Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Porady ogólne

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 30.11.2004 18:34

Polecam ten link http://www.steves-digicams.com/hardware_reviews.html w temacie sprzetu.

Pozdrav
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 01.12.2004 10:51

slapol napisał(a):Podstawowa różnica pomiędzy 8700 i 8800 to stabilizacja obrazu i pomiar światła przez obiektyw przy obsłudze zewnętrznej lampy błyskowej (w 8700 lampa sobie i aparat sobie niestety), ale nie chcę przekroczyć 3000 zł i narazie "faworytem" jest 8700 ( jesli chodzi o pewniejszą ręke przy braku stabilizacji to ew. walnę piwko lub dwa...przed cykaniem fotek :lol: )
Dzięki Robert
Pzdr

Sławku, polecam lekturę najnowszego numeru Chip. Foto-video Digital. Znajdziesz tam krótki test interesujących Cię aparatów: Canona G6 i Nikona Coolpix 8800.
Pozdrawiam ciepło
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.12.2004 11:34

Dzięki bardzo, właśnie analizuję kilka opcji czyt. modeli aparatów...i czekam, aż spadną ich ceny :lol: . Wiem też, że prawdopodobnie zakupu dokonam na allegro, gdzie kilka firm sprzedaje swój towar (nowy i z gwarancją) w najlepszych na rynku cenach...
Pzdr
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 01.12.2004 19:20

slapol napisał(a):Dzięki bardzo, właśnie analizuję kilka opcji czyt. modeli aparatów...i czekam, aż spadną ich ceny :lol:


Che,che, tylko jak już spadną, to pojawią się nowe modele, posiadające nowe, ciekawe i w zasadzie niezbędne funkcje, więc trzeba będzie poczekać, aż ich ceny spadną, a wówczas pojawią się ...........
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.12.2004 20:13

Pewnie masz rację Jacunio......niestety..... :twisted:
atolek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 12.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) atolek » 03.12.2004 16:00

tylko, że te "niezbędne" nowe funkcje to z reguły marketing i zwykłe naciąganie biednego klienta.

-trzeba dokładnie wiedzieć czego się oczekuje od aparatu, jakie będziemy robić zdjęcia no i ile chcemy i możemy wydać.

-to z reguły poważny wydatek i właśnie na sztuczki producentów i sprzedawców trzeba bardzo uważać.
Leo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 07.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leo » 04.12.2004 19:39

atolek napisał(a):tylko, że te "niezbędne" nowe funkcje to z reguły marketing i zwykłe naciąganie biednego klienta.

-trzeba dokładnie wiedzieć czego się oczekuje od aparatu, jakie będziemy robić zdjęcia no i ile chcemy i możemy wydać.

-to z reguły poważny wydatek i właśnie na sztuczki producentów i sprzedawców trzeba bardzo uważać.


...... nic dodać nic ująć - 70% informacji w materiałach reklamowych to n ic innego jak marketing (niestety :( )
(miliony pikseli, zoom xkrotny, - co z tego jak np. optyka do d...py czy elektronika wewnętrzna na tym samym poziomie)
...........smutne ale prawdziwe...............
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 04.01.2005 13:57

Aktualnie mam dwie karty pamięci typu SD 256MB i 128MB (plus wewnętrzna pamięć 16MB).
Planowałem przed wakacjami dokupienie do aparatu dwóch kart pamięci po 256MB (lub jednej 512MB gdyby to było o wiele bardziej korzystne finansowo) ale od paru tygodni właściwie to tylko dzięki Volumenowi :D wiem, że raczej na pewno kupię urządzenie typu "fotobank". Kupując osobno dwa elementy składowe obudowę i dysk (nowe z gwarancją) można skompletować coś takiego już w cenie około 400zł. Ważne aby obudowa była typu OTG (On The Go), dzięki czemu współpracuje bezpośrednio z aparatem bez użycia komputera lub dodatkowych czytników kart pamięci. Najtańsza wersja jest do kupienia na Allegro już za 133zł - 139zł (do tej trzeba mieć w domu akumulatorki i ładowarkę - ale ja właśnie je mam), wersja droższa kosztuje chyba około 100zł więcej (ma własny akumulator plus ładowarkę). Osobnym problemem jest zakup odpowiedniego dysku do notebook'a 2,5" koniecznie wysokość 9,5mm Początkowo obserwowałem na Allegro dyski używane ale ich ceny i tak osiągają cenę powyżej 150zł za pojemność około 10GB więc teraz myślę tylko o nowym dysku, również ze względu na pewność zapisu... Znalazłem najtańszy Samsung'a 40GB za 275zł. Pomijając ceny przesyłek to już są całkowite koszty. Natomiast kompletne Data-Banki są o wiele droższe :(
Mam nadzieję, że te informacje przydadzą się wszystkim tym, którzy planowali zakup pamięci lub nawet wymianę aparatu i dokupienie kart. Ważne jest jeszcze to, że takie urządzenie jest niezależne od typu karty w aparacie, przy zgrywaniu zdjęć karty nie wyjmuje się z aparatu, więc nie zużywają ani nie brudzą się jej styki... nie wpominając już o olbrzymiej pojemności i zastosowaniu takiego urządzenia równierz do innych celów (np. przenoszenie plików między komputerami)

Pozdrawiam
Józek
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 05.01.2005 20:25

Cześć Józek !!

Bank foto świetna sprawa. Szykowałem się do niego zeszłego lata, ale za późno i odpuściłem. Tego lata już będę myślał prędzej. Gdzie namierzyłeś
ten dysk myślę że niezla cena !!!!
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 05.01.2005 20:31

I jeszcze jedno! Stwierdziłem że nie warto inwestować w karty pamięci.
Wiem to po sobie, przy zmianie sprzętu nikt Ci za nie nie zapłaci, a zresztą ich cena spada non stop. A taki bank foto przeżyje wszystkie zmiany sprzęty, a 20GB to oooooooo a może i więcej!
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 05.01.2005 21:00

Jurek napisał(a):Gdzie namierzyłeś ten dysk myślę że niezla cena !!!


Dysk Samsung 40GB za 275zł http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38792521
Ta aukcja niedługo się skończy. Ja na razie nie kupuję tylko czekam na kolejne wznowienia, które kilka razy już obserwowałem bo jest wiele osób kupujących te dyski. Mam w sumie czas do połowy czerwca :)

Natomiast najtańsza obudowa OTG za 133zł (potrzebne zewnętrzne akumulatorki):
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38690486

Pozdrawiam
Józek
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 05.01.2005 21:59

Dzięki Józek !!!!!!!!!!!!!! :o
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 05.01.2005 22:15

Ubiegłego (niestety, jak ten czas mija) roku miałem fototank ze sobą w Chorwacji. W środku dysk 4,3 GB. Tankowaliśmy ze szwagrem bez specjalnego opamiętania, zawsze, tak dla bezpieczeństwa, robiliśmy 2 kopie każdej karty. W sumie zebrało się tego ponad 3 GB. Urządzenie świetnie się sprawdziło.
Po powrocie sprzedałem fototank, ponieważ akurat o tym modelu krążyły dość nieciekawe recenzje, miał tendencje do awarii, więc wolałem sprzedać zanim był sprawny. Ale teraz myślę o urzadzeniu, o którym pisze Józek. Zresztą sporo na ten temat rozmiawialiśmy.
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 20.02.2005 18:00

Mam pytanie,
robiłem dziś zdjęcia cyfrowym Kodakiem na wystawie Leonardo Da Vinci część zdjęć na auto,a część zdjęć na ustawienia w ciemności( tak przynajmniej myślalem)
i niestety połowę zdjęć musiałem usunąć bo nic nie było widać.
Co żle zrobiłem?Gdzie w tym aparacie czas i przesłona?
emtomek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 13.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) emtomek » 20.02.2005 21:40

platon napisał(a):Mam pytanie,
robiłem dziś zdjęcia cyfrowym Kodakiem ...


Który to model aparatu?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Porady ogólne - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone