Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

POMÓŻCIE MI ZNALEŹĆ STACJE lpg W CHORWACJI!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kosti
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 30.04.2005
POMÓŻCIE MI ZNALEŹĆ STACJE lpg W CHORWACJI!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kosti » 30.04.2005 18:38

Witam!
Wybieram się do Chorwacji w dniach od 14 do 29 maja. Pojade tasą Czechy-Austria-Słowenia-Chorawcja. Chce jechać w okolice Dubrownika i tydzień tam pobyć. Potem planuje jechać w górę wybrzeżem w okolice KRKu lub Istrii. Auto mam na LPG, więc prosiłbym Was o informacje, mapki i inne dotyczące stacji LPG na trasie oraz w samej już Chorwacji. Jeśli ktoś będzie zorientowany w temacie to prosze o info! Pozdrawiam :)
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 01.05.2005 10:24

HdoH
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) HdoH » 01.05.2005 13:33

Witaj
wydrukuj sobie te podane mapki, moja uwaga dotyczy tej stacji obok Dubrovnika bo ciezko ja znalesc, trzeba dobrze patrzec i jechac nie za szybko a bedzie napis PLIN, ja jej szukalem z 15 minut - pozdrawiam 8)
Michał 'mike'
Croentuzjasta
Posty: 328
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał 'mike' » 01.05.2005 21:14

austrie i słowenie sobie odpuść z gazem - za wiedniem jest chyba tylko jedna w okolicach Gratz'u ale ja jej nie zauwazyłem,natomiast w cro. i tak zaraz za bramkami był gazik tak ze nie problem
Kosti
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 30.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kosti » 02.05.2005 23:13

Dzięki Wam za info.
dedoris
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 09.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) dedoris » 03.05.2005 13:16

stacja z gazem jest na 105 km za wiedniem po prawej stronie przyjemnej jazdy
IgnisDriver
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) IgnisDriver » 04.05.2005 08:34

dedoris napisał(a):stacja z gazem jest na 105 km za wiedniem po prawej stronie przyjemnej jazdy

Stacja firmy AGIP (dla ułatwienia...) :)

poza tym... nowy wątek a temat wałkowany był milion razy! Poszukajcie troszkę w starszych postach...
Zbyszek_Nik
Croentuzjasta
Posty: 125
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek_Nik » 04.05.2005 09:54

Ostatnia stacja przed Austrią jest tuz przed granicą w czechach ale płatne tylko gotówką.
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 04.05.2005 11:38

Zbyszek_Nik napisał(a):Ostatnia stacja przed Austrią jest tuz przed granicą w czechach ale płatne tylko gotówką.


nie kojarzysz czy przypadkiem nie jest całodobowa?
Michał 'mike'
Croentuzjasta
Posty: 328
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał 'mike' » 04.05.2005 12:08

Tomek O. napisał(a):
Zbyszek_Nik napisał(a):Ostatnia stacja przed Austrią jest tuz przed granicą w czechach ale płatne tylko gotówką.


nie kojarzysz czy przypadkiem nie jest całodobowa?


ja radze zatankowac w ostatnim miasteczku w czechach na full
bo do pierwszych bramek w cro. mozesz objechac a jak co
to zawsze masz Pb - a auistri nie jest tak tanio z gazem jak u nas czy
w czechach i chorwacji bo cena jest ok 2 zł - wegry i austria z gazem drogie
Michał 'mike'
Croentuzjasta
Posty: 328
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał 'mike' » 04.05.2005 12:11

w drodze do cro. jest tych stacji trochę jedynie Austria - ja tam nie tankuję w A. ale nie wiem jak jest po drodze do Sozopolu / bułgaria/
czyli przez serbie lub rumunie oraz w samej bułgarii bo jade
tam od 16 lipca na 2-3 tygodnie a do cro. w drugiej
połowie sierpnia ale juz niestety na 10 dni
Zbyszek_Nik
Croentuzjasta
Posty: 125
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek_Nik » 04.05.2005 12:39

nie kojarzysz czy przypadkiem nie jest całodobowa?[/quote]

Tankowałem nad ranem i nocy podczas powrotu. Zatem jest.
IgnisDriver
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) IgnisDriver » 04.05.2005 12:40

W Austrii na AGIPie we wrześniu 2004 płaciłem za LPG 0,7 Euro co przy teraźniejszym kursie daje jakieś 2,95zł-3zł/litr.
Jak widać niewiele drożej przejedziesz na Pb zatankowanym w PL (a wózek i tak spali go nieco mniej ) :)
Zbyszek_Nik
Croentuzjasta
Posty: 125
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek_Nik » 04.05.2005 12:42

IgnisDriver napisał(a):W Austrii na AGIPie we wrześniu 2004 płaciłem za LPG 0,7 Euro co przy teraźniejszym kursie daje jakieś 2,95zł-3zł/litr.
Jak widać niewiele drożej przejedziesz na Pb zatankowanym w PL (a wózek i tak spali go nieco mniej ) :)


Tez tak zrobiłem w Czechach full LPG wcześniej w Polsce benzyna a w Austrii wcale nie tankowałem.
Zbyszek_Nik
Croentuzjasta
Posty: 125
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek_Nik » 04.05.2005 12:51

Jest jeszcze kedna stacja z LPG (nie jej na żadnej mapie) odkryłem ją w zeszłym roku. Nie pamietam miejscowości ale sprawdze to podam. Droga od Postojnej ale juz po stronie CRO. Maleńka mieścina. Klient który tam obsługuje tylko gaz nawet sie nie wkurzył gdy po zatankowaniu do pełna powiedziałem, że nie starczy mi kasy (pomyłka w loczeniu). Bez żadnego problemu zaproponował bankomat w pobliskiej miejscowości. Powiedział "jak wypłacicie o oddacie lub jak będziecie wracać".
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
POMÓŻCIE MI ZNALEŹĆ STACJE lpg W CHORWACJI!!!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone