Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pomysł na obiadek w Chorwacji.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 20.05.2014 22:17

luk006 napisał(a):Dziadku Maćku czy masz jakąś stronę internetową, na której można zamówić te specjały?


Stronę oczywiście mam, ale te specjały sprzedaję jakby trochę przy okazji sprzedaży kociołków, dla smakoszy węgierskich potraw odpowiednio dosmaczonych.
W innym wątku wspomniałem o zmianach w mojej działalności, więc w najbliższych dniach pojawią się też takie produkty. Pasty, przeciery, papryka wędzona w proszku (jutro kolejna dostawa), a także węgierskie sałatki, papryczki jabłkowe, czereśniowe...,leczo i wiele innych. Ostre i łagodne.
Mam także dostęp do wspaniałych węgierskich kiełbas, salami ... nie mam jeszcze uprawnień do sprzedaży tych smakołyków.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.05.2014 06:58

Kolejne argumenty, aby wpaść na zakupy...

:mrgreen:
CezaryL
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 16.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CezaryL » 19.07.2015 18:55

Ratunku!
Dostałem od mojego gospodarza rybę na spróbowanie. Jest oczyszczona, przy mnie pokroił w kawałki i mówi że to na zupę. Gospodarz jest rybakiem i kazał tego oslica - morszczuka gotować w wodzie z solą pieprzem i oliwą. zapytałem o warzywa, ale on twierdzi że nic więcej nie trzeba...
Jedliście taka zupę?
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 20.07.2015 10:24

Zawsze warto coś dorzucić, marchewkę, pietruszkę, najlepiej z ogródka gospodarza i oczywiście trochę zieleniny, natka, co z resztą znajdziesz w croackim ogródku. Wszystko pasuje. Bo to będzie zupa, a nie wywar z ryby.
Pozdrawiam, Grzegorz.
tanhayi
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 07.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tanhayi » 20.07.2015 12:03

My taki wywar z ryby jemy na wigilie. Bez żadnych warzyw. Podajemy to z grzankami:)) no a smakuje rewelacja... może dlatego że jemy ją raz do roku?
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 08.08.2015 12:42

Ja dzisiaj będę robić w Cro leniwe pierogi. Kupiłam chorwacki sviezi syr , zobaczymy jak mi wyjdą :D
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 08.08.2015 22:14

Zrobiłam te leniwe, ekipa zjadła, twierdziła, że dobre. Była jednak mała masakra :lol: Ten sviezi syr nie jest tak ścisły jak nasz twaróg, chociaż wygląda dobrze. Ciasto wyszło rzadsze i trzeba było się trochę nakombinować. W każdym razie może nie takie foremne i ładniutkie ale wyszły leniwe na chorwackim twarogu :lol: My lubimy buraczki do tego, niestety buraków nie uraczysz w sklepie w dalmacji, jedynie jako ćwikła, albo talarki marynowane. Mąż sobie zażyczył w takim razie mrożony groszek z marchewką :lol: każdy ma swój smak, mnie ten groszek tak sobie pasował do leniwych, ale nie było źle. I tak zapomniałam z domu ekstraktu waniliowego i nie mogłam go dodać. Leniwe nieco zmodyfikowane, ale zjedzone i bez marudzenia :lol:
Ostatnio edytowano 08.08.2015 22:31 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2015 22:24

Hm - faktycznie różne ... i dziwne smaki. :wink:
Pierwszy raz słyszę, że do leniwych buraki :roll:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 08.08.2015 22:26

Janusz Bajcer napisał(a):Hm - faktycznie różne ... i dziwne smaki. :wink:
Pierwszy raz słyszę, że do leniwych buraki :roll:


To tak jak moje dziecko, uważa, że buraczki w ogóle do leniwych nie pasują i w ogóle warzywa :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 09.08.2015 00:13

:D uwielbiam pierogi leniwe, jadałam je różnie, ze skwareczkami, ale i również na słodko, na pewno jednak nigdy z buraczkami.

p.s. w Cro mają świetne kluseczki mrożone, niestety nie pamiętam nazwy, doskonale nadają się do różnego rodzaju sosów, np. zamiast krumpirów :D
Marcello1981
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 26.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcello1981 » 09.08.2015 01:02

te kluseczki mrozone to Nioki :)

tez czesto w cro kupuje, do wszelakich sosow dobre a najlepsze z Pasticada
pkucaba
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkucaba » 11.08.2015 20:04

majeczka napisał(a)::D uwielbiam pierogi leniwe, [/size]

Ja też nigdy nie jadłem pierogów leniwych :lol:

Nioki można nabyć w Polsce, choć nie wiem czy takie jak chorwackie...

Cała skrzynka buraczków była w markecie w kampie Slatina na Cresie. ;)


Przy okazji chciałem bardzo podziękować Grzegorzowi i innym osobom za pomysły...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.08.2015 22:56

Fanka napisał(a):Zrobiłam te leniwe...

Zamiast leniwe lepić sama byś się poleniła na wywczasie . ;)

A nioki to nie nasze kopytka?
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 12.08.2015 18:23

Przepraszam, jeśli ktoś chce przepis na Mule po Dalmacku, to zapraszam do wątku - Kulinarne podróże po świecie...

Obrazek

A Nioki (Gnocchi) to rodzaj naszych kopytek, jak zwał to zwał...


Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 12.08.2015 21:21

Grzegorz Ćwik napisał(a):Przepraszam, jeśli ktoś chce przepis na Mule po Dalmacku, to zapraszam do wątku - Kulinarne podróże po świecie...

Obrazek

A Nioki (Gnocchi) to rodzaj naszych kopytek, jak zwał to zwał...


Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:


O rany jak to wygląda smakowicie ! Mam pecha bo nikt w mojej rodzinie nie przepada za małżami, ale normalnie zrobie sobie danie tylko dla siebie :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Pomysł na obiadek w Chorwacji. - strona 154
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone