Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pontonowy raj(d) wyspowy. Hvar.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 14.07.2015 19:57

Witam serdecznie i nie ukrywam, zazdroszczę urlopu z "gumiakiem".
Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy relacji. Pozdrawiam :D
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 14.07.2015 22:45

Witaj Roxi! Dobrze, że mnie naprowadziłaś na swoją świeżutką relację w wątku Maslinki, bo żyłabym w nieświadomości, a tu wspomnienia już się piszą...
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 14.07.2015 22:49

Roxi napisał(a):
Za to można było z samego rana, popijając kawkę cieszyć oczy Jadranem :hearts:

Obrazek


I jak tu ponownie nie być pijanym ze szczęścia...... :?: :!: 8)
Powaletuję tu trochę, i się trochę podchmielę.... a wysiądę dopiero pod Waszym blokiem :D :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.07.2015 08:51

Lisior napisał(a):Wiem, co muszę zrobić: przeczytać Twoją relację i jednocześnie wiem, czego nie mogę uczynić pod żadnym pozorem- NIE MOGĘ pokazać tej relacji mężowi. Jak on zobaczy Wasze pływadło to żadna świnka skarbonka nam już nie pomoże, nasz wrześniowy pobyt w Cro skròci się z 11 dni do 3, ale z pływającym must have w roli głòwnej :coool: :coool: :papa:


:mrgreen:
Będę kusić... pokaż :mrgreen: I w przyszłym roku jedźcie z pływadłem ;)

Basiulinek napisał(a):Roxi! Super,że już piszesz! Tak prawie na gorąco! ;)
Jak zawsze będę się delektować...... :smo:


Hej :)
Wolę pisać od razu po przyjeździe, kiedy wszystko jest jeszcze świeże :)

szczaw napisał(a):Roxi , wreszcie dorwałem się do kompa i widzę twoją relację , mam nadzieję że dojechałaś do cro zdrowa , licze na foty które zawsze wrzucasz , dawaj dawaj , nie odpoczywaj , jeszcze 29 dni zostało i ja odpalę swoje bf 20 na prawdziwej wodzie :smo:


Ale Ci zazdroszczę :twisted:
My w sobotę jedziemy nad jakąś słodką wodę przepłukać silnik i gumiaka... też będzie fajnie ;)

su-petar napisał(a):Witaj Roxi! Dobrze, że mnie naprowadziłaś na swoją świeżutką relację w wątku Maslinki, bo żyłabym w nieświadomości, a tu wspomnienia już się piszą...


Piszą się, piszą :)
Fajnie, że jesteś.

CROberto napisał(a):I jak tu ponownie nie być pijanym ze szczęścia...... :?: :!: 8)
Powaletuję tu trochę, i się trochę podchmielę.... a wysiądę dopiero pod Waszym blokiem :D :wink:


W tym roku kilwater był wyjątkowo często pojony winem, ale był też szczęśliwy... może właśnie dlatego? ;)
Zapraszam, z takimi pasażerami zawsze miło popływać ;)
Użytkownik usunięty
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2015 10:02

Sara76 napisał(a):Witaj Roxi! Dobrze, że mnie naprowadziłaś na swoją świeżutką relację w wątku Maslinki, bo żyłabym w nieświadomości, a tu wspomnienia już się piszą...


...W ten sam sposób TU trafiłem :D
Będę Was podglądał jak rok temu.
Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg :papa:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 15.07.2015 11:46

Hej Roxi, jak bym miała taką miejscówkę, to.........., to bym do domu wracać nie chciała :oczko_usmiech:
Byłam w Jagodnej tylko przejazdem, ale widoki potwierdzam...cudne, plażyczka nieduża ale jakże urokliwa :lol:
pozdrawiam
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 15.07.2015 12:37

Miejscóweczka na campie- klasa VIP :hearts:
Nasza ulubiona.
Choć mamy jeszcze jedną, którą uwielbiamy :wink: - bliżej tej mniejszej plaży - praktycznie blisko zejścia.

A z tym winkiem - fakt, że smaczne :wink:

Ahhh... No to teraz będę odświeżać wspomnienia :oczko_usmiech:

Pozdrawiam Cię

Martyna
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.07.2015 12:45

tomekkulach napisał(a):...W ten sam sposób TU trafiłem :D
Będę Was podglądał jak rok temu.
Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg :papa:


Super :)
Cieszę się, że znalazłeś moją relacyjkę :)

renatalato napisał(a):Hej Roxi, jak bym miała taką miejscówkę, to.........., to bym do domu wracać nie chciała :oczko_usmiech:
Byłam w Jagodnej tylko przejazdem, ale widoki potwierdzam...cudne, plażyczka nieduża ale jakże urokliwa :lol:


No właśnie dlatego wracać nie chciałam :) Do tego poznaliśmy tam tak fajnych ludzi, że powrót naprawdę odbywał się ze łzami w oczach :roll:

minimartini napisał(a):Choć mamy jeszcze jedną, którą uwielbiamy :wink: - bliżej tej mniejszej plaży - praktycznie blisko zejścia.
A z tym winkiem - fakt, że smaczne :wink:
Ahhh... No to teraz będę odświeżać wspomnienia :oczko_usmiech:


Miejsce przy mniejszej plaży też było wolne i wybieraliśmy właśnie między jednym, a drugim :) W przyszłym roku zrobimy zamianę :)
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 15.07.2015 12:47

Roxi napisał(a):Miejsce przy mniejszej plaży też było wolne i wybieraliśmy właśnie między jednym, a drugim :) W przyszłym roku zrobimy zamianę :)


ubolewam, że my już tylko cztery ściany i zadaszenie :twisted:
chcę na LILI pod namiot!!! :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.07.2015 12:53

Dzień 2: Niewyjściowo do Hvaru

Budzimy się rano, a w namiocie jakoś tak mniej duszno, bez słońca grzejącego w dach... wyglądam na zewnątrz, a tam chmury :roll:
Jak to chmury?
Ano właśnie tak. Niby ciepło, ale pogoda nie zachęca do motorowodnej wycieczki. Trochę nas to zasmuciło, ale przecież trzeba w końcu Uninurka trochę przegazować ;)
Jeszcze tylko tego dnia robiliśmy zdjęcia z tą czarną kropą, później wyczyściliśmy aparat ;)

Obrazek

Obrazek

Wcinamy śniadanie, jak co rano oglądając większe jednostki pływające, które kursowały w okolicach Jagodnej. Większość z nich miała odrzutowe kilwatery :lol:

Obrazek

Cykamy też zdjęcie naszemu towarzyszowi porannej kawki :)
Ptaszek niby fajny, ale jak usiądzie to skoro świt przy namiocie i zacznie robić to swoje gruuuu gruuu gru gru na całe gardło, to człowiek by chciał to udusić i ewentualnie zgrilować :twisted:

Obrazek

Pogoda nie tylko nas zniechęciła to wodnej zabawy. Plaża była praktycznie pusta. W to nam graj. Spokojnie zwieźliśmy i zamontowaliśmy silnik. Ciężki jest jak... no bardzo ciężki, ale jakoś udało się go zamontować.

Obrazek

Obrazek

Na początek podpłynęliśmy do naszej ala przystani, czyli w okolice drugiego zejścia do wody. Trzeba było do gumiaka wrzucić trochę gratów i chcieliśmy zobaczyć jak będzie wyglądać cumowanie w tamtym miejscu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ekipa z Centrum nurkowego fajnie przygotowała miejscówkę. Dzięki gumom pontony nie obijały się o skały. Niby parkowaliśmy tam zawsze tylko na momencik, żebym mogła wyjść na brzeg, a później Arturo odstawiał ponton na wodę, ale zawsze mogło się coś przetrzeć. A tak to luzik :)

Obrazek

Obrazek

Pakowanie ostatnich gratów i w drogę.

Obrazek

Obraliśmy kierunek na Hvar.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szaro- bury Jadran, ale gdzieś tam widać kawałki niebieskiego nieba ;)

Obrazek

Mijamy Sv. Niedjelje.
Kilka dni później nurkowaliśmy w tych okolicach i nie mogliśmy wyjść z podziwu jak ten port wygląda pod wodą ;) Oczywiście zostanie to upublicznione na forum na wielu zdjęciach ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

El Kapitano... :lol:

Obrazek

... poprowadził naszą jednostkę przez tunel :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tego dnia po raz pierwszy i ostatni płynęliśmy bardzo blisko brzegu. Chcieliśmy zobaczyć jak wyglądają te pionowe skały z bliska i co kryje się w ich zakamarkach.
Przez kolejne dni podziwialiśmy Hvar z większej odległości ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drodze mijamy sporo ładnych zatoczek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pewnie za dużo zdjęć z kamulcami? ;)
Ale co tam, jeszcze trochę nie zaszkodzi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mijamy cypel i już w oddali widać zarys Wysp Piekielnych, a co najlepsze... pogoda coraz ładniejsza :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedna z wysepek przed nami. Jeden dzień oczywiście poświęcimy na specjalną wycieczkę po Wyspach Piekielnych, dziś tylko pobieżnie oglądamy te, które mijamy po drodze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I tak minuta po minucie, chwila po chwili i jesteśmy praktycznie w Hvarze!
Jak to?! A ja taka nieprzygotowana? Przecież nie mogę w dresach w Hvarze paradować!
Ale w sumie... czemu nie? :lol:
I tak to właśnie niewyjściowo ubrani wpłynęliśmy do mariny w Hvarze :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przez chwilę szukaliśmy miejsca do zacumowania, ale w końcu się udało.

Obrazek

Obrazek

Idziemy w miasto... właściwie tylko do Studenaca po Plejskavice i Karlovacko na wieczornego grila :D
Ostatnio edytowano 31.07.2015 16:54 przez Roxi, łącznie edytowano 2 razy
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 15.07.2015 13:00

[quote="Roxi"

... poprowadził naszą jednostkę przez tunel :)...[/quote]

Też tam pływaliśmy...

ale...

kajakiem. :)

pzdr :wink:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 15.07.2015 13:00

Roxi, dres nie dres - ważne, że wyjściowy :lol:
Oj czekam, czekam, na to o czym wspominałaś też o loverosy i na Pakleni Otoci... :)
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 15.07.2015 13:04

Ale super odcinek,Sv.Nedjela od strony morza wygląda zdecydowanie groźniej 8O
Takim pontonem to musi być frajda :D Pozdrowienia dla dzielnego kapitana :papa:
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 15.07.2015 13:05

Mnie nurtuje jedno pytanie.... :roll: ...jak braknie paliwa w pontonie....to kapitan też wiosłuje.. :?: :mrgreen:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.07.2015 13:10

longtom napisał(a):Też tam pływaliśmy...

ale...

kajakiem. :)

pzdr :wink:


Na zakręcie trudno było wykręcić, ale na szczęście się udało :)

minimartini napisał(a):Roxi, dres nie dres - ważne, że wyjściowy :lol:
Oj czekam, czekam, na to o czym wspominałaś też o loverosy i na Pakleni Otoci... :)


Dres fajny jest :D
Na nurkowanie w tych okolicach trzeba będzie chwilę poczekać, wcześniej będą podwodne jaskinie... na Pakleni Otoci zresztą też :)

loverosa napisał(a):Takim pontonem to musi być frajda :D Pozdrowienia dla dzielnego kapitana


Dzięki :) Przekażę :)

GOLDEN napisał(a):Mnie nurtuje jedno pytanie.... :roll: ...jak braknie paliwa w pontonie....to kapitan też wiosłuje.. :?: :mrgreen:


Opcji wiosłowania nie ma w pakiecie wycieczki... paliwa musi wystarczyć! :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pontonowy raj(d) wyspowy. Hvar. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone