Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pomysł na wakacje w kwietniu-help!

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 10.03.2016 13:07

Hiszpania jest konkurencyjna tylko nie wiem jak z lotem gdy kobieta w ciąży. Zapytaj lekarza
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 10.03.2016 13:12

zgadzam sie ze nie ma co wpadac w obsesje, ja jadac do Egiptu nie stosuje zadnych wiekszych srodkow ostroznosci, no dobra nie pije wody z kranu no i podlewam alko, ale zdarzalo mi sie jesc np z wozkow na ulicy

leki jak juz cos kupuje na miejscu poniewaz sa mocniejsze

moja wypowiedz jest tylko w kontkscie ciazy
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 10.03.2016 14:36

Agato, rozne historie slyszalam, stad pytanie :)

Zgadzam sie z wiekszoscia-ze ciaza to nie choroba, ale tez nie stan, w ktorym warto ryzykowac. Nie zaryzykujemy, bo lepiej dmuchac na zimne niz potem pluc sobie w brode.

W Izraelu nie mamy hotelu, ale Hiszpania juz wchodzi w gre, tez o niej myslalam:)

Z lotami jest tak, ze lepiej sie nie przyznawac, bo w razie np. porodu lub potrzeby szybkiej opieki lekarskiej kobieta placi kare. Moja gin mowi, ze leciec niezbyt dlugo moge, ale poniewaz brzucha u mnie nie widac to lepiej na lotnisku nie przyznawac sie (jak sie przyznam to podpisuje oswiadczenie, w ktorym godze sie na ewentualne koszty w razie wu). Nie wiem, czy tak jest z kazdymi liniami, to opinia jednej osoby, a do tej pory w ciazy nie latalam.

Co do wakacji z dzieckiem: moja znajoma urodzila w grudniu i w kwietniu leca do Afryki na 3 tyg. Inni znajomi byli w Kambodzy-tez z malym oseskiem. Podobno mniejsze ryzyko, gdy dziecko jest przy piersi niz z takim kilkulatkiem, ktory je samodzielnie, poniewaz najszybciej mozna rozchorowac sie wlasnie przez jedzenie. My planujemy w 2017 trzytygodniowy trip po Wietnamie, ale zycie zwerfikuje, czy sie odwazymy, czy zaczekamy, az dziecko bedzie mozna ulokowac u babci, hehe.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 10.03.2016 14:43

iwoniczanka napisał(a):A
Z lotami jest tak, ze lepiej sie nie przyznawac, bo w razie np. porodu lub potrzeby szybkiej opieki lekarskiej kobieta placi kare.


To jakieś bzdury...
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 10.03.2016 15:30

Witam, co do latania to jakaś faktycznie głupota. Do któregoś (nie wiem dokładnie) tygodnia ciąży spokojnie można latać.
Generalnie uważam, że dobrze że zrezygnowaliście z Egiptu bo osobiście uważam, że takie narażanie dziecka i siebie dla kliku dni wakacji jest kompletnie bez sensu. My od ładnych kilku lat urlopy spędzamy za granicą poza dwoma latami kiedy właśnie byłam w ciąży. W obydwu przypadkach postanowiliśmy sobie przypomnieć jak wygląda nasze morze. W ubiegłym roku miała być Hiszpania ale ponieważ w sierpniu byłam w 7 miesiącu ciąży zrezygnowaliśmy z Hiszpanii ( generalnie spore ryzyko a w ciąży i tak za wiele się nie poopalasz),a nasza 5-latka była szczęśliwa że w Polsce mamy morze i tyle piasku ( ruchome wydmy w Łebie). Dziś moja dzidzia kończy 5 miesięcy i mamy zaplanowaną majówkę we Włoszech i wakacje w Chorwacji.
Zdecydowanie wybierzcie coś w Europie. Fajnym kierunkiem nie upalnym a jest gdzie pospacerować i co zobaczyć jest Madera.

Pozdrawiam :papa:
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 11.03.2016 20:03

Latac w ciazy mozna, oczywiscie. Kwestia tylko awaryjnego ladowania np. Nie wiem, ile z prawda ma wspolnego info od mojej lekarki, az poszukam w necie, moze znajde cos na ten temat.

Ja upalow nie chce, ale te 25, 26 stopni byloby optymalne. Jak jest mniej to dla mnie juz zimno, hehe, jestem zdecydowanie cieplolubem.

Zobaczymy, co wybierzem. Do rozwazenia sa Portugalia i Hiszpania wlasnie. Mooooze Wlochy. Dam znac :)
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 11.03.2016 20:15

iwoniczanka napisał(a):Latac w ciazy mozna, oczywiscie. Kwestia tylko awaryjnego ladowania np. Nie wiem, ile z prawda ma wspolnego info od mojej lekarki, az poszukam w necie, moze znajde cos na ten temat.


Zgodnie z taką logiką sercowiec powinien być ukarany w przypadku zawału na pokładzie i konieczności awaryjnego lądowania....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.03.2016 21:33

Beata W. napisał(a):Witam, co do latania to jakaś faktycznie głupota. Do któregoś (nie wiem dokładnie) tygodnia ciąży spokojnie można latać.

Z tego co wiem, do końca II trymestru i co najciekawsze (od mojej gin.) właśnie II trymestr jest najlepszy/najbezpieczniejszy na latanie - oczywiście biorąc pod uwagę normalnie/poprawnie przebiegającą ciążę.
Oczywiście wcześniej skonsultowałabym się z prowadzącym ciążę czy nie widzi przeciwwskazań...
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 13.03.2016 15:58

Moj gin też tak mówił, że najbezpieczniej jest w drugim trymestrze. Wiele czynników na to wpływa. U mnie było wszystko w porządku w pierwszym trymestrze i pozwolił jechac. Egiptu mi nie odradzał, ponieważ sam był tam aż 17 razy (pasja - nurkowanie) i ani razu nie miał żadnych przypadłości. To kwestia organizmu, hotelu, ale i też pewnie okolicy itp itd. Szereg rozważań. Tak jak pisałam jeśli się boisz, to odpuśc, bo równie dobrze może Twój organizm zareagowac źle na różnicę ciśnień w samolocie. Tym bardziej jeśli to będzie Twój pierwszy lot? Ja się nie bałam. Przełom lutego i marca to była dobra pora. Kuzynka w 5-tym miesiącu była na 2 tygodnie w Egipcie w hurghadzie i tydzień objazdówki. Wróciła bardzo zadowolona i bez żadnych przypadłości, więc ja też pojechałam. No, ale jak tu już chyba niektórzy się wypowiedzieli, jeśli się boisz to polecicie z maluchem w przyszłym roku :D
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 14.03.2016 11:04

Z tymi karami to rzeczywiscie jakies brednie. Owszem, placila kobieta kare za porod na pokladzie, ale to inna historia. Normalnie wiekszosc linii nie wymaga nawet zaswiadczenia od lekarza do konca drugiego trymestru.

Agato, nie bylby to moj pierwszy lot w ogole, latania sie nie boje. Znajac jednak moje "szczescie" zapewne 100ciezarnych by sie nie zatrulo, a ja tak, hehe. Ciaze tez znosilam az do niedawna wyjatkowo (zle, oczywiscie), tak wiec wole juz dmuchac na zimne.
Niemniej kusi, kusi strasznie, bo ja lubie sie wygrzewac i kisic na sloncu :mrgreen:
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 14.03.2016 11:47

Cześć,
pisałem już o tym w innym wątku, gdzie ktoś pytał o wyjazd w kwietniowym terminie.
Rozważ jeszcze przelot na Kretę. Wyspa jest ciekawa, jest co pozwiedzać, są fajne plaże. Dobrze jest wynająć na miejscu auto, zwiedzić wyspę i obejrzeć ciekawe miasteczka i inne miejsca. Polecam także, wycieczkę statkiem na wyspę Santorini.
Ostatnio edytowano 14.03.2016 12:39 przez corsarz, łącznie edytowano 1 raz
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 14.03.2016 11:57

iwoniczanka napisał(a): Owszem, placila kobieta kare za porod na pokladzie, ale to inna historia. Normalnie wiekszosc linii nie wymaga nawet zaswiadczenia od lekarza do konca drugiego trymestru.


Możesz napisać skąd czerpiesz te rewelacje o karach za poród na pokładzie i na podstawie jakich przepisów są one nakładane?

Póki co na postawie zwyczajowego międzynarodowego prawa lotniczego, jedyną "karą", jest darmowy bilet do końca życia dla dziecka :D

Jedyny przypadek który może mieć coś wspólnego z twoją wersją, to sprawa z ubiegłego roku, Chinki z Tajwanu lecącej do USA. Podejrzewano, że sfałszowała wymagany po 32 tygodniu ciąży certyfikat pozwalający jej lecieć, a bezpośrednio przed lotem załatwiła sobie zastrzyk oksytocyny stymulującej skurcze porodowe. Wszystko to w celu uzyskania przez dziecko obywatelstwa amerykańskiego.

Póki co żadnej kary nie nałożono, trwają procedury prawne.

Historia odległa, egzotyczna i nie mająca nic wspólnego z lotami turystycznymi omawianymi na tym forum.
Wojti90
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojti90 » 15.03.2016 15:01

Witam.
Ja polecam ze swojego ubiegłorocznego doświadczenia Majorkę.
Byliśmy w drugiej połowie kwietnia. Pogoda 20+, jeden dzień poniżej 20stopni.
Na dwa tygodnie dwa pochmurne dni. Czasem było słonecznie bez wiatru - idealnie na plażę :) w inne słoneczne wietrzne dni warunki idealnie na zwiedzanie wyspy.
Woda niestety trochę zimna, 16 - 17 stopni, w upalne dni na szybkie orzeźwienie w sam raz ;)
Turystów sporo, głównie kolarze, biegacze.


Dwa razy byłem w Chorwacji na majówce.
2013 na czterodniowy pobyt jeden słoneczny dzień. Istria.
2014 na 10 dni jeden i pół słonecznego dnia. Rab + Makarska.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.03.2016 15:39

Wojti90 napisał(a):Woda niestety trochę zimna, 16 - 17 stopni, w upalne dni na szybkie orzeźwienie w sam raz ;)
Turystów sporo, głównie kolarze, biegacze.

Byłem na Majorce w lecie. Temperatura ok 35 stopni.
W upalne dni temperatura wody ponad 24 - 26 stopni - ale też schładzała :lol:
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Pomysł na wakacje w kwietniu-help! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone