Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Porady i zdjęcia - wyspa Pag, Tribunj, Plitwice i inne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 15.03.2012 11:18

studeo napisał(a):Przykre trochę.
Strach coś zrobić, bo miejscowe "autorytety" zaraz cię zjedzą.


Nie przejmuj się zupełnie, są tacy którzy nie zjedzą. Duży plus za Twoją stronkę, za chęci i za czas, który jej poświęciłeś; na pewno przyda się szukającym.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 16.03.2012 01:05

A teraz zrobiłem sobie wirtualną wycieczkę na Krka.
Super. Na żywo nie widziałem tego już 7 lat.
Odkąd zamknęli możliwość podpływania pod Skradinski Buk, miejsce już nie jest tak atrakcyjne ale chyba w 2012 odwiedzę stare śmieci.

studeo napisał(a):Skoro choć części się podoba - to znaczy, że czas poświęcony na przygotowanie tej strony nie poszedł na marne.


Ci, co im się podoba są bardziej wyciszeni.
Też na Pagu zobaczyłem nie więcej niż 6 plaż - te z Paskiego Zalewu. Czyli Rucicę , Beritnicę , plaże Bośany-Duch
Jeśli chodzi o cały wyjazd to był bardzo turystycznie rozbudowany.

Zrobiłeś mój "urbanistyczny" nr 2 czyli Trogir i
"krajobrazowe" nr 1 i 2 czyli Plitvice i Krka.

Jeśli chodzi o stronę to wywaliłbym "2011" i rozbudowywał w kolejnych latach, to co jest .
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 16.03.2012 09:35

Mi się Twoja strona podoba. Dla kogoś kto się pierwszy raz wybiera do Chorwacji jest bardzo pomocna. Przede wszystkim ważne jest to, że "chciało Ci się chcieć" i na 100% komuś się to przyda.

Nie przejmuj się za bardzo krytycznymi opiniami i obmyślaj plan na 2012 rok :D
Neuromancer
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Neuromancer » 16.08.2012 12:38

Mam pytanie odnośnie Trogiru.
Skoro to tak zatłoczone miasto to gdzie można znaleźć parking. Najlepiej gdzieś w promieniu 1-2km od starówki. Są w Trogirze bezpłatne parkingi?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.08.2012 12:45

Neuromancer napisał(a):Mam pytanie odnośnie Trogiru.
Skoro to tak zatłoczone miasto to gdzie można znaleźć parking. Najlepiej gdzieś w promieniu 1-2km od starówki. Są w Trogirze bezpłatne parkingi?


Przed wjazdem do miasteczka tzn. nie skręcasz na most na Ciovo tylko jedziesz prosto.
maps.google.pl :arrow: 43.518112,16.248388
Płatny ale nie majątek a zaleta taka, że przechodzisz mostkiem i już na starówce.

Bezpłatny? Zapomnij.

Pozdrawiam
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 18.08.2012 05:46

Dopisuję się do tych co im się strona podoba.
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 25.08.2012 21:03

studeo napisał(a):
anakin napisał(a):Jeżeli napisałeś tam wszystko co widziałeś ciekawego przez tydzień na Pagu,to sorry,ale..................nic nie widziałeś.
Opisałeś raptem 6 plaż ,z których jedynie Girenica jest warta odwiedzenia(przynajmniej wg nero:wink: .)


A uwierz- Girenica przy innych to pikuś. :D
Jeżeli to miała być reklama Pagu...niestety nią nie jest.

Reszta zerżnięta z Wikipedii. :D


Hm...
"Raptem 6 plaż" w tydzień - a powiedz mi, ile Ty plaż oglądasz w ciągu tygodnia na wakacjach? Kolekcjonujesz je jakoś, czy cuś?
I wskaż mi proszę co jest zerżnięte z Wikipedii, bom bardzo ciekaw.

Fakt, nie opisuję w swojej relacji, jak "jakiś ponton drze ryja" i podobnych rzeczy, bo inny mam styl, każdy ma prawo do swojego. Brakuje mi Twojej literackiej wirtuozerii słowa.
A co do tego, com widział: byliśmy w Metajnie, Lun, Mandre... Nie zasługiwały IMHO na wzmiankę, choć to oczywiście tylko moja opinia. Wolę dać kilkanaście zdjęć w miarę dobrych, niż zalewać stronę czy forumowy wątek całą masą zdjęć bylejakich.

A że nic nie widziałem? Może i nic. W życiu nie kreowałbym się na "internetowego eksperta" od siedmiu boleści po jednej tygodniowej wizycie na Pagu. Po prostu opisałem to co widziałem, żeby następni trochę więcej wiedzieli przed wyjazdem, i tyle. Mnie osobiście przed wyjazdem takich stron brakowało.

A Girenica akurat przeciętna, to fakt... ;-)

anakin - zakochany w kurorcie Metajna, ok. 100 plaż :lool:
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 25.08.2012 21:22

Neuromancer napisał(a):Mam pytanie odnośnie Trogiru.
Skoro to tak zatłoczone miasto to gdzie można znaleźć parking. Najlepiej gdzieś w promieniu 1-2km od starówki. Są w Trogirze bezpłatne parkingi?

Jadąc od Seget zauważysz przed centrum duży parking po prawej stronie zaraz przy drodze ,którą pojedziesz - płatny.
Jadąc dalej prosto przez krzyżówkę w stronę Splitu za dworcem autobusowym jest duży parking po prawej stronie.Płatny.
Ewentualnie należy skęcić w strone Ciovo i po przejechaniu zwodzonego mostu skręcić w lewo w stronę Slatine, po ok.150 metrach są miejsca parkingowe po lewej stronie przy nabrzeżu, bezpłatne i troszkę trudno znaleźć wole miejsca.Z drugie strony ulicy jest dom dla obłąkanych,którzy potrafią wyłudzać kasę w zamian za pilnowanie auta.Miejsca na tym parkingu szukaj do 9 rano.
:papa:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 25.08.2012 22:28

slawekewa napisał(a):anakin - zakochany w kurorcie Metajna, ok. 100 plaż :lool:



Sortujesz pod względem ilości czy jakości? :D
Pofatyguj się na Pag i pokaż mi ładniejsze plaże od Rucicy czy Beretnicy.
Bom okrutnie ciekaw. :mrgreen:
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 25.08.2012 22:47

Hej jesteś rakieta.
Zawsze na jakość.
Ja kocham coś innego.Wg. mnie zaznaczam, forum powinno być obiektywne za zasadzie dziennikarskiej jest to i to i tak wygląda.Wiem dzisiejsze dziennikarstwo to szmata w kolorze takim jak kto ją finansuje.
Może błądze ale wakacje to chyba nie jest - bywanie bo wypada lub zaliczanie w speedzie aby było dalej bywanie.
Zauważyłem,że odradzasz zawsze Krka na korzyść Plitvic.Dlaczego?
W tym roku byłem bo tak mnie sytuacja zmusiła na autokarowym pobycie, gdzie ludzie , którzy byli pierwszy raz w cro , tzn.ok.70% wycieczki bardziej pozytywnie oceniło wodospady Krka. Mnie jedno i drugie obleciało bo mam zajob na Split. Jednak nigdy nie będę forował czegoś na niekorzyść drugiego.Uważam ,że każdy na swoim garbie musi dotknąć, poczuć, zrazić się lub polubić.
Nie miej do mnie urazy ale formuła tego forum choć bardzo je lubię , trochę mnie momentami irytuje.
Tyle mojego
Chętnie bym wysuszył z tobą bocu rakiji i pogadał.
Pozdrawiam
Sławek
:D
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 25.08.2012 22:54

slawekewa napisał(a):Hej jesteś rakieta.
Zawsze na jakość.


Zawsze !!! :mrgreen:


slawekewa napisał(a):Zauważyłem,że odradzasz zawsze Krka na korzyść Plitvic.Dlaczego?


Odradzam.
Ale zauważ ,że pod jednym warunkiem.
Po prostu uważam, że jeżeli ktoś widział Plitvickie, Krka go tylko rozczaruje.
I to nie tylko moja opinia. :D :D


slawekewa napisał(a):Nie miej do mnie urazy ale formuła tego forum choć bardzo je lubię , trochę mnie momentami irytuje.


A gdzieżbym śmiał mieć urazę.
Doskonale Cię rozumiem. :wink:


slawekewa napisał(a):Chętnie bym wysuszył z tobą bocu rakiji i pogadał.
Pozdrawiam
Sławek:D


Jak Moc pozwoli...wysuszymy. :wink: :)

pozdrav. :papa:
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 25.08.2012 23:03

:)
Wodnik73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 16.07.2011
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wodnik73 » 25.08.2012 23:06

Torac napisał(a):A teraz zrobiłem sobie wirtualną wycieczkę na Krka.
Super. Na żywo nie widziałem tego już 7 lat.
Odkąd zamknęli możliwość podpływania pod Skradinski Buk, miejsce już nie jest tak atrakcyjne ale chyba w 2012 odwiedzę stare śmieci.


Nie wiem od kiedy, ale znowu można się kąpać nawet oficjalnie w przewodniku, który się otrzymuje na wejściu do parku jest zaznaczone miejsce do kąpieli, oczywiście oddzielone bojkami od samych wodospadów. (chyba że to miałeś na myśli)
lukas774
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas774 » 25.08.2012 23:45

Strona fajna, ale komletnie nie zgadzam się z oceną plaży Bristak w Tribunj. Plaża jest jak najbardziej przyjazna dla dzieciaków, z kilkoma sztucznymi zatoczkami, gdzie woda jest płytka i dzieciaki mogą spokojnie i bezpiecznie zarzywać morskich kąpieli. Nie wiem gdzie autor widział brudną wodę , bo ja podczas swoich dwóch pobytów w Tribunj kąpałem się w tym miejscu w krystalicznie czystym Adriatyku i mam na to dowód w postaci wielu zdjęć. Kolejny zarzut u tumanach kurzu jest dla mnie kompletnym absurdem, bo wzdłuż głównej części plaży biegnie droga asfaltowa , natomiast droga szutrowa jest przy samym końcu i nie ma tam aż takiego ruchu, który wpływałby na komfort wypoczywających plażowiczów. Jak dla mnie miejsce jak najbardziej do polecenia dla rodzin z dziećmi i nie tylko.
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Porady i zdjęcia - wyspa Pag, Tribunj, Plitwice i inne - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone