Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portugalia samochodem - RELACJA JUŻ JEST :)

W Portugalii znajduje się najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie. Historia Portugalii sięga starożytności. Portugalia jest jednym z najstarszych państw w Europie. Jej granice nie zmieniły się od pierwszej połowy XII wieku Każdego roku Portugalię odwiedza ponad 10 milionów turystów. W Porto znajduje się jedna z najpiękniejszych księgarni świata - jest to Księgarnia Lello (Livraria Lello & Irmano).
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 10.07.2012 08:29

I jak przygotowania? Znalazłem ciekawa stronę z opisem z 16 dniowego pobytu w Portugalii. Może się przydać.

http://www.tomxx.net/?rel=portugalia
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 11.07.2012 07:58

Dzięki, przyda się :)

Przygotowania w zasadzie zakończone, pozostaje czekać :)
A planem mogę się podzielić, bo już opracowany. Dość precyzyjnie.
Największy kłopot sprawiła mi Formuła 1, o której marzyłem od dziecka, a marzenia swoje wreszcie zrealizowałem kupując bilet w promocyjnej cenie już w październiku. Jak to zwykle bywa, wszystko się zagmatwało, bo potem miałem cholerny problem pogodzić termin F1 z terminem urlopu pozostałych członków rodziny - żona nauczycielka, do połowy lipca zatrudniona jeszcze w szkole w ramach opracowywania planu godzin, z kolei córka miała już wykupiony obóz siatkarski od połowy sierpnia. Tak więc termin wakacji cholernie kolidował z moją formułą... Wybrnąłem z tego godząc jedno z drugim.
Na Hungaroring jedziemy z ekipą znajomych ich samochodem, natomiast rodzinka dojeżdża po mnie w niedzielę, po wyścigach i po raz pierwszy na wakacje wyjeżdżamy nie z Polski, ale z węgierskiego kraju :)
A plan zakłada taką trasę:


1) 26 lipca (czwartek) wyjazd z Tarnowa, godzina 8.00. Kierunek: Hungaroring
- spanie od czwartku do niedzieli na campingu, na torze.

2) 29 lipca (niedziela), ok. godziny 17.00 wyjazd z Hungaroringu, kierunek: Gradisca d'Isonzo (Włochy), 610 km, dojazd ok. godz. 22, spanie.

3) 30 lipca (poniedziałek), wyjazd rano i dojazd do Arles (Francja), 930 km, 8 godzin jazdy.

4) 31 lipca (wtorek), wyjazd rano, kierunek Barcelona, ale trasa nieco urozmaicona, bo chcemy przeciąć Pireneje i jechać przez Andorrę - 590 km, 7 godzin.
Przyjazd do Barcelony około godziny 17.00 i tutaj śpimy dwie noce, mając w planach eksternistyczne zwiedzanie stolicy Katalonii. Priorytetowe cele to Sagrada Familia, Park Guell, Casa Batilo, Casa Mila no i oczywiście stadion Camp Nou :)
Mamy na to wtorkowe popołudnie, całą środę i cały czwartek, więc dwa i pół dnia, gdyż ostatni etap trasy zaczynamy w Barcelonie w czwartek wieczorem.

5) 2 sierpnia (czwartek), wyjazd wieczorem z Barcelony, kierunek: Burgau, Portugalia, 1300 km, 14 godzin, jazda w nocy, zmianowa. Dojazd do Burgau w piątek nad ranem.

Na Portugalię mamy 8 dni (7 nocy) na miejscu.
Plany: w połowie odpoczynek, w połowie aktywne. Na pewno Lizbona, na pewno jedna dłuższa wycieczka - może Gibraltar, zobaczymy.
Powrót spontaniczny, bez planowania, relacja na pewno będzie :)

Trasa i punkty tranzytowe tutaj:

http://tinyurl.com/c4cc9xg
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.07.2012 08:09

Napięty masz ten czas przejazdu, zwłaszcza nie autostradami.
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 11.07.2012 09:14

Witaj.
Rezerwowaliście noclegi na trasie i w Burgau?
Nie lepiej dorzucić 2 dni więcej w Portugalii kosztem innych atrakcji po drodze?
Oczywiście czekam na info głównie z Portugalii.
Pozdrawiam.
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 11.07.2012 11:17

FUX napisał(a):Napięty masz ten czas przejazdu, zwłaszcza nie autostradami.


90% trasy to autostrady poza Andorrą i kilkoma zjazdami.
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 11.07.2012 11:19

wawerek napisał(a):Witaj.
Rezerwowaliście noclegi na trasie i w Burgau?
Nie lepiej dorzucić 2 dni więcej w Portugalii kosztem innych atrakcji po drodze?
Oczywiście czekam na info głównie z Portugalii.
Pozdrawiam.


Barcelona to pozycja obowiązkowa, a pozostałe odcinki wcale nie są długie, jeśli mamy cały czas autostrady.
Tak, wszystkie noclegi zarezerwowane na trasie i na miejscu. Powrotu nigdy nie rezerwuję.
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 11.07.2012 13:42

Jeśli możesz wrzuć link do noclegu w Portugalii i zdradz ile płaciłeś.
Szerokiej drogi i czekamy na relację po powrocie;)
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 11.07.2012 15:05

bartkrk
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartkrk » 23.07.2012 15:38

W zeszłym roku zrobiłem podobną trase, tylko bez portugalii. We włoszech byliśmy za to 4 dni. Autostrady drogie jak cholera są we Włoszech i we Francji, chwilami drugie tyle co na paliwo. Zwiedziliśmy po drodze kilka ciekawych miejsc(Wenecja, jezioro Garda, Piza, Florencja, Monaco, Barcelona). Ceny noclegów na trasie można ograniczyć(hotel Formula 1) głównie Francja(cena za pokój 30EUR). Okolice Alicante 7 dni/nocy. Powrót przez Lyon zachaczyliśmy jeszcze o Szwajcarię i na Niemcy przez Bawarię. Dacie radę w 4 dni. Pozdr
liwia
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwia » 24.07.2012 22:44

dacie rade spoko, tylko będzie bardzo bardzo męczące. Ja z moim mężem wymyśliliśmy swego czasu taką trasę Rzeszów-Praga- Paryż- Bordeaux- San Sebastian-Valladolid- Portugalia- Gibraltar-Malaga całe wybrzeże Hiszpani po Barcelonę- wybrzeze Francji Cannes itp i na dobicie Wenecja powiem wam z perspektywy czasu Masakra :D :D
liwia
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwia » 24.07.2012 22:46

chciałam jeszcz dodać ze bez autostrad oprócz darmowych w Niemczech, nawet nie wiem czy nadal są za darmo :D
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010
Re: Portugalia samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 10.08.2012 12:38

Czekamy na info po powrocie z Portugalii:)
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Portugalia samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 15.08.2012 20:12

Będzie relacja, tylko muszę się ogarnąć po powrocie (wczoraj) i zrzucić fotki :)
W dużym skrócie plan wykonany tak jak zakładałem, niestety bez Gibraltaru i Afryki, bo noclegi mieliśmy jednak za daleko jak na taką wycieczkę (ponad 400 km w 1 stronę).
Za kilka dni relacja.
MagMia
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Portugalia samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) MagMia » 18.08.2012 16:42

W dobrtm momencie trafiłam na Twoją relację -czekam na wrażenia :)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: Portugalia samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 19.08.2012 20:49

MagMia napisał(a):W dobrtm momencie trafiłam na Twoją relację -czekam na wrażenia :)


to nieuczciwe!!! my musieliśmy czekać :evil: :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Portugalia - Portugal


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Portugalia samochodem - RELACJA JUŻ JEST :) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone