Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ponton, napisy+OC

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 25.05.2009 13:00

Moris - ponton to by może i jeszcze uszedł , ale silnik parsun :( i to jeszcze do takiego dużego pontonu 5km :o , sam miałem ostatnio ponton 3,8m z silnikiem 30km i fajnie to pływało, a ponton 3,8m z silnikiem 5km to raczej będzie spacerówka do pływania blisko brzegu.
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008
parsun

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 25.05.2009 14:20

Nie wiem nic na temat ewentualnych problemów z silnikami Parsun (widać jedynie, że są dość tanie więc "nęcą"). Może jakiś właściciel napisałby jak się spisuje takie "coś". Dla opinii totalnie pozytywnych proponuję wstrzymać się przez jakieś dwa lata użytkowania. Wcześniej to chyba nic ciekawego nie da się stwierdzić - ot silnik. Może jednak są jakieś "szybkie" opinie negatywne - liczba reklamacji, spalanie, itp.
Wydaje mi (na podstawie parametrów podawanych przez producenta), że jest stosunkowo ciężki :( .

Fakt jest jednak (jak napisał D1ALVARO), że 5 HP (w dowolnej marce) to dla tak dużego gumeniaka trochę mało :oops: do PŁYWANIA.
Jednak do przemieszczania się z jednego końca plaży na drugi - wystarczy (uwaga - :!: radzę nie oddalać się za bardzo od łatwo dostępnego lądu - jak przyjdzie np. bora - :evil: może nie starczyć mocy do bezpiecznego powrotu :idea: )
Adamer
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adamer » 25.05.2009 19:32

Zgadzam się z przedmówcami. 5 koników do blisko 4 metrowego pontonu to mało (zależy jeszcze w ile osób będziesz pływał). Co do marki Parsun to nie miałem okazji testować, ale sądzę, że mogą być później problemy z serwisem, częściami, czy w ogóleawaryjnością silników tej marki. Radzę zainwestować w używanego,mocniejszego japońca niż kupować "wynalazek".
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 25.05.2009 19:54

Adamer napisał(a):Radzę zainwestować w używanego,mocniejszego japońca niż kupować "wynalazek".

Wydaje mi się, że koleżanka (płeć wnioskuję po słowie "kupiłam" :roll: ) Moris już nabyła ten "wynalazek", więc "pozamiatane" :? .
Poczejamy na jej wrażenia z używania (może zachęci innych do tej marki i mocy?, a może będzie kolejnym "mądrym Polakiem po szkodzie" - oby nie :(
Adamer
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adamer » 25.05.2009 22:06

:oops:
Stopy wody pod kilem koleżanko Moris
Moris
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2009
Ponton, napis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moris » 26.05.2009 08:27

proszę o radę jaką metodą i gdzie można zrobić napis rejestracyjny na pontonie, jak Wam się to trzyma ?
karol 11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol 11 » 26.05.2009 09:02

Zrób tak jak zrobił mottom. Ja mam akurat ponton firmy WATS z (w której mottonm kupił napisy z numerem rej.) z przyklejoną do burty nazwą "mojej jednostki" a numer rejestracyjny z naklejonych literek.
Ta metoda wydaje się pewniejsza, ponton mam od trzech lat i nie ma żadnego problemu z napisem.
Problem było zaś naklejanie literek numeru rej. A jak one będą wyglądały w rzeczywistości stwierdzę dopiero po ponownym rozłożeniu pontonu. (litery numeru rej. nakleiłem dopiero w ub. roku)
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008
numery

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 26.05.2009 10:27

Jedna uwaga - wcześniej (przed zamówieniem napisu) wymierz maksymalną szerokość paska z napisami tak, żeby zmieścił się na "wolnym fragmencie burty" Twojego pontonu. Te napisy, które dostałem z WATS były zbyt szerokie aby zmieścić na dziobie, a przyklejone na burtę nachodziły by na inny kolor/wzór powłoki pontonu. Dodatkowo na moim pontonie są doklejone specjalne uchwyty do przenoszenia sprzętu i ich także wcześniej nie uwzględniłem :( .
Moris
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2009
Ponton, napis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moris » 26.05.2009 10:44

proszę o radę jaką metodą i gdzie można zrobić napis rejestracyjny na pontonie, jaką metodą to trzeba zrobić ? jak Wam się to trzyma ?
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008
Re: zdjęcie numerków

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 26.05.2009 10:46

Nie mam niestety ładnego zdjęcia samych przyklejonych numerków.
Z "innymi obiektami" :) w tle wygląda to następująco:
Obrazek
Moris
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2009
Re: zdjęcie numerków

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moris » 26.05.2009 10:52

mottom napisał(a):Nie mam niestety ładnego zdjęcia samych przyklejonych numerków.
Z "innymi obiektami" :) w tle wygląda to następująco:
Obrazek



proszę o radę jaką metodą i gdzie można zrobić napis rejestracyjny na pontonie, jak Wam się to trzyma ?
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008
napisy

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 26.05.2009 10:59

1. Zamówiłem napisy/rejestrację w firmie WATS (opisałem to wcześniej w tym wątku)
2. Nakleiłem klejem (do PCV - ale nie tym, który dostałem z WATS tylko jednoskładnikowym z "zestawu naprawczego") na pontonie (posmarowałem pasek po 1 cm tylko na obrzeżach) - trzyma
Adamer
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 25.05.2009
Re: Ponton, napis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adamer » 26.05.2009 13:21

Moris napisał(a):proszę o radę jaką metodą i gdzie można zrobić napis rejestracyjny na pontonie, jaką metodą to trzeba zrobić ? jak Wam się to trzyma ?

Idziesz do sklepu, gdzie kupiłaś ponton. Oni powinni mieć "specjalną folię", z której wytniesz sobie literki/cyferki.Następnie sięgasz po zestaw naprawczy pontonu, po klej do łatek i nim przyklejasz wycięte numerki na tuby.
Pozdr
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008
numerki

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 26.05.2009 13:30

Ja jednak w dalszym ciągu polecam naklejenie/napisanie/zamówienie numerków na osobnym kawałku/pasku materiału (takiego pontonowego) i przyklejenie dopiero całego gotowego paska na ponton. Dużo prościej jest złożyć równo napis siedząc przy biurku niż przyklejać każdą literkę z osobna na tubie. Nie ma też wtedy tematu, że odpadnie jedna literka lub jej fragment (najwyżej cała rejestracja :) )
Adamer
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adamer » 26.05.2009 13:56

Wycinając samemu numerki unikniesz sytuacji, że coś będzie za duże/małe lub się nie zmieści na tubie. Po wycięciu sam sobie dopasujesz do pontonu i zadecydujesz czy o to ci chodziło. Robiąc to samemu można też stworzyć jakiś "swój wzór" literek. Fakt "mój" sposób jest trochę bardziej wymagający :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone