Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portugalia moja miłość -Lizbona,Sintra i okolice

W Portugalii znajduje się najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie. Historia Portugalii sięga starożytności. Portugalia jest jednym z najstarszych państw w Europie. Jej granice nie zmieniły się od pierwszej połowy XII wieku Każdego roku Portugalię odwiedza ponad 10 milionów turystów. W Porto znajduje się jedna z najpiękniejszych księgarni świata - jest to Księgarnia Lello (Livraria Lello & Irmano).
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008
Portugalia moja miłość -Lizbona,Sintra i okolice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 02.10.2016 20:47

W Portugalii zakochałam się od pierwszego wejrzenia :D
Piękne zielone krajobrazy,mnóstwo zabytków,szum oceanu ale przede wszystkim wspaniali ludzie i przepyszne jedzenie to Portugalia.
Rzadko wracam w te same miejsca,uważam że życie jest krótkie i trzeba zobaczyć tyle miejsc na ile to będzie możliwe.
Jedynym przypadkiem mojego powrotu była Chorwacja ,a teraz będzie także Portugalia bo bilety na marzec już kupione :oczko_usmiech:
Ta relacja będzie dla mnie miłym wspomnieniem do którego chętnie wracam 8)
Krótka zajawka:

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.10.2016 21:10

Mnie jakoś na razie Portugalia nie ciągnie, ale z chęcią popatrzę.

Może pokusisz się o większe zdjęcia?
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 02.10.2016 21:23

Dziękuję za odwiedziny :)
Na pewno się pokuszę o większe zdjęcia ,dzięki za radę :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.10.2016 22:42

Będę oglądał...
Prosimy o większe obrazy :!:

Pozdrawiam
Krzysiek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.10.2016 22:58

Będę lukał czy są większe zdjęcia ... :wink: :idea:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8661
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 02.10.2016 23:30

piekara114 napisał(a):Mnie jakoś na razie Portugalia nie ciągnie

A mnie ciągnie przeogromnie :hut: .

Będę zaglądać tu z przyjemnością :D .
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 03.10.2016 08:56

marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a):Mnie jakoś na razie Portugalia nie ciągnie

A mnie ciągnie przeogromnie :hut: .

Będę zaglądać tu z przyjemnością :D .


Mnie również, szczególnie Lizbona, więc z przyjemnością będę śledzić relację :)

Pozdrawiam
Joanna :)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 03.10.2016 19:43

Pewnie nie pojadę :roll:
ale popatrzeć warto 8) :wink:
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 03.10.2016 22:42

Bardzo dziękuję za zainteresowanie :D Zaczynamy 8)

Zeszłoroczne wakacje spędziliśmy na objazdówce :Chorwacja,Czarnogóra,Albania i Bośnia. Mnóstwo przejechanych kilometrów,kilkanaście godzin korków,przejazd przełęczą Llogara w burzy,wspaniałe widoki i piękne wspomnienia tak można podsumować ten wyjazd.Tak więc w tym roku marzyliśmy o tym, żeby nasze podróże samochodem ograniczały się do 200 kilometrów :wink: Portugalia zawsze była marzeniem męża więc wybór był prosty.Pozostał wybór który region.Nastawiamy się na wypoczynek i zwiedzanie, tak więc Lizbona i okolice :D Plan jest taki 3 dni Lizbona i 12 dni Sintra 8)

07.07.2016 godz.16.15 lądujemy w Lizbonie

Obrazek

Noclegi mamy w dzielnicy Alfama,taksówkarz który nas wiezie z lotniska tłumaczy swój brak głosu ostrym kibicowaniem.No tak,w końcu dziś półfinał Mistrzostw Europy :D Zaraz po rozpakowaniu wybieramy się na Plac Comercio zobaczyć jak kibicują portugalczycy :wink:

Obrazek

Obrazek

Po krótkim kibicowaniu i małym piwku ,dalszy ciąg spaceru
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Już trochę zmęczeni wracamy do naszej dzielnicy.

Obrazek

Jeszcze lampka Sangrii na dobranoc i kończy się nasz pierwszy dzień.
Trzeba się wyspać, jutro jesteśmy umówieni z Krzysztofem ,polskim przewodnikiem po Lizbonie . :)
Czeka nas intensywny dzień :papa:
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 04.10.2016 09:13

Czy lecieliście z Pyrzowic?
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 04.10.2016 10:42

Lecieliśmy z Modlina ,ale od marca rusza Wrocław :D
Dla nas bliżej :wink:
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 04.10.2016 20:17

Lizbona drugiego dnia wita nas słońcem i dźwiękami budzącego się miasta.
Okazuje się że apartament wynajęty przez booking był strzałem w dziesiątkę .Lokalizacja najlepsza z możliwych.Wszędzie blisko, do większości ciekawych miejsc można dojść pieszo.Aby posłuchać Fado wystarczy usiąść na balkonie i słuchać :D Blisko do licznych knajpek i restauracji.Same plusy,szczerze polecam Alfame.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak jak już pisałam jesteśmy umówieni z polskim przewodnikiem po Lizbonie.Z perspektywy czasu patrząc, było to najlepsze rozwiązanie z możliwych.Krzyśka znalazłam przez internet,prowadzi stronkę dotyczącą Lizbony i Portugalii.Tak więc ruszamy :D

Obrazek
Katedra Se

Obrazek
Plac Comercio

Obrazek



Obrazek

Nie może zabraknąć portugalskich słodyczy :wink:

Obrazek

Dochodzimy do Placu Rossio

Obrazek

Kupujemy za 6 euro kartę,, Lisboa Card" która pozwoli się nam poruszać po Lizbonie metrem,tramwajem i windą.Jedziemy tramwajem do Belem.Słynne ,,pastel de belem " już na nas czekają :lol:

Obrazek
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 04.10.2016 21:11

Zasiadam, bo Portugalia od jakiegoś czasu siedzi mi w głowie :) Może w końcu się skuszę...:)
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 04.10.2016 21:47

Warto się skusić ,ja już przepadłam, chociaż uważam że morze najpiękniejsze w Chorwacji :oczko_usmiech:
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 04.10.2016 22:33

,,Babeczki z Belem" były punktem obowiązkowym naszego programu .A co to Pasteis de Belem?Wymyślili je mnisi z klasztoru Hieronimitów w Lizbonie. Wymyślili, bo kiedy ogromne ilości białek z kurzych jaj szły na krochmalenie ich habitów, powstawały równie ogromne nadwyżki żółtek, które trzeba było zagospodarować. Trzeba przyznać, że wymyślili nieźle (tacy mnisi to lubią sobie dogadzać), bo nie tylko wyszło z tego coś pysznego, ale też było dla mnichów źródłem dochodu. W 1834 klasztor został zamknięty, a recepturę sprzedano rodzinie, której potomkowie do dzisiaj prowadzą cukiernię Pasteis de Belem w Lizbonie i do dziś udaje im się utrzymać sekretną recepturę w gronie 3 wtajemniczonych osób. Reasumując, pasteis de Belem, to te, które pochodzą z tej jednej jedynej cukierni w Lizbonie, do której kolejki nigdy się nie kończą. Kiedy jednak zobaczyłam dwu kilometrową kolejkę i znając ,,zamiłowanie''mojego męża do stania w sznureczku za tłumem ludzi ,pomyślałam że mamy to z głowy :( Ale od czego mamy naszego Krzyśka :D Jego słowa ,,nie martwcie się i chodźcie za mną " były jak miód na moje serce (i żołądek :wink: )Przeciskamy się przez tłum i wchodzimy do jednej ,drugiej,trzeciej i czwartej sali (gdzie się to wszystko pomieściło do dziś nie wiem 8O )i są wolne stoliki !!! :D
Nasze pierwsze Pasteis de Belem jedyne i niepowtarzalne -pyycha :mrgreen:

Obrazek

Patrząc na minę męża przypomina mi się przebój ,,Gdy widze słodycze to kwicze "(ja też :wink: ) :oczko_usmiech:

Obrazek
Następna strona

Powrót do Portugalia - Portugal


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Portugalia moja miłość -Lizbona,Sintra i okolice
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone