolu oraz Złoty Róg, potem powrót do Povlji i Ticja Luka.

Rano, zaraz po pysznym śniadanku postanowiliśmy pojechać od Bolu i sprawdzić organoleptycznie plażę Złoty Róg. Mnie osobiście nie podobało się tam wcale. Taka komercja w stylu "polskie Międzyzdroje" i kto da więcej za byle co (np. Hamburger 36 kun... nie dla mnie takie rarytasy :lol: )

Kilka fotek z tego miejsca:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Potem był krótki spacer po Bolu i powrót. Tego dnia na tym termometrze miejskim w Bolu, słupek rtęci wskazywał 47 stopni Celsjusza...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.11.2013 16:24

No w końcu ruszyłeś z relacją :wink:
Na Brač "minęliśmy" się, ja odpoczywałem tam od 23.06, dałem małemu tylko tydzień dłuższe wakacje :oczko_usmiech:
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 29.11.2013 16:26

dids76 napisał(a):No w końcu ruszyłeś z relacją :wink:
Na Brač "minęliśmy" się, ja odpoczywałem tam od 23.06, dałem małemu tylko tydzień dłuższe wakacje :oczko_usmiech:


Hej Dids,

Ja z reguły dotrzymuję słowa. Także relacja powoli się tworzy. Bez rewelacji, ale tak lekko, w sam raz :)
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 30.11.2013 08:28

Po powrocie do Povlji udaliśmy się do zatoki Ticja Luka. Łódka stała cały czas od momentu sfocenia jej przez Nerową :D Kupiłem w sklepie za 10 kun żyłkę ze spławikiem i haczykiem. Chcieliśmy coś upolować i... prawie się koledze udało na pusty haczyk(!). Ryba wypięła się już nad wodą :P

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 30.11.2013 08:46

18.06.2013 Vidova Góra i Supetar

Po drodze była najpierw Vidova Góra - dojazd bez najmniejszych problemów, potem kilka minut pieszo pod górę i już można podziwiać cudne widoki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Następnie postanowiliśmy odwiedzić miasteczko Supetar i przespacerować się jego głównymi uliczkami.
Na początku chcieliśmy wjechać do samego centrum, co okazało się niemożliwe ze względu na zakazy - po prostu najlepiej zostawić samochód na parkingu przy porcie. Kilka fotek z Supetaru, gdzie sprzedają pyszne lody - lodziarze żonglujący kulkami lodów :D
Poza tym Supetar to, jak dla mnie, idealne miejsce na jednodniowy wypad. Dużo sklepów z pamiątkami, atrakcji, straganów, salonów gier. Dłuższy pobyt odpada.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wieczorem wróciliśmy do Povlji i uskutecznialiśmy na tarasie grę w UNO ;-)
Obrazek

oraz grillowaliśmy
Obrazek
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 30.11.2013 09:48

19.06.2013 Lovrecina

Dzisiaj udaliśmy się do zatoki Lovrecina, na piaszczystą plażę.
Dziwna temperatura wody, z wierzchu bardzo zimna, ale w stopki grzeje :)

Sam piasek, dostający się w każdy zakamarek ciała, ubrań i rzeczy to nie dla mnie. Chociaż dzieciakom się podobało - ja zdecydowanie wolę kamienie i tym podobne ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

wieczorem, spacerowaliśmy po Povlji - tu jest nasze miejsce :oops:
Obrazek
Obrazek
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Povlja 2013 - spokój przede wszystkim
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone