Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pomocy!!! Dugi Otok sali

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Eewwaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 21.06.2008
Pomocy!!! Dugi Otok sali

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eewwaa » 23.03.2010 10:29

Mam pytanie odnośnie wyspy Dugi Otok. Niewiele jest informacji o niej na forum, więc pozwoliłam sobie założyć nowy temat :P
Byłam już dwukrotnie na wyspie Murter i szukam miejsca podobnego do niej. I właśnie zastanawiam się nad Dugim Otokiem.
Proszę więc kochani Cromaniacy o jakieś wskazóweczki :oops:
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 23.03.2010 11:23

Witam ciebe Ewwaa .Dugi otok je pienkna wispa ale malo reklamowana. Sam 5 lat pod żond spenzalem lata na wispi Dugi otok w miescowoszczy Veli Rat i mam same dobre opinie o toj wispi.Wispa je barzo duga ponad 50 km z jedne strone na drugom,peuna malich miasteczek Sali,Żman,Zaglav,Bożava, Polje,Soline,Veli Rat i każdy z nich ma swojom staruwke i rużniom sie co naprawde jest fajnie.Prekrasne plaże,dżikich ni brakuje a nawed jest piaszczista plaża Sakarun ktury je okronżen sosnowim lasem.O ile pamientat jest kilka disko klubuw gdie można sie pobawyć do samago rana kedy sie zamnknom knajpe kturych jest nie malo.Obawezno odwiedżit lanternu z kture sie pienknie oglonda cala wispa.Mieszkanci wispe barzo fajni i skloni do pomocy w każdom poglondu.Dugi Otok ma barzo dobre polonczenie promamy z Zadarem.Goronco polecam wyspe Dugi Otok i jak bi miala jakesz pitania to chentnie Ty pomożem.Pozdrawliam:) :D :D :D :D
Eewwaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eewwaa » 23.03.2010 11:34

Dzięki wielkie.
Słyszałam conieco o braku wody na wyspie, ze trzeba dopłacać za każdy dodatkowy litr w kąpieli.
Pozdrav :papa:
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 23.03.2010 11:45

Kedy sie winajmluje powicme apartament to nema takych problemuw bo woda je ukalkuwowana w cene.Problem jest kedy sie dopline jachtom tedy sie muszy kupowat :) :papa:
Eewwaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eewwaa » 23.03.2010 11:56

A czy są tam sklepy typu Konzum lub Tommy?
I jak się ceny w knajpkach kształtują? Czy jest aż taka różnica w cenach posiłków na lądzie i wyspie:)
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 23.03.2010 12:09

Za take informacije musze zazwonicz do mojego pszijaczela kturi tam mieszka.Ja dżiszaj na wieczur do niego zazwonie pa Ty napyszem ok. :)
Eewwaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eewwaa » 23.03.2010 12:13

Dzięęęęęęęęęeeeki :P
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 23.03.2010 12:24

Tu znajdziesz trochę moich wspomnień z wyspy , zaczynając od okolic latarni Veli Rat (pięknie tam :hearts: ) i kończąc właśnie na Sali. Może coś z tego Ci się przyda (chociaż praktycznych informacji raczej nie zamieściłam), a przynajmniej możesz pooglądać fotki.
Byłam tam zbyt krótko, wyspa :idea: zasługuje na dokładniejsze zwiedzenie. Z pewnością wybierając Dugi Otok jako miejsce swych wakacji, będziesz zadowolona 8) .

Pozdrawiam serdecznie, Danka
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 23.03.2010 12:51

Dugi Otok i mnie bardzo chodzi po głowie, poobserwuję więc temat, może czegoś ciekawego się dowiem i uzupełnię moje wiadomości.
Konzumy czy inne "markiety" mnie nie interesują, raczej wolałbym dowiedzieć się, w jakich miejscach są bazarki z rybami, owocami morza, warzywami i owocami. Tak, aby większość interesujących nas zakupów, robić na piechotę, aby auta nie ruszać.
Gdzie są najciekawsze plaże, z dużymi kamieniami oczywiście
:D
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 23.03.2010 13:16

4 dana u Raju!
Zachęcam do zobaczenia fotek w tej relacji z Dugiego O. :D .
( chwilka cierpliwości dla otwarcia fotek - jest ich dużo )
http://crometeo.net/phpbb/viewtopic.php?t=3215
Tu też można znaleźć trochę informacji http://www.ccs-si.com/?id=41&sub=1371
Wybieram się w lipcu.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 23.03.2010 13:18

W Sali po tej stronie nabrzeża, gdzie jest właściwa część mariny i jej zaplecze sanitarne, w 2008 roku na pewno był sklep Kerum (niezbyt duży, ale był) i jeszcze jeden mały sklepik spożywczy. Rano przy nabrzeżu można było kupić bezposrednio od rybaków rybki i inne cudeńka, które im sie udało złowić. Nie był to bazar w pełnym tego słowa znaczeniu, ale z pewnością Mistrz Kulinarny maciek1956 znalazły tam coś godnego do przyrządzenia. Tyle, że nie jestem pewna, czy akurat Sali jest właściwym miejscem na dłuższe wakacje - marina trochę tu bruździ "kapielowo". Dla nas na jedną noc było to miejsce idealne, ale ci, co nie łódką, z pewnością na pobyt znajdą na wyspie lepsze miejsce.


Poprawiłam - to nie Konzum, lecz Kerum -> sprawdziłam na naszych fotkach
Ostatnio edytowano 23.03.2010 14:27 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.03.2010 14:05

Eewwaa napisał(a):A czy są tam sklepy typu Konzum lub Tommy?
I jak się ceny w knajpkach kształtują? Czy jest aż taka różnica w cenach posiłków na lądzie i wyspie:)


Nigdy nie byłam na Dugim otoku, ale zajrzyj na strony sieci marketów; tam muszą być podane lokalizacje ich sklepów (zakładki: karta, prodajna mjesta,prodavaonice lub popis prodavaonica, popis trgovina itp.)
TOMMY
KONZUM
STUDENAC
i tym tropem dalej (Kerum w dalszym ciagu nie ma strony www).
Coś być musi (małe, ale musi).
Pozdrawiam
Eewwaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eewwaa » 23.03.2010 14:44

Dzięki za radę, sprawdziłam i nie ma na wyspie nic takiego. Kurczę, takie piękne miejsce, ale coś czuję, że niestety muszę porozglądać się za czymś nowym :cry:
A miało być tak pięknie....
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.03.2010 14:54

Eewwaa napisał(a):Dzięki za radę, sprawdziłam i nie ma na wyspie nic takiego. Kurczę, takie piękne miejsce, ale coś czuję, że niestety muszę porozglądać się za czymś nowym :cry:
A miało być tak pięknie....


Tylko ze względu na brak jakiegoś dużego marketu?
Może konsultacja Joška z kolegą mieszkającycm na wyspie da jakiś rezultat w tej kwestii...
Pozdrwiam
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 23.03.2010 14:55

Co tam markety. Ważne, że wyspa piękna :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone