Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poradźcie proszę jaką drogą dojechać do Albanii

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
J_aś
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 25.08.2008
Poradźcie proszę jaką drogą dojechać do Albanii

Nieprzeczytany postnapisał(a) J_aś » 23.07.2009 01:49

:?: Chciałem się wybrać do Albanii,Czarnogóry jak dojechać z Polski optymalna droga (wyjazd ze Śląska)na wybrzeże Albańskie .
1) Jaką trasą najlepiej.
2) Jakie opłaty po drodze
3) Jakieś porady tymczasowy nocleg po drodze z możliwością obejrzenia czegoś ciekawego po drodze.
4)Porad w kategori gdzie coś w drodze zjeść najlepiej sprawdzone miejsce.Nie koniecznie najdroższa wersja.
5)Która część Albańskiego wybrzeża najciekawsza myślę nie tylko o plażowaniu ale też obejrzeniu czegoś ciekawego.
6) Jak jest z noclegiem czy są prywatne kwatery jak w Croati
7) Jaką wziąść walutę i jaki ewentualnie ekwipunek był by niezbędny.
Za każdą wskazówkę lub pradę z góry dziękuję.
J_aś
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 25.08.2008
Kierunek Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) J_aś » 23.07.2009 21:25

:D Chyba wszyscy którzy coś wiedzą na temat Albanii są na wakacjach
claude
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) claude » 23.07.2009 21:53

Ja dopiero wybieram sie do Albanii za 2 tygodnie , duzo informacji znalazlem tutaj http://www.mojebalkany.com/forum/viewforum.php?f=8
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 24.07.2009 00:27

J_aś napisał(a):Chciałem się wybrać do Albanii,Czarnogóry jak dojechać z Polski optymalna droga (wyjazd ze Śląska)na wybrzeże Albańskie .
1) Jaką trasą najlepiej.

Wg mnie Cieszyn - Zilina - Prievidza - Vrable - Komarno - Szekesfehervar - Mohacs - Osijek - Sarajewo - Hum - Niksic - Podgorica i dalej do Albanii.
J_aś napisał(a):2) Jakie opłaty po drodze

W powyższym wariancie żadne.
J_aś napisał(a):3) Jakieś porady tymczasowy nocleg po drodze z możliwością obejrzenia czegoś ciekawego po drodze.

Jest kamp w Sarajewie z bungalowami, gdzieś na forum ktoś opisywał, poszukaj. W Sarajewie warto stanąć na cały dzień i połazić.
J_aś napisał(a):4)Porad w kategori gdzie coś w drodze zjeść najlepiej sprawdzone miejsce.Nie koniecznie najdroższa wersja.

Jagnięcina (janjetina) w Bośni i Hercegowinie w jednej z wielu przydrożnych knajpek.
J_aś napisał(a):5)Która część Albańskiego wybrzeża najciekawsza myślę nie tylko o plażowaniu ale też obejrzeniu czegoś ciekawego.

Poszukaj na forum w relacjach PAP-a :)
J_aś napisał(a):6) Jak jest z noclegiem czy są prywatne kwatery jak w Croati

j.w.
J_aś napisał(a):7) Jaką wziąść walutę i jaki ewentualnie ekwipunek był by niezbędny

Walutę jaką masz, chyba najlepiej euro, ekwipunek standardowy...
pzdr :)
J_aś
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 25.08.2008
Dzięki za tę częsć informacji...

Nieprzeczytany postnapisał(a) J_aś » 24.07.2009 10:19

Będę przejeżdżał trasą przez Podgoricę ale nie mam pewności co do funkcjonowania przejść granicznych bo docierają do mnie różne informacje o dziwnych wymogach , o tym że część przejść czynna jest tylko w jednną stronę itd.Mam też zupełny brak wiedzy o drogach i naclegach w samej Albanii.
J_aś
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) J_aś » 17.08.2009 11:35

:lol: Wróciłem z Albanii po blisko czterech tygodniach.Opowieści i podpowiedzi są cenne ale to trzeba obejrzeć ,jeśli ktoś ma zacięcia podróżnicze to gorąco polecam i zachęcam do zwiedzania tego kraju :roll:
zygmunt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 01.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygmunt » 17.08.2009 19:25

Będzie relacja? :)
J_aś
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 25.08.2008
Mam kolejny wyjazd...

Nieprzeczytany postnapisał(a) J_aś » 18.08.2009 21:02

Jednak jak okrzepnę spróbuję coś napisać ,jakieś zdjęcia itp. :D
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 22.08.2009 11:33

witam
Myśmy wczoraj wrócili z wakacji: Grecja (5 dni) - Albania (7 dni) - Czarnogóra (7 dni)).
Wrażeń sporo. W najbliższym czasie spróbuję trochę opisać.
Co do tematu, czyli dojazdu do Albanii:
jeśli ktoś wybiera się do pólnocnej Albanii, to chyba najlepszą drogą jest wyżej opiasna droga przez Podgoricę. Jeśli zaś ktoś wybiera się (tak jak my) do południowej częśi tego kraju to warto rozważyć drogę przez Macedonię - Saloniki - Ionaninę. Jest "co nieco" dłuższa, ale jedzie się rewelacyjnie, prawie cały czas autostradą. Tylko ostatenie kilkadziesiąt km w Serbii południowej (okolice Vrenije) nie ma jeszcze zrobionej autostrady. A nowy odcinek autostrady (ok. 200 km) w Grecji pomiędzy Salonikami a Ionaniną jest warty przejechania. Rewelacyjna nawierzchnia! Przepiękna okolica itp. I na razie bezpałatnie. Piszę "na razie", bo widziałem bramki, ale puste.. może za jakiś czas będzie płatne. Ale w Grecji nie spotkałem drożej bramki niż 2 euro, więc podejżewam, że i ten odcinek nie będzie zbyt drogi.
Drogi w Albanii południowej są bardzo porządne, o wiele lepsze niż polskie. Nawieszchnia na nowych odcinkach jest gładka jak pupcia niemowlaka (zaznaczyć warto, że upał tam na prawdę bywa wielki.. ).
Aha, w Serbii za autostrady wyszło nam 16 euro (płaciłem w dinarach), a w zeszłym - ponad 20 euro.. nie wiem, czy potaniało, czy dlatego, że w zeszłym roku płaciliśmy w euro.
W Macedonii - bez zmian. Jak dasz 5 euro, to póki nie upomnisz się, to ci nei wydadzą reszty, a gdy na innym odcinku, gdzie pisało, że cena 2 euro daliśmy 1 euro (bo mieliśmy całą stówę i 1 euro), to babak machnęłą ręką i z uśmiechem pokazała nam byśmy jechali.. zadowoliła się 1 eurosem.
W Serbii "dupnęli" nas panowie z radarami. Mieliśmy o 17 km przekroczoną szybkość. Stanęło na 20 eurosaach (najpierw miało być 60 euro mandatu). Trochę spanikowaliśmy (bo to był nasz pierszy "radar" za ostatnie 7 lat wojaży).. i potem, analizując wydarzenie, doszliśmy do wniosku, że panowie "łyknęli" by również i 10 euro. Ale , cholerka, nie miałem drobniej niż 20, a prosić o resztę jakoś nie ośmieliłem się...
ech.. zdarza się

pozdro
mmllmm
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mmllmm » 17.12.2014 00:00

Poniżej jest link z trzema propozycjami trasy do Albanii. W kilometrach bardzo podobnie.
Pytanie przez jakie kraje wybrać?
Niestety nie mogę dodać linku:(
Generalnie jest opcja wybrzeżem Chorwacji lub przez Serbie. Która opcja jest bardziej wygodna?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 15.01.2015 16:13

dlaczego nie możesz dodać linku?
skopiuj go i wklej po prostu...:)
skąd jedziesz i gdzie chcesz w Albanii dojechać?
chcesz zwiedzać coś po drodze? nocleg tranzytowy cię interesuje?
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 15.01.2015 16:17

Sol-Wagon napisał(a):dlaczego nie możesz dodać linku?
skopiuj go i wklej po prostu...:)


Zbyt krótki staż prawdopodobnie.. :idea:
croneserka
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 14.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) croneserka » 27.06.2016 11:51

Witajcie, jechał ktoś trasą przez Serbię i Macedonię? Czy to jest dobra droga? Google maps pokazuje mi ją najszybszą z pd-wsch Polski, ale wiadomo jak to google.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 27.06.2016 19:51

jedziesz na Pd Albanii?

ja jechałem tak:
Obrazek

Obrazek

Obrazek


wracałem tak:
Obrazek

co chcesz wiedzieć?:)
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 27.06.2016 20:07

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej przez Macedonię i Serbię. Wybrzeżem Czarnogóry i Chorwacji dość wolno się jedzie. # lata temu jechaliśmy z Lefkady do Orebicia i zeszło nam się od 5 rano do 22:00 a droga dość męcząca bo bez autostrad, aczkolwiek na pewno ciekawsza widokowo.
Następna strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Poradźcie proszę jaką drogą dojechać do Albanii
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone