Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poradźcie proszę jaką drogą dojechać do Albanii

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2017 09:27

Pomiedzy belgradem a niszem nie ma zbyt wielu mozliwosci noclegowych.Nisz zarezerwujesz nawet w ostatnniej chwili.Natomiast pomysl czy nie zatrzymac sie nad ochrydem dodatkowo.szkoda stracic jak dla mnie okazji.wtedy moglbys roozlozyc inaczej trase.
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 14.08.2017 09:38

MRK napisał(a):Czołem,

Do Albanii wybieram się dopiero z początkiem października, no ale przecież planowanie to już część wyjazdu. Wyjazd z Katowic. Miejsce docelowe, to prawdopodobnie Vlore. Z racji tego, że ufam google maps, to nie zamierzam jakoś wybitnie się z nim kłócić, więc plan jest taki, że w jedną stronę plan jest na CZE (Brno) /SLO (Bratysława) /HU (Budapeszt, Roszke) /SER (Novi Sad, Belgrad, Nisz) /MAC (Skopje, Ochrid) /ALB (Elbasan). Powrót przez MTN/BiH/CRO/SLO/AUT/CZE. Ale jakie pytanie.... w drodze do chciałbym jakoś w połowie wymierzyć przystanek na noc. W drodze powrotnej sobie poradzę. W drodze do już mam problem.


Ja będąc w tym roku w AL wyjechałem z Łodzi (Poniedziałek) o 7:25, na noclegu w Nisz byliśmy o 22:39 (1287 km ) (1,5 h starty w PL ze względu na korki). Nie jechałem przez CZ, tylko przez Słowację (Zwardoń) i przejście SŁO/HU w Komarno.
Odnośnie miejsca docelowego- dlaczego Vlore ??? - plaże tam nie zachęcają do kąpieli (chyba, że nie pod tym kątem tam jedziecie)
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 14.08.2017 11:24

dabecja napisał(a):Pomiedzy belgradem a niszem nie ma zbyt wielu mozliwosci noclegowych.Nisz zarezerwujesz nawet w ostatnniej chwili.Natomiast pomysl czy nie zatrzymac sie nad ochrydem dodatkowo.szkoda stracic jak dla mnie okazji.wtedy moglbys roozlozyc inaczej trase.


Kolejny nocleg nie bardzo nam leży. Jedziemy z dwoma dzieciakami, które mają trzy lata. Chcemy względnie szybko i spokojnie dotrzeć do celu.

JurekM73 napisał(a):Ja będąc w tym roku w AL wyjechałem z Łodzi (Poniedziałek) o 7:25, na noclegu w Nisz byliśmy o 22:39 (1287 km ) (1,5 h starty w PL ze względu na korki). Nie jechałem przez CZ, tylko przez Słowację (Zwardoń) i przejście SŁO/HU w Komarno.
Odnośnie miejsca docelowego- dlaczego Vlore ??? - plaże tam nie zachęcają do kąpieli (chyba, że nie pod tym kątem tam jedziecie)


Hm.... 15 godzin z Łodzi... czyli dobrze liczę mniej wiecęj. 1,5 straciłeś na korki. Robi się 13,5h. Trasa Katowice-Łódź niecałe 2h. Czyli wyjdzie mi te 12h.

Czemu Vlore? Nie wiem:). Na razie wstępnie. Nie chcemy na północy, ale też nie bardzo chyba chcemy w Sarandze, czy Ksamil. Szukamy czegoś, co nie będzie za duże, ale też nie za małe, z racji wyjazdu w październiku. Tak, aby nie było sytuacji, że wszystko już będzie pozamykane. Z chęcią wszelkie sugestie przyjmę:).
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 14.08.2017 11:32

No faktycznie w tym terminie w mniejszych miasteczkach może być już wszytko pozamykane. We Wlore zrobili już ładną promenadę, ale zapomnieli o ściekach które bezpośrednio idą do morza . Na całe szczęście filmy jeszcze nie przenoszą zapachu, ale opisać można krótko - szambo, co nie przeszkadza ludziom w odległości 30 m się kąpać. Ładniejsze plaże można znaleźć na południe w kierunku na Orikum. Holele w pierwszej lini brzegowej wyglądają okazale ale za hotelami już totalna rozpierducha. Są już osoby które zraziły się do AL będąc w tym roku we Wlore- możesz poczytać na forum albańskim
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 14.08.2017 11:38

Hm.... niżej jest Himare... może tam... jak widzisz... rozglądam się jeszcze.
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 14.08.2017 11:57

MRK napisał(a):Hm.... niżej jest Himare... może tam... jak widzisz... rozglądam się jeszcze.

Ja w tym roku byłem 3 raz w Himare, ale nie wiem jak tam jest w tym terminie co jedziesz.
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 14.08.2017 12:25

Ja tez polecam himare. Na pewno bez peoblemu znajdziesz nocleg przy samej plazy w tym terminie. Knajpki sa w hotelach wiec beda czynne. Jak masz czas zatrzymaj sie w ohrydzie po drodze na nocleg bo przejazd z nisz do himare to caly dzien jazdy.
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 14.08.2017 14:53

Himare jest OK ale to min. dodatkowe dwie godziny drogi - akurat z tych bardziej krętych i górzystych (wjazd na 1000 mnp z poziomu morza i znów zjazd na 0) - dzieciom z chorobą lokomocyjną nie polecam chyba że akurat prześpią ;-) .

Ktoś tu dobrze radził żeby rozważyć dwa noclegi po drodze. Po Albanii jeździ się pięknie ale niestety dramatycznie wolno (nasza tegoroczna średnia oscylowała w granicach 40 - 50 km/h).
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 14.08.2017 18:05

W sumie chyba przemyślimy Wasze rady.

Skłaniamy się ku trasie z dwoma noclegami w każdą stronę. W drodze "do" najpierw Nisz, a potem Orchid. W drodze "z" najpierw Kotor, a potem mi wychodzą okolice Crikvenicy (co mi średnio leży, ale to jedyne sensowne miejsce w drodze powrotnej nad Jadranem).

A odnośnie Himare... jakiś ciekawy punkt, wokół którego szukać noclegu? Zastanawiam się, czy w ciemno nie jechać....
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 14.08.2017 19:18

Jak jedziesz z 2 noclegi mozesz nocowac w okolicach belgradu a potem ohryd. Zamiast ohrydu mozesz rozwazyc pogradec postronie albanskiej jesli nie zalezy ci na zwiedzaniu bardzo fajny hotel elkalana nad samym jeziorem. W himare polecam koljiagi przy plazy. Oba obiekty sa na booking
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 20.08.2017 18:38

marcines napisał(a):Jak jedziesz z 2 noclegi mozesz nocowac w okolicach belgradu a potem ohryd. Zamiast ohrydu mozesz rozwazyc pogradec postronie albanskiej jesli nie zalezy ci na zwiedzaniu bardzo fajny hotel elkalana nad samym jeziorem. W himare polecam koljiagi przy plazy. Oba obiekty sa na booking


Dziękuję bardzo. Hotel w Himare sprawdziłem. Cena genialna, tylko jest jeden problem. Z uwagi na dzieciaki chcemy jeden apartament z dwoma sypialniami i salonem. Hotel oferuje dwa osobne pokoje, a to już nam nie pasi. Na razie znalazłem dwa sensowne miejsca. Może ktoś kojarzy Himare Beachside Apartament i George Apartaments.
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 21.08.2017 07:03

Himare Beachside Apartament z tego co zobaczyłem na bookingu po zdjęciach to apartament znajduje się w samym centrum przy promenadzie, na dole mają restaurację (w pierwszej linii brzegowej) ,a nie jak pokazuje mapka na bookingu, gdzieś dalej. Z tego co widzę w łazience nie ma nawet brodzika i zasłonki (taki albański standard) i po kąpieli wszystko będzie pływać.

Drugi jest na samym końcu Himare i do centrum jest kawałek. O tej porze raczej tam będzie głucho, sama okolica hotelu także nie ciekawa. Looknij na moje fotki z 2016 roku. Zdjęcia zaczajają się widokami z restauracji, a później już okolice hotelu

Na tym zdjęći jest ten hotel https://goo.gl/photos/VcH6iCeYaPYS88PJ6

wszystkie zdjęcia :

https://goo.gl/photos/rPAqZ6USRwc4ouN18
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 21.08.2017 08:51

JurekM73 napisał(a):Himare Beachside Apartament z tego co zobaczyłem na bookingu po zdjęciach to apartament znajduje się w samym centrum przy promenadzie, na dole mają restaurację (w pierwszej linii brzegowej) ,a nie jak pokazuje mapka na bookingu, gdzieś dalej. Z tego co widzę w łazience nie ma nawet brodzika i zasłonki (taki albański standard) i po kąpieli wszystko będzie pływać.

Drugi jest na samym końcu Himare i do centrum jest kawałek. O tej porze raczej tam będzie głucho, sama okolica hotelu także nie ciekawa. Looknij na moje fotki z 2016 roku. Zdjęcia zaczajają się widokami z restauracji, a później już okolice hotelu

Na tym zdjęći jest ten hotel https://goo.gl/photos/VcH6iCeYaPYS88PJ6

wszystkie zdjęcia :

https://goo.gl/photos/rPAqZ6USRwc4ouN18


Dzięki. Powiem szczerze, że upór na to, iż chcemy jeden apartament doprowadza już do szału. Ciężko znaleźć się okazuje. W każdej sypialni potrzebujemy trzy miejsca do spania i tu jest problem. Jak są dwie sypianie, to nie ma szans, aby była możliwość dostawy łóżka. Tylko Himare Beachside ma sensowne rozłożenie. Zacząłem też zerkać na Dhermi i Qepare, ale te miejscowości o tej porze, są chyba zabite dechami:/.
croneserka
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 14.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) croneserka » 08.09.2017 10:03

Cześć,
chwilkę mnie tu nie było,
czy ktoś w tym sezonie letnim jechał do Albanii przez Czarnogórę, a konkretniej drogą SH20?
Czy jest już wykończona w 100%? W tym roku mi się nie udało pojechać, może za rok. W tamtym roku jechałam tą drogą w najgorszym momencie... jednak, co złe, już zapomniane, widoki były wspaniałe! Chciałabym jeszcze raz przejechać tą trasę ale po asfalcie, za szutrową podziękuję :D
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 08.09.2017 11:18

nie jechałem, ale podobno termin ukończenia to właśnie rok 2017. Gdzieś czytałem, że już ją skończyli.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Poradźcie proszę jaką drogą dojechać do Albanii - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone