Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portrety

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 31.10.2006 12:03

Wkleję tu swoje 3 grosze ale tylko dlatego zeby to nie był wasz dialog. :)Jestem kompletna amatorka posiadaczką aparatu cyfrowego od jakiegoś roku. Najczęściej fotografuje moją córkę z lepszym lub gorszym skutkiem. Proszę się teraz nademną nie pastwić. :D Nie mam pojęcia o ogniskowej i ustawieniu światła. To zdjęcie mnie sie ogromnie podoba, ma swój urok i tyle :D

Obrazek
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 31.10.2006 12:10

Zdjecie ładne, córeczka ma spory potencjał który musisz wykorzystać.
Jak dla mnie do pełni szczęscia w tym zdjęciu brakuje tylko jednolitego tła..... :D
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 31.10.2006 12:22

To może ja...

Obrazek

PozdraV
J.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 31.10.2006 12:43

Obrazek

pozdr
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 31.10.2006 12:49

arekwroc napisał(a):Zdjecie ładne, córeczka ma spory potencjał który musisz wykorzystać.
Jak dla mnie do pełni szczęscia w tym zdjęciu brakuje tylko jednolitego tła..... :D


Dzięki za łagodne potraktowanie mojej twórczości. Rzeczywiście brakuje jednolitego tła ale niekiedy sytuacja na to nie pozwala. Wiec zdjęcia wychodzą różne. Najczęściej nie pozowane - troszke za małą na to i za ruchliwa. :D

Widzę że po moim zdjęcie wkońcu sie tu ruszyło. Piękne portrety.
Pozdr
Ostatnio edytowano 31.10.2006 13:50 przez zmrol, łącznie edytowano 1 raz
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 31.10.2006 13:49

Ponieważ ,nie ma oprocz Was na FORUM fachowcow od portretu,przewaznie mamy zdjecia, z ktorych mozna by bylo zrobic portrety studyjne,lecz cos mi nie wychodzi mimo instrukcjii.


Obrazek


Obrazek
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 31.10.2006 15:49

arekwroc napisał(a):...Zapewniam, że nie zamierzam juz wstawiać kolejnych :wink:...


Arek :cry: nie rób nam tego. A swoją drogą jesteś geniuszem ;).
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 31.10.2006 15:52

zmrol napisał(a):...Nie mam pojęcia o ogniskowej i ustawieniu światła...


Zapewniam, że ten temat nie jest tylko dla tych, którzy już coś wiedza na temat portretu, ale również dla tych, którzy chcą się czegoś dowiedzieć, nauczyć od tych, którzy już coś wiedzą na ten temat (mówię tu przede wszystkim o Arku).

Ja się zaliczam do tych, którzy chcą się czegoś nauczyć ;)

Pozdraviam :hut: :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 31.10.2006 16:03

Arek nie zawsze w plenerze da się uzyskać jednolite tło. Ważne jest dla mnie to, żeby było mało istotne w sensie rozmyte, żeby nie przykuwało uwagi. Spójrz na wykadrowane "W piaskownicy". Przecież to tło nie jest jednolite, a ma swój klimat. Mnie się podobają zdjęcia, które mają jednak trochę przestrzeni. Człowiek się na nich tak nie "dusi" we własnym otoczeniu. Zbliżenia są jak najbardziej ok, ale własnie wtedy kiedy chcę pokazać oczy... oczy mogą wiele wyrazić, ale również cała postać w otoczeniu COŚ może wyrazić. Dziecko w piaskownicy, wędkarz z wędką w ręku siedzący na swoim krzesełku wędkarskim czy pani na spacerze ze swoim pieskiem. Ci wszyscy ludzie są w otoczeniu czegoś. Dziecko w otoczeniu zabawek, wędkarz w otoczeniu ... nie wiem np. szuwarów, a pani może sobie przechodzić przez zatłoczoną samochodami ulicę.

Pozdraviam. :hut: :papa:

P.S. Cieszę się, że inni również zechcieli pokazać nam zrobione przez siebie portrety.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 31.10.2006 16:33

zmrol napisał(a):...To zdjęcie mnie sie ogromnie podoba, ma swój urok i tyle :D...


Ma swój urok ... OK. A zauważyłaś taki szczegół, że twarz jest oświetlona od dołu :?: Chodzi o to, żeby pewne elementy wykorzystać świadomie ;) Na Twoim zdjęciu światło jest rozproszone ale za reflektor posłużyła oświetlona podłoga balkonu czy tarasu. Światło odbite od niej spowodowało oświetlenie twarzy z zupełnie niespodziewanego kierunku :). A gdyby było odbite od ściany budynku :?:...

Pozdraviam :papa:
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 31.10.2006 18:37

Fajnie tu się bawicie :lol: mam sporo portretów. Niestety nie są to portrety osób najbliższych :(
tylko osób trzecich. Żeby je pokazać musiałbym je poprosić o zgodę. Za dużo zachodu !
Moi najbliżsi nie lubią być portretowani ! Ale, że by nie było że nic niemam


Obrazek

Obrazek


Może być :?:
pietro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietro » 31.10.2006 23:14

he,he,he Jurek w końcu jakas gęba znajoma.... :wink: :lool:
pietro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietro » 31.10.2006 23:35

a teraz poważnie -temat super ,można sie wiele dowiedzieć i nauczyć-Wasze zdjecia są naprawdę dobre
pozdrawiam

Obrazek
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 01.11.2006 09:11

Obrazek
martita
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) martita » 01.11.2006 15:49

rich72 - jak Afrodyta z piany? :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Portrety - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone