Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portugalia moja miłość -Lizbona,Sintra i okolice

W Portugalii znajduje się najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie. Historia Portugalii sięga starożytności. Portugalia jest jednym z najstarszych państw w Europie. Jej granice nie zmieniły się od pierwszej połowy XII wieku Każdego roku Portugalię odwiedza ponad 10 milionów turystów. W Porto znajduje się jedna z najpiękniejszych księgarni świata - jest to Księgarnia Lello (Livraria Lello & Irmano).
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 19.03.2017 23:00

kmichal napisał(a):
Janisia napisał(a):Kocham wakacje


... podejrzewam, że jest nas więcej ... 8) ...
Pozdrawiam.

Na pewno ,tyle pięknych relacji to chyba z tej miłości :wink:

Magdalena S. napisał(a):Widzę, że Portugalia jest po prostu zjawiskowa. Piękne zdjęcia. Oglądam z przyjemnością.
W poniedziałek pierwszy raz ruszamy do Lizbony. A ja już czuję się w niej zakochana :D


Bardzo dziękuję za odwiedziny :D
Zakochasz się bez pamięci ,zobaczysz :D Chyba nigdy jeszcze nie cieszyłam się tak bardzo z powrotu ,jeszcze 8 dni :oczko_usmiech:
Napisz po powrocie ,jak wrażenia :wink:

Sintra jest piękna ale jej okolice równie wspaniałe :)

Dziś wybieramy się do Cascais

Miasteczko oddalone od Sintry około 20 minut drogi i tylko 30 minut od Lizbony.
Do Cascais z Lizbony można dojechać pociągiem, ze stacji Cais do Sodre pociąg jedzie koło 20-30 minut i jeden przejazd kosztuje 2,15 euro (można pojechać na karcie miejskiej z Lizbony )
Cascais jest podobno najbogatszym miastem Portugalii, ale to nie jest typ Monaco czy ociekającego luksusami Saint Tropez. To super przyjemna i urocza miejscowość o niespotykanym tropikalnym klimacie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Można spotkać także polskie akcenty :wink:

Obrazek

Obrazek

Piękne okolice latarni Santa Luiza i parku Marechal Carmona

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najpiękniejszy Park w jakim byłam. Piękny plac zabaw ( wolno biegające różne gatunki kur i ptaków, z piękną salą zabaw, z placem dla maluszków i starszych dzieci, wielkim placem z przystrzyżoną trawą) jest tropikalna roślinność, jest kawiarnia, jest oczko wodne, są piękne budynki ozdobione portugalskimi płytkami, są pawie, jest magicznie. Koniecznie trzeba tam wpaść!

Bliskość kilku pięknych plaż, pokazuje że Cascais to miejsce idealne do wypoczynku :)

Obrazek

Obrazek

Najlepszym pomysłem na zwiedzanie miasta i okolic jest wynajęcie rowerów: są za darmo obok dworca kolejowego, a jeśli ten punkt nie jest otwarty, to w mieście jest kilka innych wypożyczalni w rozsądnej cenie. Z Cascais jest niedaleko do Boca do Inferno, ciekawej formacji skalnej która, podobno, jest bramą piekieł.
Warto wybrać to miejsce na jednodniową wycieczkę z Lizbony, ale przede wszystkim warto tu pobyć.

Obrazek

My na dziś kończymy zwiedzanie :papa:
Mam jednak nadzieję że będąc znów w Porugalii ,wrócimy do Cascais :oczko_usmiech:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 20.03.2017 09:05

Janisia napisał(a):parku Marechal Carmona


... park - coś dla mnie ... :wink: ... pięknie - czuję ten klimacik ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.03.2017 17:54

Przez Cascais tylko przejeżdżaliśmy, natomiast w Boca do Inferno owszem, bylismy :)

:papa:
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 20.03.2017 18:00

tony montana
kmichal
Dziękuję bardzo za wizytę panowie ,widzę że na Was zawsze można liczyć :wink:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na ciąg dalszy :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.03.2017 19:20

Ta plaża super. A masz zdjęcie latarni morskiej, bo wygląda mi na interesującą...
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 21.03.2017 20:34

piekara114 napisał(a):Ta plaża super. A masz zdjęcie latarni morskiej, bo wygląda mi na interesującą...

Niestety nie mam bliższych zdjęć :(
Polecam Ci jednak blog ,,Duże podróże"tam można znaleźć piękne zdjęcia latarni i całego Cascais :D
altezza
Croentuzjasta
Posty: 233
Dołączył(a): 21.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) altezza » 23.03.2017 00:33

Komentarz moderacji:
Treść posta zablokowana ze względu na problemy z prawami autorskimi do zdjęć użytkownika altezza.
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 23.03.2017 21:19

Za drugim razem Lizbona jest jeszcze fajniejsza bo juz znasz topografie miasta, jeszcze ze dwa razy i zaczne sie tam czuc jak lokals :lol: (napisała altezza)



Właśnie na to liczę :D
A jak tam Lizbona wiosną ,pogoda ,temperatura ?
altezza
Croentuzjasta
Posty: 233
Dołączył(a): 21.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) altezza » 23.03.2017 23:11

Komentarz moderacji:
Treść posta zablokowana ze względu na problemy z prawami autorskimi do zdjęć użytkownika altezza.
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 24.03.2017 21:33

I wjedzcie sobie na szczyt Arco da Rua Augusta (€2,5/os), fajne widoki na miasto i Praca Do Comercio.
Juz Ci zazdroszcze :)


Chyba sama sobie zazdroszczę ,że za moment znów będę w tym wspaniałym mieście :lol:
Dzięki za wskazówkę ,bo szczerze mówiąc nawet nie wiedziałam że jest tam punkt widokowy :wink:
Do zobaczenia wkrótce :papa:
altezza
Croentuzjasta
Posty: 233
Dołączył(a): 21.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) altezza » 25.03.2017 03:45

Komentarz moderacji:
Treść posta zablokowana ze względu na problemy z prawami autorskimi do zdjęć użytkownika altezza.
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 23.11.2017 13:18

Janisia cudna relacja, bardzo mi się podoba, trochę późno trafiłam, ale lepiej ...... :D
pozdrawiam
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.08.2019 22:46

Przeczytałam. :)
Szkoda, że z relacji zniknęły zdjęcia. :( Ale sam tekst jest też inspirujący. :wink:
Relacja urwała się tuż przed kolejnym wyjazdem do Portugalii - ciekawi mnie bardzo, co było dalej...
Dawno Cię nie było na forum - może jednak kiedyś tu zajrzysz...
Pozdrawiam! :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Portugalia - Portugal


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Portugalia moja miłość -Lizbona,Sintra i okolice - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone