Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portrety

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 03.11.2006 16:59

no to i ja się dołącze ....co prawda jako totalny amator

Obrazek



no to jest powiększone 8)
Ostatnio edytowano 05.11.2006 10:07 przez VOID, łącznie edytowano 2 razy
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 03.11.2006 17:11

Petris... nie zniechęcaj się. Widziałaś co zrobiłem swoim cyfrowym kompaktem :?: Od razu opisałem jak to zrobiłem. Syn za plecami miał ścianę :D. Zdjęcie było zrobione w domu nie w żadnym studio najbardziej amatorskim aparatem jaki można sobie wymarzyć. Jakościowo dużo poniżej obecnej średniej.
Owszem, dobrze jest mieć cyfrową lustrzankę z kilkoma obiektywami, zewnętrzną lampą błyskową, oraz dodatkowym oświetleniem (prawie studyjnym) - można kombinować do bólu i nie ponosić przy tym praktycznie żadnych kosztów. Ja o tym marzę, ale mnie też na to nie stać jak już pisałem więc zadowalam się tym co mam.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 03.11.2006 17:26

arekwroc napisał(a):Jeśli nie posiadasz dyfuzora na lampę, załóż pończochę bedzie podobny efekt.W ten sposób uzyskasz delikatne,rozproszone światło.Staram się nigdy nie walić lampą na wprost, najlepszy efekt uzyskasz kierując pod kątem 45st.( w tym momencie sila błysku spadnie więc najlepiej zwiększyć korektę na plus)....


I własnie tu był ból, bo nie było do tego aparatu lampy zewnętrznej :(. Do dyspozycji było tylko takie oświetlenie z delikatnej żarówki lampki nocnej. Na analogu to może taka nauka trochę potrwać a i koszty będą niesamowite... a z tą pończochą to masz rację ale mozna założyć kawałek zwykłej białej kartki papieru przyklejonej taśmą przezroczystą ;). Muszę koniecznie spróbować ;).
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 03.11.2006 17:29

No właśnie,ja tez zadawalam się tym co mam,lecz patrzac na innych zdjęcia,az serce mnie boli ,ze mam tak mierne.Ale zgadzam się z Toba,trzeba nie załamywac sie, tylko dajej probowac.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 03.11.2006 17:38

Dla mnie przedstawienie człowieka na fotografii to coś najpiękniejszego w tej dziedzinie co może być. Terminowanie zaczynałem pod okiem Taty. To on był moim pierwszym nauczycielem mimo, że sam był samoukiem. Potem zacząłem czytać książki o fotografii portretowej. Napewno mam jeszcze duże braki i dużo jeszcze nauki przede mną, ale to jest moje hobby, które tylko uzupełnia życie więc ta nauka twa już bardzo długo. Niektórzy może mają więcej talentu, może więcej czasu mogą poświęcić swojemu hobby. Dzieciak w szkole średniej nie będzie miał tyle kasy żeby kupić sobie odrazu Bóg jeden wie jaki sprzęt więc będzie robił na zwykłym analogu, do którego trzeba kupować filmy i mieć jeszcze pieniądze na wywoływanie ich. Potem zaczyna się praca i brak czasu. Tak to już w tym życiu jest. ;)
Ostatnio edytowano 17.11.2006 17:29 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 03.11.2006 17:43

VOID napisał(a):...Kurcze coś małe...


No Karol powiększaj powiększaj :oczko_usmiech:
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 03.11.2006 22:14

no to pokarze i ja efekty moich prob :) do waszych mi daleko, ale bawie sie fotografia dopiero od kilku miesiecy.... wczesniej bylo tylko "pstrykanie"
Obrazek
Obrazek
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 03.11.2006 22:32

Aga2 gdzieś się podziewała od tak dawna :lol:
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 03.11.2006 22:35

czasami tak sie jakos uklada, ze nie ma kiedy zajrzec do netu :(
ale nadrabiam zaleglosci :)
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 03.11.2006 22:56

Piękne tło, to jest to czym różni sie portret od innych fotek, to ma swoją nazwę, nie wiem jak sie to pisze. Brawo !
GO jest super !
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 03.11.2006 23:31

Pamiętajcie że nie aparat robi zdjęcia tylko ten kto za nim stoi :D
Ktoś mądry kiedyś powiedział że pierwsze 10 tysięcy zdjęć to najgorsze zdjęcia jakie zrobiłeś................
Coś w tym jest :wink:
Trening czyni mistrza

Jurek rozmycie tła to bokeh
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 04.11.2006 08:34

arekwroc Jurek rozmycie tła to bokeh

Oto mi chodziło. Wiedziałem jak brzmi, gorzej z pisownią.

Dzięki
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 04.11.2006 09:23

Przykład kadru z uciętym czołem, bardzo popularny w fotografii portretowej

Obrazek
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 04.11.2006 11:02

arekwroc napisał(a):...Ktoś mądry kiedyś powiedział że pierwsze 10 tysięcy zdjęć to najgorsze zdjęcia jakie zrobiłeś................


Ożesz... 8O 10 tysięcy zdjęć to ja przez całe życie nie zrobię :cry: No... chyba, że będzie mnie stać na cyfrową lustrzankę ;) a pewno kiedyś będzie. Zobaczymy... narazie robię wszystkie na papierze a D200 miałem okazyjnie ;)
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 04.11.2006 11:17

Hehehe według moich obliczeń już mam to za sobą :wink:

Leszek nie chcesz kupić Nikona D70s z obiektywem 18-70?
Cena atrakcyjna,aparat bardzo zadbany.......
Producent podaje że żywotnośc migawki wynosi około 70 tyś , ten zrobił jakieś 6 tys.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Portrety - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone