Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poszukuje kempingów na Krk, Cres lub Lośinj.

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015
KRK, Cres+Losinj, Rab...w 7 dni. Warto?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 28.02.2016 13:40

Witam.

Jestem na etapie planowania wakacji 2016. Niestety być może będziemy mieli tylko tydzień urlopu. W głowie mamy Chorwację.
Wiem, że tydzień to bardzo mało ale cóż. Być może uda się mieć wolny piątek lub poniedziałek czyli łącznie z weekendami daje to 10 dni więc nie jest tak źle.

Kilka informacji o planowanym wyjeździe.
Jeszcze dokładnie nie znam terminu ale chciałbym w drugiej połowie czerwca.
Planuję wyjechać w piątek popołudniu, tak by na KRK być w sobotę wieczorem. Do przejechania mamy 1350 km. Droga tylko autostradowa więc liczę, że dojedziemy spokojnie na sobotni wieczór. Nocleg albo jeszcze w Polsce albo Czechy. Zależy o której wyruszymy.
Wyjazd motocyklem.
Noclegi pod namiotem.
2 osoby.

Plan:
2-3 dni na KRK - Stara Baska lub Baska. Najlepiej chyba byłoby nocować na campingu w okolicach Starej Baski. Podobają mi się zdjęcia z tamtych okolic. Cisza, spokój, koniec świata. Do Baski możemy pojechać na obiad ale plażowanie raczej w Starej Basce.

2-3 dni - Cres i Losinj. Kilka relacji przeczytałem i te wsypy wpadły mi w oko. Mało ludzi, piękne widoki. Spokój. Dzikość.

2-3 dni - Rab. Tu właśnie nie wiem czy sobie nie odpuścić. Czy nie poświęcić więcej czasu na Cres, a Rab innym razem. Z drugiej strony byśmy zrobili taką ciekawą trasę - wjeżdżamy na wyspy przez most na KRK, a wracamy na ląd promem z wyspy Rab. Ale nie wiem czy to nie za mało czasu.

Jeśli zostanie czasu to w drodze powrotnej Plitwice.

Czego oczekujemy? Z jednej strony ciszy, spokoju, odpoczynku, pięknych widoków, kąpieli w czystej wodzie. Ale też małych, urokliwych miasteczek, wąskich uliczek, czasem jakieś muzyki na żywo. Heh spore wymagania chyba biorąc pod uwagę tak mało czasu :)

Chciałbym jeden dzień poświęcić na całkowite leniuchowanie, a drugi na zwiedzanie.
Nie jesteśmy jeszcze na etapie większości turystów motocyklowych, którzy dziennie robią po 300 kilometrów i każdą noc spędzają gdzie indziej. Może kiedyś ale nie chcę póki co zamęczać mojej żony długą jazdą, Wystarczy, że pokonamy te ponad 1300 km na KRK. A potem spokojnie. Oczywiście chciałbym objechać cały Cres i Losinj bo wyglądają naprawdę zachęcająco, dziko, fajne drogi ponad morzem, widoki.

Moje wątpliwości:
Jak jest z kempingami na KRK i Cresie? Jakieś godne polecenia? Kemping w Starej Basce - Skrila?
Czy odpuścić Rab? Chciałbym zobaczyć możliwie dużo ale też nie chcę tak gonić.
Czy lepiej zostać w jednym miejscu na KRK i ze względu na tak mało czasu zwiedzić porządnie wyspę KRK plus ewentualnie popłynąć na wycieczkę na Cres lub Rab, jakiś Fish Picnic czy coś w tym stylu. Pomyślałem również o wycieczce na Słowenię zwiedzić słynną jaskinię.
Czy woda w okolicach KRK jest równie fantastyczna jak w Dalmacji Środkowej? Chodzi mi o temperaturę, przejrzystość, świat podwodny?

Pozdrawiam
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: KRK, Cres+Losinj, Rab...w 7 dni. Warto?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 28.02.2016 14:36

Arias napisał(a):Jak jest z kempingami na KRK i Cresie? Jakieś godne polecenia? Kemping w Starej Basce - Skrila?

Skrila jest kawałek od Punat i Krk .... więc juz się traci czas zwiedzania

Arias napisał(a):Czy lepiej zostać w jednym miejscu na KRK i ze względu na tak mało czasu zwiedzić porządnie wyspę KRK plus ewentualnie popłynąć na wycieczkę na Cres lub Rab, jakiś Fish Picnic czy coś w tym stylu.

Tu sobie odpowiedziałeś - tak lepiej zostać :)

Arias napisał(a):Pomyślałem również o wycieczce na Słowenię zwiedzić słynną jaskinię.

Pamiętaj, że masz 7 dni urlopu a teleporty póki co nie istnieją - chyba, że to w drodze powrotnej.

Arias napisał(a):Czy woda w okolicach KRK jest równie fantastyczna jak w Dalmacji Środkowej? Chodzi mi o temperaturę, przejrzystość, świat podwodny?

Tak :)
Użytkownik usunięty
Re: KRK, Cres+Losinj, Rab...w 7 dni. Warto?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.02.2016 18:20

Arias napisał(a):

2-3 dni na KRK - Stara Baska lub Baska. Najlepiej chyba byłoby nocować na campingu w okolicach Starej Baski. Podobają mi się zdjęcia z tamtych okolic. Cisza, spokój, koniec świata. Do Baski możemy pojechać na obiad ale plażowanie raczej w Starej Basce.

2-3 dni - Cres i Losinj. Kilka relacji przeczytałem i te wsypy wpadły mi w oko. Mało ludzi, piękne widoki. Spokój. Dzikość.

2-3 dni - Rab. Tu właśnie nie wiem czy sobie nie odpuścić. Czy nie poświęcić więcej czasu na Cres, a Rab innym razem. Z drugiej strony byśmy zrobili taką ciekawą trasę - wjeżdżamy na wyspy przez most na KRK, a wracamy na ląd promem z wyspy Rab. Ale nie wiem czy to nie za mało czasu.

Jeśli zostanie czasu to w drodze powrotnej Plitwice.

Pomyślałem również o wycieczce na Słowenię zwiedzić słynną jaskinię.



Tak jak doradzono powyżej: najlepiej nastawić się na tydzień na wyspie Krk :!:

To jest zbyt ambitny plan w wersji pierwotnej 8)

Stara Baśka to był koniec świata 50 lat temu, teraz jest tam wzdłuż drogi dojazdowej sznur samochodów, pełno ludzi, a plaże są lepsze w Baśce

Mój typ to wycieczka statkiem z Krk na Cres lub z Krk na Sveti Grgur i Goli Otok oraz Rab :roll:
Tam, gdzie nie dojadą ludzie autami i motorami, tam są poszukiwane przez ciebie magiczne plaże pod koniec czerwca :!: :D
Inaczej zapomnij 8)
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 28.02.2016 18:49

Dzięki za opinie. Chyba faktycznie trochę zbyt ambitny ten mój pierwotny plan. Nie ma co szaleć i się spieszyć.

Co do KRK, to macie jakieś polecane kempingi? Trochę tematów przeczytałem ale większość sprzed kilku lat.
Co według Was warto zobaczyć na KRK? Główne miasta (Baska, KRK, Punat, Vrbnik), coś prócz nich? Może jakaś trasa po górach?
No i mam pytanie czy trochę jeżdżąc po wyspie jest szansa znaleźć jakieś mniej zatłoczone plaże, zatoczki. W której części wyspy jest mniej ludzi?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.02.2016 19:01

W czerwcu na Krk nie będzie jeszcze tłoków na plażach (może tylko w Baška)
Co do kempingów - jest kilka, wybierz jaki Ci najlepiej pasuje wg ceny i położenia.

http://pl.camping.info/chorwacja/kvarner/krk/kempingi

Wyspa nie jest duża - można na miejscu sprawdzić kempingi jakie najlepiej odpowiadają. :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.02.2016 19:11

Podpinam się do tematu :) Też na ten rok planowałam tydzień na wyspie Krk i kemping Skrila :) mamy kajaczek i wydaje mi się że to dobre miejsce wypadowe do okolicznych zatoczek.
W tak krótkim czasie moim zdaniem lepiej osiąść w jednym miejscu i skupić się na plażowaniu oraz zwiedzaniu okolicy. Skakanie co 2 dni gdzie indziej, pakowanie i rozkładanie obozowiska niepotrzebnie zabiera cenny czas.
Ciekawi mnie jak obłożenie na Skrlli... czy w lipcu da rade wbić się na niego bez rezerwacji?
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 28.02.2016 19:21

gusia-s napisał(a):Podpinam się do tematu :) Też na ten rok planowałam tydzień na wyspie Krk i kemping Skrila :) mamy kajaczek i wydaje mi się że to dobre miejsce wypadowe do okolicznych zatoczek.
W tak krótkim czasie moim zdaniem lepiej osiąść w jednym miejscu i skupić się na plażowaniu oraz zwiedzaniu okolicy. Skakanie co 2 dni gdzie indziej, pakowanie i rozkładanie obozowiska niepotrzebnie zabiera cenny czas.
Ciekawi mnie jak obłożenie na Skrlli... czy w lipcu da rade wbić się na niego bez rezerwacji?


Możesz spróbować bez rezerwacji, ale czy sie uda???? pieron wie :)
Zwłaszcza, że Wy z przyczepą :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.02.2016 19:41

Arias napisał(a):Dzięki za opinie. Chyba faktycznie trochę zbyt ambitny ten mój pierwotny plan. Nie ma co szaleć i się spieszyć.

Co do KRK, to macie jakieś polecane kempingi? Trochę tematów przeczytałem ale większość sprzed kilku lat.
Co według Was warto zobaczyć na KRK? Główne miasta (Baska, KRK, Punat, Vrbnik), coś prócz nich? Może jakaś trasa po górach?
No i mam pytanie czy trochę jeżdżąc po wyspie jest szansa znaleźć jakieś mniej zatłoczone plaże, zatoczki. W której części wyspy jest mniej ludzi?


W Punacie jest duży kemping PILA, ale ja tam nie nocowałem. Popytać się nie zaszkodzi 8)
Nie wyglądał źle, a to centrum wyspy :D
Co zobaczyć :?:
Polecam ściągę:
alpy-i-jadran-2015-poludniowy-tyrol-i-krk-t49581-60.html
Na forum jest sporo innych relacji, generalnie trudno się nudzić 8)

Ja nie wiem, co to znaczy "mniej zatłoczone" według ciebie :roll:
Bez ludzi albo z 1 człowiekiem :?:
Jak pojdziecie na piechotę z godzinę od danej miejscowości, to takie plaże znajdziecie.
Ale koniec czerwca to już okres, kiedy mogą być upały i drałowanie w słońcu w upale nie każdy lubi :roll:

Ja już pisałem: zamiast wydawać kasę na promy na Cres czy Rab, to kupcie wycieczki statkiem, w linku są namiary do bardzo rzetelnego biura, szef biura zna takie miejsca w okolicach wyspy Krk, gdzie autami się nie dojechać i tam jest bardzo ładnie, i spokojnie nawet w głębokim sezonie :!:
Miłej lektury :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.02.2016 20:41

Bea.ta napisał(a):
gusia-s napisał(a):Podpinam się do tematu :) Też na ten rok planowałam tydzień na wyspie Krk i kemping Skrila :) mamy kajaczek i wydaje mi się że to dobre miejsce wypadowe do okolicznych zatoczek.
W tak krótkim czasie moim zdaniem lepiej osiąść w jednym miejscu i skupić się na plażowaniu oraz zwiedzaniu okolicy. Skakanie co 2 dni gdzie indziej, pakowanie i rozkładanie obozowiska niepotrzebnie zabiera cenny czas.
Ciekawi mnie jak obłożenie na Skrlli... czy w lipcu da rade wbić się na niego bez rezerwacji?


Możesz spróbować bez rezerwacji, ale czy sie uda???? pieron wie :)
Zwłaszcza, że Wy z przyczepą :)

Ale nasza budka jest malutka, nie zajmuje więcej miejsca niż średni namiot :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 28.02.2016 21:23

gusia-s napisał(a):Ale nasza budka jest malutka, nie zajmuje więcej miejsca niż średni namiot :)

Ale na namiotowe parcelki nie wjedziesz :)

Są tam miejsca takie jakby do zagospodarowania - bo widziałam jak ludzie szukali, próbowali się zmieścić albo zmieniali parcele bo no .... drzewo rosło na jednej o troszkę przeszkadzało :) :) :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.02.2016 23:37

No fakt... o tym zapomniałam że nie wszędzie da się wjechać yyyyyyy :|
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.02.2016 23:54

gusia-s napisał(a):No fakt... o tym zapomniałam że nie wszędzie da się wjechać yyyyyyy :|

Chyba nie jest tak źle na Škrila jeśli chodzi o przyczepy :wink:

Nie korzystałaś z linku :?: >>> http://www.camping-adriatic.com/mobileh ... =367&typ=1

Ale kamping mały i z tego co widzę - patelnia.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.02.2016 00:03

Juz patrzyłam... patelnia mnie nie zraża bo mamy przedsionek ale na drzewka bym się nie obraziła gdyby były :)
Przyznam że dogłębnie nie zapoznałam się jeszcze z tematem ale zacznę w najbliższym czasie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.02.2016 00:07

Z tego co widzę - drzewek mało i jakieś małe , chyba że zdjęcia na stronie kempingu "stare" i drzewka urosły :wink:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 29.02.2016 10:04

Janusz Bajcer napisał(a):Z tego co widzę - drzewek mało i jakieś małe , chyba że zdjęcia na stronie kempingu "stare" i drzewka urosły :wink:

Masz rację, mało drzewek, jedyne co robią za las - to na części namiotowej. Ale daszek czy inny parasol wystarczy :)
Przecież nie jedziemy do Cro cienia szukać ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Poszukuje kempingów na Krk, Cres lub Lośinj. - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone