Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pontonowy raj(d) wyspowy. Hvar.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 22.07.2015 14:02

:D Roxi, super relacja i świetne zdjęcia, już piąty dzień pontonowego rajdu za Wami, a ja dzisiaj dopiero tu dotarłam...
Właśnie nadrobiłam zaległości i czekam na ciąg dalszy Waszych wojaży :D

p.s. gratulacje dla szaranika, wiem jak to jest jechać z pontonem i silnikiem, chociaż nasz jest dużo mniejszy 5 KM, a do tego czasami z 4 osobami na pokładzie...
luks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 26.01.2010
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) luks » 24.07.2015 09:53

Roxi co taki długi przestój??? Wyjazd z własnym pontonem super sprawa 8)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 24.07.2015 10:08

majeczka napisał(a)::D Roxi, super relacja i świetne zdjęcia, już piąty dzień pontonowego rajdu za Wami, a ja dzisiaj dopiero tu dotarłam...
Właśnie nadrobiłam zaległości i czekam na ciąg dalszy Waszych wojaży :D

p.s. gratulacje dla szaranika, wiem jak to jest jechać z pontonem i silnikiem, chociaż nasz jest dużo mniejszy 5 KM, a do tego czasami z 4 osobami na pokładzie...


Szaranik rzeczywiście na tym wyjeździe przerastał sam siebie, spisywał się bardzo dzielnie :) Zwłaszcza podczas wycieczki na Sv. Nikole, która odbyła się z przygodami :)

luks napisał(a):Roxi co taki długi przestój??? Wyjazd z własnym pontonem super sprawa 8)


Fakt, tempo relacji trochę spadło, ale to przez to że codzienne tempo planów i obowiązków się podniosło :)
Myślę, że dziś wieczorkiem pojawi się kilka nurkowych zdjęć... w sumie to nuda, bo wszystkie z jaskiń i grot ;)
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 24.07.2015 10:34

Hejka, super relacja. Muszę ją tylko ukryć przed mężem, bo musiałabym od razu uwzględniać zakup gumiaka na przyszły rok :)
gosik 84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2015
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosik 84 » 24.07.2015 14:49

A ja się cieszę, że zrobił się lekki przestój w relacji, bo nie było mnie tydzień na forum i dzięki temu nie miałam bardzo dużo zaległości, ale już wszystko nadrobione :)
I teraz czekam już na ciąg dalszy Waszych przygód :mrgreen:
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 24.07.2015 15:07

Hvar <3
Moja miłość chorwacka tam się zaczęła, w Jelsie w 2004roku.
Cieszę się, że tu trafiłam, choć ostatnio coraz mniej czasu, ale tej relacji odmówić sobie nie mogłam, szczególnie, że sama mam patent nurasa....
My w tym roku nie pojedziemy do Chorwacji niestety, może uda się w przyszłym, w powiększonym składzie... :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Czekam na cd.
Aż łezka się kręci... :roll:
:mrgreen: :smo: :smo: :papa:
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 24.07.2015 17:30

Roxi napisał(a):Fakt, tempo relacji trochę spadło, ale to przez to że codzienne tempo planów i obowiązków się podniosło :)
Myślę, że dziś wieczorkiem pojawi się kilka nurkowych zdjęć... w sumie to nuda, bo wszystkie z jaskiń i grot ;)


Dawaj, dawaj, bardzo lubimy tak nudzić się... :papa:

Pozdrav
Ela
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 24.07.2015 19:06

beagm napisał(a):Hejka, super relacja. Muszę ją tylko ukryć przed mężem, bo musiałabym od razu uwzględniać zakup gumiaka na przyszły rok :)


Oj tam ;)
Mały pontonik nie jest zły :twisted:

gosik 84 napisał(a):A ja się cieszę, że zrobił się lekki przestój w relacji, bo nie było mnie tydzień na forum i dzięki temu nie miałam bardzo dużo zaległości, ale już wszystko nadrobione :)
I teraz czekam już na ciąg dalszy Waszych przygód :mrgreen:


Przynajmniej tyle dobrego :)
Dzięki za cierpliwość :)

mutiaq napisał(a):Cieszę się, że tu trafiłam, choć ostatnio coraz mniej czasu, ale tej relacji odmówić sobie nie mogłam, szczególnie, że sama mam patent nurasa....


Ja też się bardzo cieszę, że tutaj trafiłaś i mam nadzieję, że podwodne krajobrazy Ci się spodobają :)

mutiaq napisał(a):My w tym roku nie pojedziemy do Chorwacji niestety, może uda się w przyszłym, w powiększonym składzie... :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:


Wieeeeelkie gratulacje!!!! :hearts:

kroj napisał(a):Dawaj, dawaj, bardzo lubimy tak nudzić się... :papa:


Zdjęcia już się ładują na serwer ;)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 24.07.2015 20:07

W tv Harry Potter oglądany chyba po raz setny, w kufelku Karlovacko i czas tylko dla mnie... tak właśnie powstaje nowy odcinek... :lol:

Dzień 5: Jaskinie Mikołaja

Na pierwsze nasze nurkowanie, wyjątkowo byliśmy umówieni na bardzo późną godzinę, bo dopiero na 13.
Miało to swoje dobre strony, bo mogliśmy trochę dłużej pospać. Nie było to takie proste, ale znaleźliśmy sposób... słońce jak zwykle wygoniło nas z namiotu około 7.30, akurat wtedy gdy Siwy z ekipą wypływali na porannego nura.

Obrazek

Obrazek

Rzut okiem na Jadran i drzemka, bo od czego jest hamak i leżaczek :)
Byłam szybsza... zarezerwowałam hamaczek :twisted:

Obrazek

Pospaliśmy, zjedliśmy późne śniadanie, przygotowaliśmy sprzęt i w drogę :mrgreen:
Jeszcze gdzieś, w tak zwanym między czasie zlazłam na plażę, trochę potaplać się w wodzie bez pianki :)

Obrazek

Już na starcie powiem, że zdjęcia z nurkowania mogą wydać się nudnawe i monotematyczne, ale dla mnie to było coś niesamowitego. Właściwie było to moje pierwsze nurkowanie w jaskiniach.
Będziecie musieli się jakoś przemęczyć, ale obiecuję, że późniejsze nury będą bardziej rybno rafowe :mrgreen:

U mnie wszystko ok, zaczynamy :)

Obrazek

Na tym nurkowaniu Siwy poprowadził nas przez Jaskinie Mikołaja. Dlaczego akurat Mikołaja?
Historia jest taka:
Dawno, dawno temu... jakoś z rok będzie ;), w tym miejscu nurkował ojciec z synem.
Syn miał dosyć niskie uprawnienia i tato kazał mu płynąć przez całe nurkowanie na 12 metrach, sam zszedł kilka metrów niżej.
I tak właśnie zrobili sobie przyjemne nurkowanie. Po wyjściu syn mówi: Tato, a tam na 12 metrach są jaskinie :!:
Oczywiście nikt nie chciał mu uwierzyć, to miejsce znane jest z fajnej ścianki opadającej do ok 25 metrów i tyle. Nie wierzyli dopóki nie zobaczyli :mrgreen:

I tak to właśnie jaskinie zostały nazwane na cześć swojego odkrywcy, czyli Mikołaja :)

Przez chwilę płyniemy wzdłuż ścianki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podziwiamy kolory chorwackiej rafy. Żeby zobaczyć jak bardzo kolorowe i niesamowite jest życie podwodne w Cro trzeba mieć pod wodą latarkę. Wtedy to wszystko wygląda nawet lepiej niż w egiptowie, według mnie kolory nie są tak bardzo "przepalone" ;)

Obrazek

Obrazek

Bez światła wszystko jest zielone :)

Obrazek

I już w jaskini. Siwy prowadzi, bo oczywiście wszystkie te dziury zna lepiej niż dziury we własnej kieszeni :oczko_usmiech:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na każdym wypłynięciu robiliśmy dwa nurkowania z godzinną przerwą pomiędzy nimi.

Wydmuchaliśmy butle praktycznie do końca, trzeba się wynurzyć :)

Obrazek

Sprawdzenie kotwicy :)

Obrazek

I przerwa :twisted:

Obrazek

Po przerwie płyniemy w kierunku następnych grot i jaskiń.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jak się tu nie cieszyć? :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wciągamy brzuchy, trzeba się przecisnąć :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Muszę dodać, że nigdy nie kręciło mnie nurkowanie w jaskiniach. Mało tego, ono mnie przerażało, bo jak tutaj nurać i mieć sufit nad głową? Do tego trzeba się przeciskać między tymi skałami i jeszcze uważać żeby nie zahaczyć o dno i nie zamulić całej widoczności.... Masakra ;)

Ale w Jaskiniach Mikołaja to była naprawdę wspaniała przygoda :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Płyniemy do miejsca, gdzie powiedziałam po prostu: ŁAAAAŁ :mrgreen:
Tak powiedziałam, bo była okazja wyciągnąć automat z buzi i odetchnąć... może nie pełną piersią, ale odetchnąć ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do wyjścia marsz :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Było pięknie, ale niestety pod wodą nie można tankować powietrza... trzeba się wynurzyć.

Obrazek

Obrazek

Wracamy :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Ponton którym wypływaliśmy na nurkowania to taki "trochę" większy Uninur :) Właściwie to nazwaliśmy go barką :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I taki to był dzień :)
Wieczorem pełni pozytywnej energii degustowaliśmy lilowe winko i cieszyliśmy się jak dzieci z tego mojego pierwszego jaskiniowego nurkowania ;)

Dodam, że kilka zdjęć zamieszczonych w tym odcinku jest zrobionych przez Siwego i mam nadzieję, że zbytnio się nie nudziliście :)

Na koniec trochę danych technicznych:
Ilość nurkowań: 2
Łączny czas pobytu pod wodą: 95 minut.
Maksymalna głębokość: 24,2 m
Temperatura minimalna: 14,9 st
Termoklina: ok 6m
:)

Serdecznie zapraszam na kolejny odcinek, będzie trochę plażowania na Šćedro
Ostatnio edytowano 31.07.2015 15:42 przez Roxi, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2015 20:20

Strasznie nudny odcinek :?
...



...




...




ŻARTOWAŁEM!!!

Jestem zachwycony i oczarowany
dawaj,dawaj więcej zdjęć :D
:papa:
Użytkownik usunięty
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2015 20:23

Rewelacyjne fotki :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.07.2015 20:32

...Roxi, fantastyczne fotki nie wspomnę już o wrażeniach :roll:
Ostatnio edytowano 24.07.2015 20:33 przez majeczka, łącznie edytowano 1 raz
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 24.07.2015 20:33

Też powiedziałam "ŁAAAAAŁ", jak oglądałam Wasze fotki :D
Świetne przeżycia :D
Kryniu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 23.07.2008
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kryniu » 24.07.2015 20:37

Powiem szczerze że fotki pierwsza klasa. Już sobie wyobrażam jak tam jest na żywo. Jaki macie aparat ?
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Pontonowy raj(d) wyspowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 24.07.2015 20:47

tomekkulach napisał(a):Jestem zachwycony i oczarowany
dawaj,dawaj więcej zdjęć :D
:papa:


To tak jak i ja :)
Oczarowanie, to jest dobre słowo.
Więcej zdjęć będzie przy okazji następnych nurów :)

Lednice napisał(a):Rewelacyjne fotki :D


majeczka napisał(a):...Roxi, fantastyczne fotki nie wspomnę już o wrażeniach :roll:


Eunike1984 napisał(a):Też powiedziałam "ŁAAAAAŁ", jak oglądałam Wasze fotki :D


Kryniu napisał(a):Powiem szczerze że fotki pierwsza klasa. Już sobie wyobrażam jak tam jest na żywo. Jaki macie aparat ?


Bardzo mi miło, że zdjęcia Wam się podobają.
Słowa uznania należą się Arturowi i Arturowi :mrgreen:
Jeden jest mój, drugi to Artur "Siwy" Dąbrowski- wykorzystałam też kilka jego zdjęć. Właściwie to Siwy jest kimś, kto prowadzi podwodne studio filmowe ;)

Aparaty to nasz Sony Alfa 55 z obudową Ikelite i oświetleniem 2x 3600 lumenów, czasami światło czerwone. Drugi aparat to też Sony, ale modelu nie znam... pewnie jakiś ful profeszjonal z lampami błyskowymi :)

P.s. Właśnie zamieniliśmy Karlovacko na prošek :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pontonowy raj(d) wyspowy. Hvar. - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone